Банана сплит

  • 6 327
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Какво ще кажете за таз сутрешната рецепта на Иван Звездев"Банана сплит".Изглежда много вкусна и лесна,ще трябва да се пробва.

# 1
  • Мнения: 2 825
Може ли да я пуснеш, моля те. Аз нямам възможност да го гледам всяка сутрин   Sad

# 2
  • Мнения: 1 409
Да и аз така си мисля,това трябва да се пробва  chef

# 3
  • София
  • Мнения: 587
Ето рецептичкака , копирана от сайта :

Банана сплит"
Хрупкав бисквитен блат с орехи и канела, сметанов сладолед, парченца шоколад и топъл шоколадов сос

Списък на необходимите продукти:

за блата:
200 г обикновени бисквити
80 г масло
50 г орехови ядки
1/2 ч. л. канела

за плънката:
1 л сметанов сладолед
200 мл течна сметана
2 банана

за дресинга:
1 консерва ананас на шайби
100 г шоколад
50 мл готварска сметана


Начин на приготвяне:


 1. Сладоледът се оставя да се размекне на стайна температура. Бисквитите се смилат в кухненски робот, докато станат на трохи. Добавят се канелата и смлените орехови ядки и като се разбърква непрекъснато, се налива разтопеното масло.
 
 2. Готовото бисквитено тесто се разпределя във форма за кекс с отделящо се дъно, като се притиска добре с лъжица и по стената се оформя ръб. Оставя се да стегне в хладилник. След това блатът се покрива с омекналия сладолед, а отгоре се нареждат колелца банан.
 
3. Сметаната за плънката се разбива на сняг и с помощта на пош се гарнира върху бананите и сладоледа. Оставя се във фризер за 2-3 часа.
 
 4. Сметаната за дресинга се загрява, в нея се начупва шоколадът и се изчаква да се разтопи, като се бърка. Ври 1-2 минути и се сваля от котлона.
 
 5. Всяко парче от сладоледения пай се залива с топлия топинг. Отгоре се поставя по една шайба ананас и десертът е готов за сервиране.
 

Бон Апети!!!
 

# 4
  • Мнения: 97
Да това е рецептата който пръв я направи да казва отзиви.

# 5
  • Мнения: 2 825
Ягодке, марси много  Hug
Аз със сигурност ще я пробвам, но най вероятно събота или неделя, че през седмицата все нямам време  Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 587
И снимки,моля Peace
В събота ако ми остане малко св.време може и аз да се опитам да я спретна Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 722
А бихте ли дали рецептата за една орехова пита /май така се казваше/, която прави скоро.Печеше се един сладкиш и после се заливаше със портокалов сироп и ванилов сос. Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 587
Pupsi ,такава рецепта не открих.Кога го е правил???Дай малко повече инфо.Звучи много вкусно.......но.......
Има подобно,но е с лешници и няма ванилов сос....... newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 722
Не се сещам точно, май беше в понеделник на 01.05.Може аз да те подвеждам за името. Разбиваха се отделно белтъци и жълтъците.Добави и смлени орехи, малко брашно....Това беше сладкиша.После сиропира със сироп от захар,вода и портокалова кора.Накрая направи ванилов сос - като крем за торта, но малко по рядко - 2ч мляко, жълтъци, брашно и захар.

# 10
  • Мнения: 97
Днес направих сладоледения пай,стана много вкусен на всички в къщи им хареса.Simple Smile

# 11
  • Мнения: 388
А бихте ли дали рецептата за една орехова пита /май така се казваше/, която прави скоро.Печеше се един сладкиш и после се заливаше със портокалов сироп и ванилов сос. Praynig
Аз го направих,много ни хареса.
Ето рецептата:
за блата
100гр. орехови ядки,3бр.сухари
6 бр.яйца,6с.л. захар,2-3капки есенция коняк,кората от един лимон
за млечния крем
100гр.брашно,50гр.масло,2жълтъка,2ч.ч.прясно мляко,6с.л.захар,2п.ванилия
за сиропа
1ч.ч.студена вода,1/2ч.ч.захар,кората от един портокал
Начин на приготвяне
1.Жълтъците на яйцата се отделят,в тях постепенно се сипва захарта-разбива се докато побелее.Белтъците се разбиват отделно,на сняг.Орехите се смилат с една лъжичка захар.Отделно се смилат сухарите.
2.Към разбитите жълтъци се прибавят белтъците,като се бърка с дървена лъжица докато се поемат напълно.Добавят се смлените сухари,орехите и настърганата лимонена кора.Ароматизира се с ванилията и коняка.
3.Приготвената смес се слага в намазнена и набрашнена тава.Пече се на предварително загрята фурна на 180 градуса и се пече около 30-40мин.
4.Млякото за крема се налива в тенджера,сипва се брашното-разбърква се и се загрява докато кипне,като се бърка периодично.Жълтъците се разбиват със захарта и когато я поемат се прибавя кипналото прясно мляко,като продължава да се бърка.
5.Сместа се прецежда,слага се пак на кутлона да кипне.Ароматизира се с ванилия,добавя се маслото.
6.Портокаловата кора за сиропа се поставя в тенджерка,налива се 1ч.ч. студена вода.Сипва се захарта и ври 1мин.
7.Топлата пита се полива с добре охладения сироп.При сервиране парчетата се поливат с млечен крем и се поръсват с канела.

Последна редакция: нд, 07 май 2006, 21:58 от elan

# 12
  • Мнения: 97
А колко са сухарите,че никаде не ги видях написани?

# 13
  • София
  • Мнения: 722
elan , много ти благодаря   bouquet
Май сухарите бяха 3 , но това са спомени от предаването.....

# 14
  • Мнения: 2 825
Днес направих сладоледения пай,стана много вкусен на всички в къщи им хареса.Simple Smile

А снимки няма ли ? Wink
Аз нищо не направих  Blush Вчера се наложи да работя  Sad , а днеска времето не беше толкова горещо и се отдадохме на разходки цял ден  Simple Smile
Но задължително ще го пробвам, толкова вкусно ми звучи  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт