До мамите, които хранят с изцедена кърма

  • 687
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 331
Изрових темата от октомври миналата година, но не мога да пусна постинг към нея, така че започвам нова.

Много ми е интересно как са мамите, които са писали тогава.
Продължавате ли да кърмите от шише и как се справяте? Какъв е режимът ви?

И аз храня Вики с изцедена кърма почти от самото начало - беше на няколко седмици може би. Изцеждам се сутрин в осем, после в 12 на обяд, след това в 4 часа, 8 часа и едно изцеждане през нощта - около 1-2 часа. Изцеждам около 800-900 мл. кърма.
Преди малко обаче говорих с една моя приятелка, която кърми по този начин дъщеря си доста след като беше навършила годинка и спря, само защото се разболя. Та тя ми каза, че се е изцеждала само два пъти на ден - сутрин и вечер и е изцеждала по литър кърма на ден.
Искрено и завидях Embarassed
Има ли и други мами, които успяват с по-малко изцеждания да съберат достатъчно кърма?
Споделете опит Hug

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз нямам личен опит, но имам позната, която храни с шише от самото начало (по нейни си причини и по собствен избор и желание). И също така от самото начало (още от първия месец!) се цеди само 3х на ден - аз бях много скептична, че изобщо ще успее да задържи кърмата по този начин - но факт е, че жената си караше така. Не съм я виждала скоро, но преди 1-2 месеца бебето беше на 6м (захранено по бг-схемата) и тя продължаваше да цеди все така и да има достатъчно за нуждите му (разбирай - само за сутрин и вечер). Не е най-добрия пример, но ми беше направило голямо впечатление, че въпреки съвършено недостатъчното цедене успява да поддържа някакво порядъчно количество. Може би има значение, че е кърмила успешно до 11 месеца първото си детенце и разликата между двете е по-малка от 2г - може би гърдите просто още са били в работен режим и е било по-лесно да се поддържа, знам ли newsm78

# 2
  • Мнения: 2 494
Аз кърмех така от самото начало, т.е се цедях и давах с шише, защото малката така и не засука, много рядко сучеше то за малко , абе роди се много малка и така нататък........
2-3 пъти да се цедя - еееееегати кефа, ама нямах този шанс  Stop
 Цедях се на всяко хранене на Йони, т.е до 2 месец 6 пъти+ставане 1 път през нощта, след това по 5 пъти+1 път през нощта.  ooooh!
Изцеждах по 600- 700 гр., почти винаги обаче дохранвах с АМ.

# 3
  • Мнения: 4 406
аз наричана от татито Крава-с добър тон- се цедих от превземки- разранени и болезнени зърна-от 8 ден до средата на 5 месец по 6 пъти на ден , преди всяко хранене, плюс едно нощно цедене, което добавях към дажбата на другия ден . бебето се отби естествено, въпреки че беше засукал добре.общо за денонощие цедях по 800-900 гр и явно до тогава му стигаха. после захраних и заместих с АМ. кърмата ми спря изведнъж 6 месеца след раждането

# 4
  • Мнения: 1 108
Здравей,
аз започнах да се цедя ,когато Хрис навърши 3 месеца.Тогава се разболя и лека полека не искаше да сучи.И така аз започнах да се цедя.Цедях се преди ввсяко хранене.Сякаш не исках да се храни с изцедена кърма преди няколко часа./аз имах много кърма/.И така все още се цедя вече 2 пъти ,защото минах ме сутрин и вечер само на кърма .Да , неприятно е ,но се свиква.Правиш го за детето си.

Има си и плюсове.Примерно няма да те захапи някой зъб зърното докато кърмиш Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 3 960
Аз кърмя така от самото начало. В момента цедя само сутрин и вечер по около 500 мл. които Димана изяжда с неохота, но все пак изяжда...Имам пълен фризер с кърма... #Crazy

# 6
  • Мнения: 3 591
Мире, нали ти беше писала, че Димата не яде по много от шишето?

Аз се притеснявам, че намали нощното кърмене, а денем не приема повече от 120мл newsm78 и то на 10 пъти...

ама ние имаме още 2 месеца до захранване, та неможеш и в каши да го тикаме...
и аз имам запаси във фризера... имам още от януари складирано...

Аз дори се замислях за цедене 1 път на ден - ама незнам дали ще може да кърмя нощем(трябват ми поне 700мл на нощ за да го нахраня) ако цедя само колкото яде бебето денем (100мл)
взе нещо да ме домързява Embarassed

# 7
  • Мнения: 3 331
И аз ще пробвам да разредя цеденето, пък да видим какво ще излезе. Тази сутрин цедих в четири часа вместо около 1-2 и успях да изцедя цели 270 мл., което за мен си е рекорд. Надявам се да не започне да ми намалява кърмата... Все пак досега лактацията трябва да се е регулирала. А и ще ми е невероятно удобно да се цедя два-три пъти на ден.
Ще пиша има ли резултат.

