Припомнете ми за дишането по време на раждане!

  • 697
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Момичета моля ви да ми припомните за дишането по време на контракциите!Уж ми е второ раждане,но пусти страх ли какво,всичките ми спомени се изпариха.Как беше-дълбоко и бавно или бавно поемам въздух през носа ,а бързо го изпускам през устата.

# 1
  • Мнения: 182
Няма ли скоро раждали майки?Имаше някъде даже и статия,но не си спомням.Плийз,хелп ми!

# 2
  • Мнения: 4 806
ще ми се да бъда полезна, но не мога. Защото изобщо не се подготвях с дишането и чак като започнах да раждам разбрах, че това е било грешка. За което съжалявам. Само знам, че с начина на дишане трябва да се увеличава количеството кислород в кръвта - добре е за мама и за бебето. Дано всичко мине добре при теб. И аз искам второ, но няма да ме огрее.

# 3
  • Мнения: 1 393
Диша се кучешката,ако можеш да ме разбереш  Wink

# 4
  • Мнения: 922
Дишаш дълбоко и по възможност бавно - ако можеш или ако се сетиш Wink
При мен второто раждане протече толкова бързо, че не разбрах кога какво стана.
Само си спомням, че когато ме качиха на магарето трябваше да дишам много дълбоко, за да забавя излизането на плода (имаше голяма вероятност да ме сцепи от А до Я, защото излизаше прекалено бързо и с лакът напред)
но се притеснявай, то някак си ти идва от вътре Grinning, лекарите и акушерките подсказват
Успех и леко раждане Grinning

# 5
  • Мнения: 7 091
Момичета моля ви да ми припомните за дишането по време на контракциите!Уж ми е второ раждане,но пусти страх ли какво,всичките ми спомени се изпариха.Как беше-дълбоко и бавно или бавно поемам въздух през носа ,а бързо го изпускам през устата.

Не знам дали ще ти свърши работа, защото е на английски :
http://www.americanpregnancy.org/labornbirth/patternedbreathing.htm

Ако искаш мога да ти пратя още...
Успех!

# 6
  • Мнения: 148
Аз уж се бях подготвила предварително. В книгата пишеше да се диша кучешката и аз пробвах, но нямаше никакъв ефект. Акушерката като ме чу, каза че не било правилно и трябвало да дишам дълбоко. И така пробвах, но и от това нямаше много полза. Моят личен извод е, че с това дишане нищо не се постига. Дишай си както ти идва отвътре. Тялото най-добре си знае.

# 7
  • Мнения: 522
. Моят личен извод е, че с това дишане нищо не се постига. Дишай си както ти идва отвътре. Тялото най-добре си знае.
PeaceАз бях като парен локомотив-дишах страшно бързо.Акушерката пък каза,че като ме слушала добре се справям.Успех!

# 8
  • Мнения: 1 883
Най добре да слушаш акушерката - те си знаят работата!!! Успех Peace и леко и безпроблемно раждане  bouquet

# 9
  • Мнения: 426
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4338.0 това може да ти помогне  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт