Отговори
  • Мнения: 330
На 2 месеца сме и ходихме да ни боцкат против коклюш и тетанос.Нещата ми бяха представени така че ако бият на Криси българската ваксина имало огромна вероятност впоследствие да вдигне почти 40 градуса температура ShockedИ аз без да се замисля си платих 35лв за вносната ваксина.Следващите 2 месеца пак ще сме на същата ваксина,защото започнем ли с нея не може да се сменя.Ами хората,които ги нямат тези пари?Защо трябва да си плащаме за явно подобрения вид ваксина???

# 1
  • Мнения: 4 978
Защото такъв е редът в Здравната каса. На българската ваксина нищо й няма, на дъщеря ми й биха и 3-те ваксини вече. Само последния път вдигна 37.5 за кратко. Ако превантивно даваш Панадол/Калпол може и изобщо да не вдигне Т. Предпочитанията към вносните ваксини са, защото са на база умъртвени вируси, а не живи както при българската.

# 2
  • Мнения: 35 892
аз сложих БГ ваксината по съвет на педито

# 3
  • Мнения: 3 161
На мен никой не ми предложи избор, бихме БГ и как само се поду мястото после, червено стана - огромно петно, Т вдигна, рев ужасен... беше кошмар. Вярно с компрес с риванол бързо се успокои, ама не го пожелавам на никого да го преживее с 2-месечно бебе.

# 4
  • София
  • Мнения: 337
Предпочитанията към вносните ваксини са, защото са на база умъртвени вируси, а не живи както при българската.

 Naughty ДТК и ДТаК са от убити бактерии, просто в едната има цяла коклюшна клетка, която често не се понася много добре и може да предизвика температура, подуване и т.н. във вносните ваксини има само частици от тази клетка, които се понасят много по-добре, но методът за производство на тези ваксини е много по-сложен и много по-скъп.

# 5
  • Мнения: 46 437
Не съм купувала нищо до сега, всичко е било от това, което педито дава и проблеми не сме имали. Единствено щях да купя, ако беше тръгнала да слага от тази в гърба, все още се намират и такива педиатри.

# 6
  • Мнения: 5 370
Предпочитанията към вносните ваксини са, защото са на база умъртвени вируси, а не живи както при българската.

 Naughty ДТК и ДТаК са от убити бактерии, просто в едната има цяла коклюшна клетка, която често не се понася много добре и може да предизвика температура, подуване и т.н. във вносните ваксини има само частици от тази клетка, които се понасят много по-добре, но методът за производство на тези ваксини е много по-сложен и много по-скъп.
ЕММА е абсолютно права.
Не знам защо битува мнението, че нашето ДТК е "ЖИВО". Говорила съм лично с доцент-специалист и разликата е точно тази, която цитира ЕММА .
На 2 месеца сме и ходихме да ни боцкат против коклюш и тетанос.Нещата ми бяха представени така че ако бият на Криси българската ваксина имало огромна вероятност впоследствие да вдигне почти 40 градуса температура
Това си е жива спекула и обработка от страна на педиатъра, ама нейсе.
По принцип знам, че чуждата ваксина се препоръчва на дечица, показали вече алергични реакции или обременени по родителска линия. Колкото до Т-мнооого е относително, при нас се получи на третото слагане и беше в рамките на 38-38.5.

# 7
  • Мнения: 7 474
Нищо не сме купували и темп. не сме вдигали. Тази да не събира пари за почивка newsm78

# 8
  • Мнения: 5 228
Аз си купих вносната ваксина, лекарката ми го каза като опция, а не като нещо задължително. Следващият месец ще я реимунизират и пак ще купя Инфанрикс.

# 9
  • Мнения: 8 451
Мисля,че е крайно време Здравната каса да започне да поема цената на вносните ваксини,а не да ни убеждава,че българските са равностойни,защото просто не е така.Това ,че при някои деца не дават реакции може само да ни радва,но за мен тези ескперименти заради по-ниската цена са недопустими.Защото ако нещо се случи заради некачествена ваксина дори само на едно дете, се правим,че не сме чули и видели,нали не е при нашето собствено!Но ако ни засегне лично,тогава става страшно.Здравната каса намери пари да вдигне палати и да купува нови коли,но за децата както винаги няма.
Аз лично не приемам казаното от лекарката като изнудване-просто е споделила опит.Ако някой лекар ви каже,че няма случай на дефектна българска ваксина,не му вярвайте!

