Не мога да реша за попарата

  • 378
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Работата е там, че бебчо продължава да се движи в максималните стойности за теглото. На 10 месеца е. Последния месец е наддал 600гр и в момента е 10.600, 74см. Имаме две заместени/отскоро/ хранения + 5-6 кърмения, включително нощем. Давам зеленчукови или месни пюрета, следобед плодови с 2-3 лъжички каша. Каши избягвам да давам самостоятелно. При това положение, редно ли е да давам попара, която се прави от хляб? Няма ли още повече да надебелее от нея? И толкова ли е важно сиренето, при положение че суче?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Сирене можеш да му даваш и без да е в попара Simple Smile Изкиснато и нарязано подходящо така, че да може даже сам да го взима с два пръста.

# 2
  • Мнения: 1 383
Сирене можеш да му даваш и без да е в попара Simple Smile Изкиснато и нарязано подходящо така, че да може даже сам да го взима с два пръста.

Добра идея, мислех в пюрето, но ако вземе да не го хареса ще откаже да яде няколко дни след това. Много е злопаметен.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
Сирене можеш да даваш и със зеленчуковото пюре. Намачкваш го с лъжичка и ако не даваш месно пюре този ден, намачкваш и 1/2 жълтък.

Какво ммисли педито за килограмите на детето? Моята щерка също е доста апетитна, но не съм я ограничавала в нищо. Като започна ад лази преди месец и нещо като хората (преди се суркаше по корем), сега и прекарва доста време права, се поприглади. Важното е да ен го насилваш да доизяжда, пък и можеш да поогледаш отново дозите, които даваш. Съветът ми е този, който на нас ни даде една друга педиатърка в четвъртия месец още преди захранването каза, че като я гледала, какво е топче, препоръчва като започна да давам каша, да я давам през ден, а в другите дни - киселче.

И да ти кажа, попарата е едно от най-вкусните неща за бебето! То и аз, само на попара мога да живея!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Цвети, за мен няма никакъв смисъл от попарата /особено пък, ако хлябът не е пълнозърнест/. Сиренето на тая възраст при толкова сукане - също. Можеш просто да запознаеш малкия с вкуса му Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 6 243
Никога не съм била фенка на попарата - мокър хляб - брррррр Sick

Давай пълнозърнест хляб за гризкане, домашни каши, парченца сирене да опитва ида се запознае с вкуса. На тази възраст е важно да суче и да опитва нови храни (съобразени с месеците). Ако не сте любители на попарата в семейството (като у Валентина  Wink), хич не не го мисли тоя балкански деликатес.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 148
Ако се притесняваш да не надебелее, защо не ограничиш и кашите? Моят син не ги ядеше и по съвет на педиатъра почнах да му давам плодово пюре с кисело мляко. Вкусно му е и се чуства много добре. А сиренето наистина можеш да му даваш самостоятелно.

Общи условия

Активация на акаунт