подготовка

  • 1 524
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Здравейте, момичета!  smile3525


Ами... как да започна... ние също искаме да си направим бебе... И двамата сме вече зрели (на по 28 години), живеем заедно и се обичаме.  smile3521
Знам, че човек предполага а господ разполага, но ми се иска да се подготвим за това. 
Как според вас протича една такава подготовка, т.е. какво трябва да правим/неправим, ядем/неядем, трябва ли да си направим някякви изследвания, има ли нещо, от което да се пазим...
Мен например ме тревожи факта, че преди известно време имах бяло течение, после го лекувах с антибиотик, но сега ми се струва, че пак май се е появило... Това вероятно означава, че можем да започнем с опитите чак след като мине напълно, нали?  Confused

Ще ви бъда много благодарна за всеки съвет Simple Smile Ако има вече подобни теми,може да ме упътите към тях Simple Smile
Благодаря на всички!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 950
Здравей bosilek    bouquet

Аз бих те посъветвала да си направиш профилактичен преглед при гинеколог. Да почнеш да пиеш фолиева киселина по 1 хапче на ден от 0,4 мг и секс му е майката luvbed  Laughing

Успех и добре дошла при нас.   bouquet

# 2
  • Мнения: 9 063
Пускам ти линкове с много информация, подбери си това, което ти харесва. Според мен, като начало си направи профилактичен преглед, цитонамазка и микробиология, прочети всичко за овулацията, за да можеш да си улесниш бебеправенето и да не губиш време в налучкване на фертилните дни. Ако след това имаш въпроси, нещо не ти е ясно или просто искаш да коментираме, спокойно се включвай в седмичната ни тема, ще ти хареса Grinning
Добре дошла при нас и гледай да се прехвърлиш бързичко в мамешките форумчета Heart Eyes


списък с обсъждани темички
статии, свързани с бебеправенето

# 3
  • Мнения: 352
Цветунчо, благодаря!   bouquet

Аз фолева киселина сам си купила. На лекар ще ходя след 1 седмица. Що се отнася до секса - оооо, напълно съм съгласна!!! Само това течение малко ме притеснява, дали няма да попречи?

А, и още да питам: вярно ли е, че трябва да спра алкохола (е, то май прозвуча, че пия редовно, ама истината е, че гаврътвам по някоя чашка вино 2-3 пъти седмично...хммм!), и мъжът ми също?  newsm24

# 4
  • Мнения: 2 825
Здравей Босилек, Стеф вече ти е дала линкове с нужната ти информация. Пожелавам ти още преди да успееш да ги изчетеш, да ни се похвалиш с хубава новина  Simple Smile
За бялото течение - не мисля че е проблем за забременяването, но по -добре иди на доктор, нека той да прицени, предполагам не е нищо сериозно

# 5
  • Мнения: 352
ох, пардон, че съм публикувала два пъти едно и също съобщение... още не се ориентирам много добре...  Embarassed
Много благодаря на всички за топлото посрещане!   bouquet
Стеф, тези страници са страхотни! отивам веднага да ги чета!!!!
супер сте!
приятна вечер на всички пожелавам и ще се видим скоро!  smile3521

# 6
  • Мнения: 1 950
Спокойно можеш да си пийваш, напротив по 2, 3 чашки винце седмично си е направо като лекарство Laughing пък и повишава тонуса за сексенето Wink

# 7
  • Мнения: 7 474
Здравей bosilek    bouquet

Аз бих те посъветвала да си направиш профилактичен преглед при гинеколог. Да почнеш да пиеш фолиева киселина по 1 хапче на ден от 0,4 мг и секс му е майката luvbed  Laughing

Успех и добре дошла при нас.   bouquet

Подкрепям напълно!

# 8
  • Мнения: 2 825
Спокойно можеш да си пийваш, напротив по 2, 3 чашки винце седмично си е направо като лекарство Laughing пък и повишава тонуса за сексенето Wink

Най-вече за последното  smile3521

# 9
  • София
  • Мнения: 35 812
А, и още да питам: вярно ли е, че трябва да спра алкохола (е, то май прозвуча, че пия редовно, ама истината е, че гаврътвам по някоя чашка вино 2-3 пъти седмично...хммм!), и мъжът ми също?  newsm24
Това  няма да ти навреди.  Аз го правя от 4-5 години и ми се отразява много добре. Отпуска ме страхотно. Зимата червено вино(страхотен антиоксидант) - лятото по чаша бира  (има вит.В).
За това не се притеснявай.   Grinning..и кекс..

# 10
  • Мнения: 352
супер!   Grinning днес ще приготвям романтична вечеря със страхотно вино...  Wink а после и кексче за десерт  Embarassed

още веднъж благодяря за реакциите, аз се пускам сега да чета форума!
имам само едно въпросче: срещам навсякъде разни термини, някои научни, някои форумни, та да питам - има ли някъде във форума речник? и ако няма, може би би била добра идея да се направи такъв... за нас новаците... например не знам какво е лелка...  Embarassed

мерси..   bouquet

# 11
  • Мнения: 9 894
ки-ки-ки Simple Smile
лелка е мензис.
ову/а също уво/ е овулация.
БТ е базална температура - тази, дето се мери сутрин на едно и също място и отчита има ли промени в организма.
АБ е антибиотик.
ФК е фолиева киселина.

Другите да допълват Simple Smile
Успех и от мен!

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Сладурка!   bouquet С "ЛЕЛКА", "леля Фло" - наричаме месечният цикъл.  

# 13
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
ЛФ - лутеална фаза.
ЦС - цервикална слуз
олелих се - дойде ми цикъла
обебвам се - забременявам

Това се сещам засега  newsm78 . Успех!   bouquet

# 14
  • Мнения: 9 990
И провери дали това течение за което споменаваш не е просто Цервикалната ти слуз, която подпомага спермчовците да стигнат до яйцеклетката.
Успех, момичетата всичко друго са ти обяснили, идвай и в седмичната ни тема Hug

Общи условия

Активация на акаунт