Пак за забелването на пишока

  • 994
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 796
Обръщам се към мамите на момченца около годинка без да им е забелно или наскоро е било забелено пишлето. Четох и слушах много , че било "кощунство" насила да се забелва и въобще да се пипа пишата преди годинката. След първия месец постепенно започнах са подръпвам кожичката по време на къпане, но се показа съвсем мъничко. На два пъти след това при дръпване, разбира се лекичко, кожичката се нацепи и педито каза да оставим нещата така, но че до годинка пишката трябва да се забели. Направо ми призлява като си помисля как ще го боли детето, така изведнъж. Струва ми се, че цялата кожичка ще се нацепи и ще стане много разранено и болезнено. Направо  не ми се ще да я правим тази процедура, но не съм сигурна, че ако изобщо не забелваме кожичката, тя от само себе си физиологично сама ще се отлепи, както пише напр. доц Бранков. Ами ако си остане така и се наложи после хирургична намеса Rolling Eyes Споделете опит, моля! Изведнъж ли става забелването, ако преди това не сте подръпвали кожичката? Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 591
от само себе си става. И то не до първата година, а до 5тата.

не пипай там  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 6 166
Нашия педиатър го забели, когато беше на 10 мес. Боля го в началото, но сега вече няма проблем. А знам, че брат ми е трябвало да го водят при хурург на годинка и нещо, защото не е бил забелван и се е получило някакво възпаление.

Изведнъж ли става забелването, ако преди това не сте подръпвали кожичката?
Педиатъра го забели леко, почисти го с риванол и го намаза с антибиотична паста. След това ние го мазахме външно с антибиотична паста Baneocin. След два дни отидохме при педиатъра и той повтори процедурата. Трябваше после още няколко дни да го мажем само външно и след това при баня го забелвахме, почиствахме с риванол и го мажехме с Дефламол. Сега вече го почистваме само с вода.

# 3
  • София
  • Мнения: 650
Ще споделя моят опит с двете ми момчета с фимоза. На първото му правиха тази процедура на годинката, но защото беше започнало да му се зачервява пишето. С насилствено забелване не стана. В продължение на десет дни трябвало да се опъва назад възможно повече и после се полва с риванол. По съвет на педиатърката отидохме в детската урология на пирогов, защото там с някакъв уред с вакуум процедурата била по- безболезнена. Нищо такова, овикаха ме че съм била страхлива майка, какво толкова имало да дръпна по-силно, както направиха те с две марли с риванол. И после в къщи се повтаря процедурата всяка вечер. Да ама то са ревове и захласване и не ми се говори. И така слепна отново след като един ден пропуснах да я забеля и пак в Пирогов. Оказа се че освен с риванол трябвало и с нещо мазно да се маже да не изсъхва лигавицата и от това било залепнало. Е да ама пак залепна в единия край на главичката въпреки мазането и поливането с риванол и въпреки забелването всеки ден. И понеже вече знам какъв е ад и мъчение за детенце, второто хич не ми се води и смятам да чакам до 6 годинки да попорастне пък ако не се отлепи дотогава ще видя. Не искам да ти давам съвет защото незнам кое е правилно но се приготви за един тридневен рев след тази процедура. Може би все пак  на годинка детето не го запомня и няма да се травмира ако не се повтори пак.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 020
Прочети внимателно цялата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0;all

# 5
  • Мнения: 1 446
До преди 2месеца беше стигнала до ръба. На поредната консултация педиатърката разтвори пилето , ама беше голям рев. ? дни при пишкане имаше рев. Съветвам те не го мъчи детенце. Ще ти се скъса сърцето.

# 6
  • Мнения: 74
Моето 11 год сега дете заведох в Пирогов на 1.5 години. Там адски го дърпаха и мазаха с нещо. После с часове не искаше да уринира, защото го болеше много. Според мен не е редно да се чака до 5 години. Знам деца, които и на тази възраст са си с този проблем.

# 7
  • Мнения: 40
В момента синът ми е почти на 1г.Изобщо не мисля да го насилствам,редовно го измивам/пишлето/ и следя да няма топчета или зачервявания.

# 8
  • Мнения: 826
Моето 11 год сега дете заведох в Пирогов на 1.5 години. Там адски го дърпаха и мазаха с нещо. После с часове не искаше да уринира, защото го болеше много. Според мен не е редно да се чака до 5 години. Знам деца, които и на тази възраст са си с този проблем.

Ужас..........
Защо се мъ4или детенцето?
Никъде по света не се практикува забелване,крайно време е и БГ лекарите да го нау4ат........

# 9
  • Мнения: 7 430
Аз нищо не му правя пишката  Naughty така ми казаха тук и ги слушам  LaughingКазват, че от само себе си ще се забели след време - аз я мия и гледам да е почистена, но нищо друго не предприемам Naughty
Според мен я остави и не го мъчи детенце Wink

Общи условия

Активация на акаунт