За тежката жълтеница

  • 2 494
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Жена ми и новороденото ни момченце вече девети ден са в болницата и не ги изписват заради таз пуста жълтеница.Една от педиатърките в Св. София каза, че границата на билирубина била 13, а при нас до сега беше все 13 и нещо до 14 и нещо. Вече не знам колко пъти го пекоха детето на лампите (фототерапия май се казваше), и не става нищо. Даже днес стойността на билирубина била 16.3
При някой от вас случвало ли се е така и как сте се справили с жълтеницата? Или как са се справили лекарите по скоро?
Вече не знам как да успокоявам жена ми. Изчерпах се. Sad

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами и дребния се пече няколко дена на тези лампи,те го оправиха.Ще се излекувате няма страшно

# 2
  • Мнения: 4 978
Моята дъщеря я държаха 7 дни на фототерапия и когато се поинтересувах защо толкова дълго продължава при нас, след като при другите бебчета минава за 2-3 дни, неонатоложката ме "успокои", че има деца, дето я карат жълтеницата по 3 седмици.
Не се притеснявайте, ще мине. И по-добре в болницата, отколкото в къщи, защото доколкото знам домашното лечение е само вода+захар.

# 3
  • Мнения: 513
Брат ми е бил с жълтеница 11 дена .

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Моя син и на 40 тия си ден още жълтееше, но билирубина му беше добре.....кърмене, кърмене и пак кърмене....

# 5
  • Мнения: 1 910
кърмене, кърмене и пак кърмене....
Точно така. И никаква вода не му е нужна.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 925
кърмене, кърмене и пак кърмене....
Точно така. И никаква вода не му е нужна.
Пък подсладена още по-малко

# 7
  • София
  • Мнения: 551
И втория ми син кара много време жълтеницата.Бяхме в болницата 9 дни.Взеха ми кръв на мен и на детето и ми обясниха че може да има несъвместимост в кръвните групи.Много бях учудена,защото сме с еднакви кръвни групи,но лекарката ми каза че имало и подгрупи и там можело да има несъвместимост.Тези деца карат малко по-дълго жълтеницата.Аз бях притеснена и разпитвах много ,но ме увериха че няма страшно и по-добре да е в болницата и да го пекат в лампата,отколкото в къщи.Ще му мине на детенцето и скоро ще се приберат у дома.

# 8
  • Мнения: 1 107
Ние седяхме 10 дни в болницата по същата причина. Не се притеснявайте, важно е бебо да е изписан в отлично състояние, което най-бързо може да се постигне именно с фототерапии  Simple Smile

 

# 9
  • Мнения: 779
И аз бях със сина ми 10 дни и жълтеницата продължи доста след изписването ( а и той беше недоносен). Не се притеснявай, ще мине   bouquet .
Скорошно изписване ви желая и да се гушкате здравички вкъщи  Hug.

# 10
  • Мнения: 952
ние също бяхме с по дълга жълтеница и това с кърменето е много вярно, че помага.Друго което ми казаха от болницата е да не давам вода а глюкоза разтвор от 10%, продава се по аптеките, бебо да пие от това докато поотмине.Ние така се оправихме.

# 11
  • Мнения: 8 917
ние също бяхме с по дълга жълтеница и това с кърменето е много вярно, че помага.Друго което ми казаха от болницата е да не давам вода а глюкоза разтвор от 10%, продава се по аптеките, бебо да пие от това докато поотмине.Ние така се оправихме.
Peace
И на Гери се влачеше повече от месец, но не изглеждаше зле - имам предвид жълто-кафява урина, жълта кожичка и въобще такива признаци, по които се взема решение дали ще си отмине с времето или трябва да се приемат медикаменти.

# 12
  • Мнения: 1 564
Ние седяхме 10 дни в болницата по същата причина. Не се притеснявайте, важно е бебо да е изписан в отлично състояние, което най-бързо може да се постигне именно с фототерапии  Simple Smile

 
=======================================================================
И ние бяхме така,но по-добре в болницата,отколкото в къщи да се притеснявам дали всичко е наред.

# 13
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
и моето бебе беше с жълтеничка почти до 40 дена, като се прояви няколко дена след като ни изписаха от родилния. при нас е от кръвногрупова несъвместимост. педиатърката ни изписа глюкозен разтвор вместо водичка. не са мерили нивата на билирубина.
щом при вас мерят тези нива, по-добре е да си останат в болницата (въпреки, че е неприятно), отколкото да треперите в къщи какво е положението

# 14
  • Мнения: 648
Напълно те разбирам какво ти е, но тази физиологична жълтеница си е нормална, верно при някои минава по- бързо при други, по- бавно, но ще се оправи PeaceБебка беше дълго време жълта и след като ни изписаха, но отмина Whistling И както са ти казали момичетата, по- добре да са в болницата, лампите ще помогнат!
Желая ти скоро да си ги гушкаш Grinning

Общи условия

Активация на акаунт