Kak se otkriva chastna DG ?

  • 802
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,
Със съпругата ми имаме две деца, мислим и за трето. Замислихме се , как
да направим финансово възможно това събитие да се ускори и достигнахме до извода, че можем с опита си да открием частна ясла и градина.
Тя е с медицинско образование, аз съм мениджър от 14-15 години.
Имаме тристаен апартамент на партер срещу парк в центъра на града.
Можете ли да ни дадете някаква информация или координати за изискванията за откриване на целодневна детска градина, институции, от които зависи, разрешителни, одобрения и т.н.?
Евентуално контакт с хора, минали по този път?
Благодаря за вниманието, поздрав:
Ники

# 1
Здравейте, за да се открие ЧДГ трябва да има разрешение от Мин-вото на образованието.Подготвя се набор от документи, които може да вземете там на място. А и те ще ви дадат най-точно информация за всички условия, но трябва да знете, че процедурата е доста тромава.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 50
Здравейте! Идеята Ви е чудесна! И аз се замислям от доста време за подобна инициатива, само че за Банкя. Влезте в сайта на министерство на образованието и търсете по нормативните актове. Преди имаше и търсачка, така че като зададете ще Ви е по-лесно. Това което видях аз е, че ако нямате връзки, е доста бавен целият процес за кандидатстване и трябват безумно много средства. Искат предварителен план, нужните кадри трябва да са сключили трудов договор с Вас / и него го искат/. И най важното е, че за да започнете през септември, трябва да подадете документите до края на месец март / мисля че това беше срока/.  Желая Ви успех!  Laughing

# 3
  • Мнения: 7 362
                 До колкото ми е известно за Директор на детската градина трябва да имате специалист с висше образование "Предучилищна педагогика".Изготвянето на документите за лиценз не представляват никаква трудност,планове и програми по които да се обучават децата също има регламентирани.Освен щата и програмите,помещението трябва да отговаря на редица изисквания на ХЕИ,пожарна и т.н.Другия вариант е да сте ЕТ,ООД ,които предлагат услугата отглеждане и възпитание на деца.Тогава не зависите от Министерството на образованието.Регистрирани сте по търговския закон.Контрола ви е от страна на родителите.Гледате добре децата и са доволни,плащат,в обратния случай си гледат децата сами. Mr. Green  bouquet  bouquet

# 4
Zdraveite, mislq 4e ideqta vi e 4udesna ... no se podgotvete za pone 3-5 godini investiciq bez vpe4atlqva6ti prihodi.
 Procedurata e dosta burza vsi4ko 6te namerite v NAREDBA  7 na MON za otkrivane i preobrazuwane na 4asti detski gradini i u4ile6ta. Imam opit s tova ot  otkrivane na 4ASTNA PROFESIONALNA GIMNAZIQ taka 4e ako imate nugda ot pove4e informaciq mogete da mi pi6ete na adresa .
     pozdravi   Toni

# 5
  • Мнения: 182
Здравейте,
Със съпругата ми имаме две деца, мислим и за трето. Замислихме се , как
да направим финансово възможно това събитие да се ускори и достигнахме до извода, че можем с опита си да открием частна ясла и градина.
Тя е с медицинско образование, аз съм мениджър от 14-15 години.
Имаме тристаен апартамент на партер срещу парк в центъра на града.
Можете ли да ни дадете някаква информация или координати за изискванията за откриване на целодневна детска градина, институции, от които зависи, разрешителни, одобрения и т.н.?
Евентуално контакт с хора, минали по този път?
Благодаря за вниманието, поздрав:
Ники

Здарвейте аз се движа в същата насока Simple Smile До сега съм събрала инфо относно изискванията и разполагам с чудесно място за целта Simple Smile При този недостиг на детски градини , това е чудесна ниша за развитие на бизнес и осигуряване на малките деца Simple Smile За сега проучвам какви са шансовете да се получи общинско участие , защото тогава нещата значително се улесняват и се повиишава доверието в начинанието. Опитвам се и чрез форума да разбера какви са очакванията на самите родители . Мисля , че можем да си бъдем взаимно от полза , а защо не и да осъществим сътрудничество Simple Smile)))
Поздрави !

# 6
  • София
  • Мнения: 797
Здравейте,
Със съпругата ми имаме две деца, мислим и за трето. Замислихме се , как
да направим финансово възможно това събитие да се ускори и достигнахме до извода, че можем с опита си да открием частна ясла и градина.
Тя е с медицинско образование, аз съм мениджър от 14-15 години.
Имаме тристаен апартамент на партер срещу парк в центъра на града.
Можете ли да ни дадете някаква информация или координати за изискванията за откриване на целодневна детска градина, институции, от които зависи, разрешителни, одобрения и т.н.?
Евентуално контакт с хора, минали по този път?
Благодаря за вниманието, поздрав:
Ники

Здарвейте аз се движа в същата насока Simple Smile До сега съм събрала инфо относно изискванията и разполагам с чудесно място за целта Simple Smile При този недостиг на детски градини , това е чудесна ниша за развитие на бизнес и осигуряване на малките деца Simple Smile За сега проучвам какви са шансовете да се получи общинско участие , защото тогава нещата значително се улесняват и се повиишава доверието в начинанието. Опитвам се и чрез форума да разбера какви са очакванията на самите родители . Мисля , че можем да си бъдем взаимно от полза , а защо не и да осъществим сътрудничество Simple Smile)))
Поздрави !

  Здравей! Аз също се интересувам от подобно начинание и проучвам въпроса. Завършила съм "Начална и предучилищна педагогика" в СУ и с една приятелка сме решили да теглим кредит, не сме намерили помещение, още проучваме нещата. Наистина можем да сме си от полза. Това с общинското участие ме заинтригува. Как точно стоят нещата, ако се включи общината? Чисто теоретически питам. Ако искаш можеш да ми пишеш и на лични.

# 7
  • Мнения: 2 149
Има вариант като ЧДГ - министерство на Образованието ще контролира нещата, учебни планове, инспекторат, инспектори и т.н.
2 рариант - почасово гледане на деца.Пък вие си бъдете градина.
Храната е проблем, да знаете. Защото ако готвите храна става страшно...

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Значи мисля, че е доста по- лесно от гореописаното. Има програма на Мин. на труда и социалната политика, която е точно за вашата идея. Вижте дали отговаряте на условията :
ПРОЕКТ “ФАМИЛНИ ЦЕНТРОВЕ ЗА ДЕЦА”
Линка е към всички проекти, а като кликнеш върху посочения проект ще го изтеглиш.

Общи условия

Активация на акаунт