Пак за минаването на 5 хранения на ден...как да увелича количеството?

  • 427
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 479
Ами беба не иска да яде на 3 часа,какво да я правя.Или пие 60мл. ако я тормозя и толкова.Мисля си,щом е така,да минем на режим с 5 хранения,че да не я мъча насила - то само си показва детето,че не иска.Обаче проблем - рядко ядем повече от 120-130 мл.Сутрин като е по-гладна яде 150.И се чудя - ще получава ли необходимото количество ако я храня само 5 пъти?Моля споделете опит...

# 1
  • Мнения: 4 978
Здравей!

С моята дъщеря въпросът с храненето стоеше по същия начин. Естественият й ритъм беше на 4 часа и аз се съобразих с нея. Това стана още в средата на 2-рия месец. Количество от 130-150 мл. при 5 хранения в 3-ти месец е напълно достатъчно.

# 2
  • Мнения: 2 479
Благодаря,успокои ме.Малко се бях притеснила,защото малката се роди 2850кг. и не наддаваше особено много,та се чудех дали причината не е в количеството,което поема (да не говорим,че и си повръща редовно).Минахме само на адаптирано мляко и вече наддаваме по-добре уж,дано да си набавя необходимото - в крайна сметка тя си усеща най-добре.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 926
Дъщеря ми само първите една , две седмициядеше по6,7 пъти и то защото я будехме с много зор. Сама си мина на 5 хранения от началото на 2рия месец. Не се притеснявай - бебешорите си знаят кога са гладни. Имаше и период когато пак искаше да яде 6 пъти, но отмина за окло 2 седмици. Количеството е достатъчно - на нас ни се скра педито 4е ядем 180 в третия месец Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 639
Не се тревожи, вслушай се в детето  Peace
Това с 3-те часа не е закон  Wink Детето само ще определи кога и по колко да яде
Моята дъщеря също сравнително рано (около 5 месеца, май беше , не си помням точно  Tired) мина на 5 кратно .

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ние сме 2 пъти по-големи но количеството ни е същото,че понякога и по-малко/90-100 мл/ и няма нищо общо със захранването,защото говоря за сутрешното и вечерното мляко/тя по друго време въобще пък не го ще/.Но и на мен ми се струва че количеството е нормално.

# 6
  • Мнения: 742
нея караи на сила тя като огладне ще почне да реве.
моита дъщеря винаги я чаках да започне да се сърди и тогава и давах.
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт