Въпрос за изцеждането?

  • 407
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
По колко пъти се изцеждате на ден? Защото аз успявам само по един. И обикновенно само вечер. През деня от бягане покрай малката и от домашни задължения не ми остава време. А как се цедите - с помпа или ръчно? Цедите се докато омекнат гърдите или докато спре млякото? Аз не знам Ели кога ще е гладна и не смея да се изцедя до край, защото някой пъ огладняваме и през половин или един час. Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
В началото цедях след всяко хранене и почти нищо не изцеждах. До момента, в който прочетох тук, че не е нужно да правя това. Ето да прочетеш и ти http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0

После обаче ми се наложи да започна отново да цедя. По принцип го правя с помпа на Авент, но понякога и на ръка (особено като имах проблеми със запушени каналчета).
Това, което не трябва да забравяш, ако искаш да поддържаш лактацията е не цеденето, а честото слагане на бебето на гърда.
Честито ти бебче и безпроблемно кърмене ти пожелавам!  bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Както е казала lilfi, изцеждането е ненужно упраженение, особено, когато всичко си върви добре - бебето си суче, кърма има достатъчно...
Заблуда насаждана от педиатрите е това, че за да имаш кърма или за да избегнеш мастит е нужно да изцеждаш докато гърдата стане "мека като памук".

# 3
  • Мнения: 4 242
Цедила съм само:
- когато съм имала пренапрежение;
- когато правих запаси във фризера;
- когато захранвах, за да бъркам кашите с кърма
 С две думи рядко съм се цедила! Peace

# 4
  • Мнения: 790
Цедях след всяко хранене през първия месец. После спрях, а сега не мога да изцедя дори капка.

# 5
  • Мнения: 750
Цедях почти след всяко хранене в началото, защото така ми беше казано от педиатър. Правих го почти през целия първи месец. Но в един момент, когато сложих помпапата и започнах процедурата, изпитах такава болка, че сълзите ми текнаха. От тогава и помпа захвърлих и с ръка не го правя. Проблеми с рагади и запушени канали нямам. Полина папка от цица вече 3м и половина, папкането е по около 7 пъти на ден, като понякога си поисква и нощем. Редовно мокри и омазва памперсите, а моите гърди всяка нощ си се пълнят, колкото е отредила майката природа Wink. Смятам да цедя по малко на ръка, когато захраня, за кашичките. Barby, мисълта ми беше, че слагането на бебо на гърдичка, както и другите казаха, е спасението от всяка друга абсурдна ситуация!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Първите три месеца цедях след всяко хранене почти Изцедената кърма съхранявах във фризер и с нея бабите храниха малкият когато ние бяхме извън града или решавахме да излезнем вечер. Излишно е да споменавам че вече няма ни едно бурканче във фризера.

Общи условия

Активация на акаунт