# 8
  • Мнения: 262
Аз започнах да се цедя, след като Димана навърши 1,5, месеца, защото тя така и не се научи да суче добре. А и аз така и не успях да достигна необходимото ми количество кърма за деня.Преди се изцеждах на всяко хранене, плюс един път през нощта. Сега "само" 5 пъти на ден. Но от 2 седмици, след като започнах да я захранвам, количеството кърма най-после ми стига и изхвирлих всички кутии с АМ newsm44
Не мисля да спирам. Докато мога ще го правя.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 960
Мире, нали ти беше писала, че Димата не яде по много от шишето?

Аз се притеснявам, че намали нощното кърмене, а денем не приема повече от 120мл newsm78 и то на 10 пъти...

ама ние имаме още 2 месеца до захранване, та неможеш и в каши да го тикаме...
и аз имам запаси във фризера... имам още от януари складирано...

Аз дори се замислях за цедене 1 път на ден - ама незнам дали ще може да кърмя нощем(трябват ми поне 700мл на нощ за да го нахраня) ако цедя само колкото яде бебето денем (100мл)
взе нещо да ме домързява Embarassed

Ох, ми не яде, тя и в най-добрите си кърмачески дни, преди захранването не е яла повече от 700 мл. на ден, но доколкото знам момчетата ядат повече. В момента изяжда по 200 в шише, останалото пробутвам с пюретата. А нощнорто си го махна още първия месец сама, абе много ми е мазна кърмата явно и на детето му става тежко Laughing. Иначе на кила си е супер, почти 9 е в момента. Аз скоро ще започвам 1 път на ден да цедя, ама теб не те съветвам, една лактационна криза и ще стане кофти, поне 2 пъти си цеди, поне докато го захраниш. Лошото е че на мен ми се възпали ставата на палеца на дясната ръка ( професиомалко-кърмаческо заболяване) и ме боло доста, а нищо не мога да пия, някакви бабешки методи използвам....

# 10
  • Мнения: 992
аз от самото начало цедя защото мойто диване не иска да засуче, но много не съм стгласна че с по рядко цедене има повече кърма  Naughty Да може би в началото но после постепенно спира и накрая съвсем спира. Аз съм живия пример почнах да цедя по 4 пъти на ден по 3 после и накрая по два причината нямаше кърма за повече така че помисли си дали няма да сгрешиш

# 11
  • Мнения: 111
аз от самото начало цедя защото мойто диване не иска да засуче, но много не съм стгласна че с по рядко цедене има повече кърма  Naughty Да може би в началото но после постепенно спира и накрая съвсем спира. Аз съм живия пример почнах да цедя по 4 пъти на ден по 3 после и накрая по два причината нямаше кърма за повече така че помисли си дали няма да сгрешиш
Напълно съм съгласна!!! Аз също се цедя ат самото начало и от опит знам, че намаля ли количествата на цеденето първите 2 дни ще изцеждам по много, но после намалява..Така се прекарах венъж и да видите после как си възстанових режима на всеки 3 ч. и половина пак да се цедя.Единствено през нощта от 00.00 до около 07.30 не се цедя, за да спя и организма ми свикна с това и сега нямам никакви проблеми. Истината е, че всяко нещо си иска жертвата.

# 12
  • Мнения: 3 331
И все пак може би има изключения. Ето моята приятелка храни така дъщеричката си повече от година. При това мъничката беше с АБКМ, така че захраниха много късно, а за адаптирано мляко изобщо да не говорим...
_mira_  явно също е от изключенията.
Аз все пак мисля да пробвам. Ще разредя изцежданията през шест часа/а не както досега през четири/. Смятам подробно да записвам колко точно изцеждам поне седмица и ако забележа, че кърмата ми действително намалява, връщам стария режим. Ако не - прекрасно. Иска ми се да изцеждам два-три пъти на ден, защото в един момент ще трябва и да се върна на работа, а там изцеждането е абсурд.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
_mira_  явно също е от изключенията.
_mira_ е определено друг случай - тя сама ще ти го обясни, ако иска, но има пролактином на хипофизата, т.е. повишено количество пролактин се отделя, а повечето жени с пролактином са по дифолт с хиперлактация.

Пробвай, ако не проработи - винаги можеш да върнеш стария режим и да увеличиш млякото.

# 14
  • Мнения: 3 331
Е, Бу, това определено не го знаех Sad

А да имам достатъчно кърма за Вики в момента е приоритет и всичко останало отива на заден план.
Ако успея обаче да си изградя по-нормален режим, си мисля, че ще мога да кърмя много дълго/поне доколкото зависи от мен/. Затова сега експериментирам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт