Pileshki syrca????

  • 10 108
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Momicheta,kazhete mi nqkoq recepta za pileshki syrca:)
molq!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз ги обичам задушени с масло. Предварително се сваряват добре и после се задушават.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 390
това го писах в темата за пилешки дробчета

една връзка пресен лук, дробчета (може сърца и воденички - аз ги предпочитам), вода, чаша червено вино, кервиз (малко) и олио
слагам всичко на веднъж в тавичка и запичам във фурната, става чудно

не ги варя предварително, но се мият много старателно, размразяваш ги, и едно по едно на течеща вода, цепиш сърцето на две и отмиваш кръвта която е в него (а кръв има, аз за това купувам воденички или в най лошия случай воденички със сърца,) ако нямаш пресен лук - а то няма де може и със стар, две три големи глави, лесно е и е много вкусно

# 3
супа от пилешки сарца
предварително сарцата се сваряват около 30 мин. сьс сол,след това се нарязват картофки на кубчета слагат се да заврат с олио и 10мин. преди да се махне от котлона се слагат сарцата и фиде.Подправки на вкус:черен пипер,чубрица и сол

# 4
# 5
  • Мнения: 2 028
момичета, а колко време отнема горе-долу да станат крехкички сърчицата? аз скоро пуснах темичка за патешки сърца, които уж били дори по-крехки от пилешките. е, да, ама след 40 минути варене и още 30 минути задушаване с масло, лук и гъбки, сърцата бяха много жилави.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 686
В къщи сърцата ги ядем само по един и същи начин - варени (ама хубаво сварени), със сметанов сос и картофено пюре. И всъщност мога да ти кажа само соса как приготвям, защото останалото е ясно. Но преди това за бульона - трябва хубаво да е отпенван, докато се варят. След като спре да се пени добавям малко моркови, лук и няколко дафинови листа и оставям да се сварят хубаво сърцата.

Та за соса, запържвам хубаво брашно в повечко краве масло, добавям прецеден бульона от сърцата и 1 малка кофичка заквасена сметана. Като се сгъсти поръсвам с черен пипер.

Много вкусно стават с такава гарнитура. А мъжа ми обожава да омеша всичко заедно - сърцата, пюрето и соса  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 2 686
Цитат на: ray
момичета, а колко време отнема горе-долу да станат крехкички сърчицата?


Ами всеки път различно, да ти кажа. Някой път за половин час ми стават като мозък, а последния път ги варих час и половина и си останаха жилави. Явно зависи от сърцата. А най-хубаво ще станат в бързоварна тенджера, предполагам.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: Tintiri-mintiri
Цитат на: ray
момичета, а колко време отнема горе-долу да станат крехкички сърчицата?


Ами всеки път различно, да ти кажа. Някой път за половин час ми стават като мозък, а последния път ги варих час и половина и си останаха жилави. Явно зависи от сърцата. А най-хубаво ще станат в бързоварна тенджера, предполагам.
Би ли ми казала каква е тази тенджера Embarassed

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 628
Има предвид тенджерата под налягане.

# 10
  • Мнения: 37
недейте ги сварява,а ги сложете в микровълновата за 5-6 минути-колкото да си променят цвета.После ги сложете в тефлоновия тиган с масло и като се запържат леко ги полейте с бяло вино.Махнете ги от котлона ,когато останат само на своята си мазнина.

# 11
  • Мнения: 127
Веднъж в един ресторант ядох пилешки сърца на скара, с прясно изцеден лимонов сок отгоре - страхотия . Бяха нарязани на пърченца и нанизани на шишчета, предполагам, че са сварени преди това.
До сега не съм се пробвала да ги правя в къщи, но за утре може и това да е

# 12
  • In transit
  • Мнения: 11 772
Пробвай да ги направиш на скара, стават много вкусни.

Слагаш ги в марината от горчица, соев сос, зехтин, бяло вино (бира) и подправки за скара да киснат поне 8 часа(колкото повече , по-вкусни стават) . Набождаш ги на шишчета и печеш на скара.

# 13
  • Мнения: 127
Пробвай да ги направиш на скара, стават много вкусни.

Слагаш ги в марината от горчица, соев сос, зехтин, бяло вино (бира) и подправки за скара да киснат поне 8 часа(колкото повече , по-вкусни стават) . Набождаш ги на шишчета и печеш на скара.

mikkey, както са сурови ли? Не се ли подваряват малко, поне да побелеят newsm78

# 14
  • Мнения: 1 951
Моята рецепта е много лесна и винаги става реzкоШно, сварявам сърцата и после ги zапържвам в масълце с много лук и накрая малко червен пипер (сол и чер пипер съЩо, раzбира се). А после  eat

Общи условия

Активация на акаунт