Веган кулинария и рецепти

  • 27 636
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Савина, някъде назад бях пускала една рецепта, която търпицмного вариации и импровизации. В нея вкусът идва най-вече от хранителната мая. Не че и без нея не е вкусно, с хранителна мая е убийствено вкусно. Слагам я в скрит текст.
Скрит текст:
От мен една идея, която търпи много вариации, така че се получават поне 10 разновидности. Базовите съставки са три- бобови (боб, нахут, червена леща), семена или ядки (от белен слънчоглед, през тиквени семки, кашу, орехи и каквито ядки ви дойдат на ум) и хранителна мая. Сваряваме боба/нахута/червената леща или там каквото бобово нещо сме избрали. Отцеждаме. Семената/ядките накисваме за една нощ във вода и изплакваме. После с чесън и сол ги пускаме в чопъра, добавяйки постепенно зехтин, докато придобие консистенцията на майонеза. Тогава добавяме и отцедения боб/нахут/червена леща и врътваме чопъра, докато се получи консистенция на хумус. На финала добавяме хранителна мая. Пушен пипер или лют червен пипер е чудно допълнение. Боба може и да не се пасира, а да се оставят цели зърната и да се смесят с ядковата майонеза. Много вариации търпи, но все са вкусни.
Много харесвам и салата от зеле, поръсена с хранителна мая. Всъщност, мога да ям хранителна мая даже без нищо, като чипс.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря! Много добре звучи. Задължително ще се пробва.
Има ли ограничения в количеството хранителна мая, което може да се яде на ден?  newsm78

# 122
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Днес направих нахутени палачинки- само брашно от нахут+ вода...
Престояват половин час и после на тигана с незалепващо покритие, капвам точно 3 капки мазнина и пека...по 4 минути от първата страна и 2 от втората...

Станаха супер.

# 123
  • Мнения: X
Има ли ограничения в количеството хранителна мая, което може да се яде на ден?  newsm78
На опаковката пише препоръчителната дневна доза. Ето и една идея, на която все ѝ се каня, а още не съм пробвала, но ми звучи много вкусно. Веган пармезан:
Необходими продукти:
1 ч.ч. сурови бадеми (обелени или не) Може да се замени с кашу.

2 с.л. хранителна мая

1 ч.л. чесън на прах

Щипка сол

Начин на приготвяне:
Поставете всички съставки в кухненски робот или блендер.

Блендирайте до желаната консистенция.

# 124
  • Мнения: X
..

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 17:21 от Анонимен

# 125
  • София
  • Мнения: 11 102
Здравейте,
препоръчайте ми мая за хляб, която да е веган, ако може да се купи и от масов магазин ще е супер!
Благодаря предварително!

# 126
  • Мнения: 2 640
А какво и е невеган на маята??? По чиста мая има в ДМ.

# 127
  • София
  • Мнения: 11 102
А какво и е невеган на маята??? По чиста мая има в ДМ.

Може да съдържа части от яйце. Wink

# 128
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 517
Маята е жив организъм, следователно не е веган. Ползвай бакпулвер.

# 129
  • София
  • Мнения: 11 102
Растенията също са живи организми. Wink
Не съм ползвала бакпулвер в хляб и не ми се експериментира точно за посрещане на гости.
Но благодаря.

# 130
  • Мнения: X
Бакпулвер е ОК за ирландски соден хляб. Иначе, може да замениш маята с квас, но е много пипкава работа.

Общи условия

Активация на акаунт