# 10
  • Мнения: 116
Не съм купувала нищо до сега, всичко е било от това, което педито дава и проблеми не сме имали. Единствено щях да купя, ако беше тръгнала да слага от тази в гърба, все още се намират и такива педиатри.
Peace
Ние дигнахме малко температура но бързо ни мина

# 11
  • Мнения: 411
Мисля,че е крайно време Здравната каса да започне да поема цената на вносните ваксини,а не да ни убеждава,че българските са равностойни,защото просто не е така.Това ,че при някои деца не дават реакции може само да ни радва,но за мен тези ескперименти заради по-ниската цена са недопустими.Защото ако нещо се случи заради некачествена ваксина дори само на едно дете, се правим,че не сме чули и видели,нали не е при нашето собствено!Но ако ни засегне лично,тогава става страшно.Здравната каса намери пари да вдигне палати и да купува нови коли,но за децата както винаги няма.
Аз лично не приемам казаното от лекарката като изнудване-просто е споделила опит.Ако някой лекар ви каже,че няма случай на дефектна българска ваксина,не му вярвайте!

И аз така мисля...ама май само с мисленето ще си остнаем ConfusedА колкото  до изнудванерто от лекарите...моята такава даже не знаеше,че съществуват тези ваксини,аз си ги търсих и се занимавах с доставката.А колкото до цената...не мисля,че толкова непосилна,на фона на това,че струва приблизително цигарите за половин месец на редовен пушач...

# 12
  • Мнения: 3 161
 
Цитат
Единствено щях да купя, ако беше тръгнала да слага от тази в гърба, все още се намират и такива педиатри.

Ами да, и аз намерих такъв, иначе си беше ОК човека. А мислиш ли, че като отидеш и  ти каже Съблечи детето да бия в гърба, ще имаш куража да кажеш, Не, искам си платената, защото в гърба не се бие? И мислиш ли, че много майки изобщо знаят къде трябва да се бие ваксината - нали това им е работата на лекарите - една инжекция да знаят къде да бият поне? Аз разбрах от форума, ама със закъснение.

Така че предпочитам лекарят да ми даде тази опция, а и не мисля че парите са за него - взима процент със сигурност, но едва ли ще забогатее точно от това. По-важно е да предупреди все пак, че другата носи повече рискове.

# 13
  • Мнения: 46 437
... А мислиш ли, че като отидеш и  ти каже Съблечи детето да бия в гърба, ще имаш куража да кажеш, Не, искам си платената, защото в гърба не се бие? ...


Ами аз на всеки преглед питам педиатърката какво ще прави на следващия, независимо дали е само преглед или и ваксина и като се прибера вкъщи разравям из нета и си правя сметката  Simple Smile
Когато я нямаше нашата педка и я заместваше една друга, отивам и знам, че на 6 месеца се прави изследване за кръв и урина, а тя ми разправя, че за какво да й ги пуска като детето си е добре и ми казва Довиждане. Извадих си от чантата контейнерчето с урина и не излязох от кабинета, докато не ми даде бележка за лабораторията  Close

За детето винаги имам кураж, а и винаги ходя с мъжа ми, който е още една подкрепа  Laughing

# 14
  • Мнения: 5 228
Мисля,че е крайно време Здравната каса да започне да поема цената на вносните ваксини,а не да ни убеждава,че българските са равностойни,защото просто не е така.Това ,че при някои деца не дават реакции може само да ни радва,но за мен тези ескперименти заради по-ниската цена са недопустими.Защото ако нещо се случи заради некачествена ваксина дори само на едно дете, се правим,че не сме чули и видели,нали не е при нашето собствено!Но ако ни засегне лично,тогава става страшно.Здравната каса намери пари да вдигне палати и да купува нови коли,но за децата както винаги няма.
Аз лично не приемам казаното от лекарката като изнудване-просто е споделила опит.Ако някой лекар ви каже,че няма случай на дефектна българска ваксина,не му вярвайте!

Както обикновено Емия е пределно точна. И аз не мисля, че българската и вносната са равностойни.

Общи условия

Активация на акаунт