изпущане по малка нужда

  • 3 744
  • 24
  •   1
Отговори
здравейте на всички!
Искам да ви задам един въпрос и ако има някой ,който се е сблъсквал с моя проблем ще му бъда много благодарна ,ако се отзове със съвет.
Бременна съм в 31 гест.седмица. От около месец забелязвам ,че се изпущам по-малко. Съдя от ежедневните си дамски превръзки,които ми се налага да сменям по 2-3- на ден ,за да поддържам някаква хигиена. Знам ,че това явление е нормално при някои от бременните.По принцип пия адски много течности,ходя и често до тоалетна(вечер например ставам по 2 пъти).Въпросът ми е дали това е донякъде опасно(има ли някакъв критерий, по който да отсъдя дали това явление е в границите на нормалното) и по този начин няма ли да се объркам и да не разбера ,ако ми изтекат околоплодните води?А възможно ли е сега да изтичат именно те?Е ,ами това е.
P.S= Embarassedза упражненията на Кегел зная

# 1
  • в джунглата
  • Мнения: 916
на мен редовно ми се случва когато кашлям, кихам или се смея според доктора било нармално бременните да се изпускат.

# 2
  • Мнения: 394
Абсолютно е нормално.Не се безпокой.И при мене беше така.Не мисля,че ти изтичат водите-какво количество испускаш?Със сигурност ще разбереш,като изтекът.По различно е-поне при мен беше така-нямаше нищо общо с напишкването.Освен,че и в двата варианта е топличко Grinning

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И аз знам,че е нормално.Не се притеснявай,а пък ако искаш за свое успокоение иди пак на лекар.

# 4
  • Мнения: 2 242
Нормално е Wink.

Водите ако се спукат долу шурват като ниагарския водопад Laughing. Аз бях така и повярвай – няма да го сбъркаш.
Ако се спукат горе – текат по-малко и се бъркат с изпускане. На курса за бременни ни казваха, че се разпознават по миризмата на белина newsm78. Не съм ги мирисала и не знам до колко е вярно.

# 5
  • Мнения: 748
нормално е.
и аз се притеснявах като теб Grinning но така и не разбрах как изглеждат защото ми ги спукаха чак в болницата Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 474
Нормално е, чакай да видиш какво опикаване пада след раждането ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 447
Нормално е - при кихане, при кашляне... ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
Знам ,че това явление е нормално при някои от бременните.......
......... да отсъдя дали това явление е в границите на нормалното
Ти в същност какво питаш  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 866
На мен никога не ми се е случвало : нито по време на бременността, нито след това. Но знам, че при някои жени се случва и не мисля, че нещо може да се направи, освен че е хубаво да се правят упражнения, тъй като при по-напреднала възръст това става сериозен проблем.

# 10
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не се притеснявай толкова.Случва се на повечето бременни Peace.И аз бях една пикла....мъжът ми се шегуваше,че ще почва да купува памперси,преди да съм родила Laughing

# 11
  • Мнения: 2 271
Нормално е Wink.

Водите ако се спукат долу шурват като ниагарския водопад Laughing. Аз бях така и повярвай – няма да го сбъркаш.
Ако се спукат горе – текат по-малко и се бъркат с изпускане. На курса за бременни ни казваха, че се разпознават по миризмата на белина newsm78. Не съм ги мирисала и не знам до колко е вярно.

Не винаги шурват.На мен ми капеха и дори тестът с багрилното вещество показа,че не са води.Но аз бях сигурна.Случваше се само след изправяне от седнала положение.И като ме върнаха от болницата с уж фалшива тревога,вече в къщи хурнаха на струйки.При прегледа доизтекоха и имах 4см разкритие.
Извода е,че не може да се сбърка,дори кагата не изтича цялото количество амниотична течност наведнъж!

А за подпикването и до сега ми се случва.Правя упражнения,за да отстраня този проблем.Не е за подценяване,много е неприятно!

# 12
  • Мнения: 195
Аз както си  ходех се модмокрях,ако мога така да се изразя Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 39 715
На мен ми се е случвало само при силно кашляне или кихане, т.е. свиване на корема и притискане на пикочния мехур от бебето.
А кат ми текнаха водите... си течаха кат река. Но пък има случаи на изтичане на води по малко.

# 14
  • Мнения: 1 410
На мен често ми се случваше като се смеех, кихах или кашлях. Незная колко е нормално, но не съм чувала да е опасно. Това със сигурност не са околоплодните ти води. Те започнат ли да текът няма спиране, а са много - няколко литра. Няма начин да не ги различиш.

Лека бременности и безпроблемно раждане! Hug

Общи условия

Активация на акаунт