Спряла кърма теква ли пак?

  • 642
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
Момичета, моля за помощ по въпроса:
Не кърмя от около една седмица защото внезапно ми секна и малкото кърма дето имах.
Днес обаче малко ме заболя едната гърда и пипнах да видя: то текнало!
Сега се чудя мога ли да почна пак да кърмя или е някакво такова залъгване че теква пак?
А другата я стиснах ама нищо не потече - може ли само едната да има? newsm78
Извинете за объркания постинг ама наистина съм много боса #Crazy

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
може Simple Smile, стига бебо да иска( а той е много малък за да се е отказал), а и ти също.
Слагай го често на гърдата и млекцето ще се увеличава все повече.
Успех и дано се кърмите дълго Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 768
Появява се пак със сигурност. Яж повече плодове и зеленчуци, безсолни ядки от лешници(при мен се засилваше лактацията от тях) и пий много вода. Бях открила че като спя по корем, макар да не е много удобно, имах повече мляко. И даже един ден когато нямах кърма, лежах по корем през по-голямата част от деня и ядох много ядки и имаше страшен ефект. При мен кърмата беше много повече от едната гърда(лявата) в сравнение с другата. Случвало ми се е почти цял ден да нямам мляко от едната гърда даже. Така че не се притеснявай, ако даваш често на бебето да суче ще имаш достатъчно кърма Grinning Grinning

# 3
  • Мнения: 919
бебчо е още много мъничък, сигурна съм че ще успееш да го върнеш на гърдата! не се отказвай, толкова е по лесно да се кърми Mr. Green

предлагам да слагаш бебко на гърдата поне през час и половина, два и да го оставяш да цока колкото е възможно по-дълго за да ти стимолира лактацията. махни всички залагалки и го слагай да смуче гърдата (като редуваш гърдите)
ако много се сърди и отказва да суче, пробвай това:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93838.0

при теб трябва да стане по лесно защото детенцето е по малко. пожелавам ти успех и пиши какво става Peace

п.с. недей да спиш по корем, може да се запуши някой канал и ще ти стане бучка.. което не е чак толкова страшно но може да е болезнено и да доведе до други проблени!
пий много течности!

# 4
  • Мнения: 2 959
....Не кърмя от около една седмица защото внезапно ми секна и малкото кърма дето имах....
Миличка, там където е текло пак ще потече. Важното е че имаш желание да кърмиш. Кърми често и така бебчо ще ти стимулира лактацията най добре. Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт