Нещо любопитно за спазващите диети!

  • 1 275
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
В Мавритания смятат, че „главното достойнство“ на бъдещата съпруга е нейното тегло, което трябва да е не по-малко от 100 килограма. В тази африканска страна слабостта е признак на бедност. „Слабата девойка е позор за родителите“ - гласи мавританска пословица. Днес родителите на 38% от младите мавританки, следвайки традицията, ги подлагат на насилствено охранване. Такива са резултатите от социологическо изследване, проведено въз основа на данни от последните две години от мавританския учен Сакин Асниб, съобщава вестник "Ал Ватан", цитиран от РИА Новости.
"Тиблах" – така се казва този обичай – се практикува от незапомнени времена. Девойките трябва да напълнеят, преди да навършат 10-годишна възраст. Под заплаха с бой ги заставят да поглъщат ежедневно огромно количество мас, масло, сланина и мляко.
„Събуждаме момичето в ранни зори и я задължаваме да изпие литър пълномаслено мляко, после още и още, храним я с печено тлъсто месо и каша с масло“ - разказва Аиша, бедуинка, която следи процеса по охранване. Тя е наследила тази традиционна професия от майка си. „Аз съм длъжна да съм строга, а момичето – послушно – добавя тя. - Но в края на краищата, моята възпитаница започва да се харесва на мъжете и така получава повече шансове да се омъжи“.
От време на време дават на девойките специална настойка от билки, която прочиства стомаха и позволява на възпитаниците да изядат още повече храна. Момичетата, не съумели да натрупат килограми още в детството си, в по-зряла възраст биват изпращани в специални „лагери по охранване“, където под зоркото око на надзирателки изпълняват специална програма по „затлъстяване“.
Процесът отнема от 40 дни до два месеца, за което време възпитаницата, по правило, набавя нужните й килограми. По данни на изследването, стремящите се да се венчаят девойки са готови да положат всякакви усилия, за да могат повече да затлъстеят.
В мавританското общество, където са много силни племенните отношения и традиции, мъжете предпочитат да си вземат за жени най-охранените момичета.

 #Crazy

статията е от
http://www.dnes.bg/article.php?id=22407

# 1
  • Мнения: 7 914
Горките момичета! Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 5 370
НАче....аз без проблем сА класирам за тамка.
Ама требе да сложа поне още 30 килца, току-виж, не ме одобрили съвсем/ Crazy

# 3
  • Мнения: 46 437
Това е само за мен  Laughing

# 4
  • Мнения: 7 186
Да, чела съм статии за това племе преди години. Откачена работа, да не кажа извратена. Sick В едни племена слагат обръчи на вратовете на жените, за да им станат като на жираф, в други пък им обрязват клиторите, тия пък и те ще ги уморят с ядене, бляяяяяяяяя...абе добре сме си ние в БГ! Hug

# 5
  • Мнения: 3 388
щяхме неомъжени на си умрем в Мавритания ....
 
сега като се замисля, народите съвсем се извратиха  Shocked

# 6
  • Мнения: 1 934
щяхме неомъжени на си умрем в Мавритания ....
 
сега като се замисля, народите съвсем се извратиха  Shocked


 Peace Peace Peace

# 7
  • Мнения: 184
Там сигурно щях да съм сексимвол. Аз нямам 100кг., но пък не съм далече от тях, и както обичам да си похапвам направо щях да ги подмина тези килогарами. Щях да имам много обожатели, ама дано и те не отговарят на същите критерии за красота, като на жените. newsm78

# 8
  • Мнения: 798
Щом жените им са по 100тина килограма, представете си мъжете, а после си ги представете в леглото. Сигурно не е лесно... #Crazy Joy newsm78

# 9
  • Мнения: 5 103
Щях неомъжена да си остана  Joy

# 10
  • Мнения: 3 388
а такова затлъстяване е опасно и за здравето ... сигурно имат много ниска  продължителност на живота ...  newsm78

... чудя се как ли правят секс, ако и двамата съпрузи  за по толкова килограми  Laughing


# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Разни хора - разни идеали Laughing

# 12
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
оххх, и за там не ставам newsm45

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
: В едни племена слагат обръчи на вратовете на жените, за да им станат като на жираф,

Тези жени цял живот си ходят с халките по врата, защото ако ги свалят преразтеглените прешлени не издържат тежестта и се прекършват, а жената умира.

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Оооооох защо ли не съм се родила там с тоя апетит дето го имам.

Общи условия

Активация на акаунт