какви капки за хрема като съм бременна?

  • 5 418
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
моля ви ако знаете ,кажете ми че не издържам.През деня някак става,но през ноща откачам.Немога да дишам през устата и полудявам,пробвах всякакви бабешки илачи ,но те не ми помагат и все си мисля че няма начин да няма капки за нос за бременни.Все пак и бременните са хора не може да се мъчим като грешни дяволи.МОЛЯ,за помощ!

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
А докотора си пита ли го?Най-добре той ще ти каже,но не пробвай разни капки на своя глава,че не е шега работа.Успех ти желая. Peace

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ксилометазолин 0.1%
Всекидневно почти за 9-те месеци.
Нищо ми няма и на мен и на плода, който понарастна до близо 3 годишен.

Аз друг цяр не открих, а и с УНГ лекар съм се консултирала...

# 3
  • Мнения: 1 666
Никакви капки за нос не стават за бременни!
Купи си таблетки Коризалия - те хомеопатични и стават. За един ден ще забравиш за хремата!

# 4
  • Мнения: 7 474
Пиносол - специално питах доктор УНГ. Те са с етерични масла и не са вредни за бременни

# 5
  • София
  • Мнения: 6 145
Не знам дали си пробвала преди това бабешките лекове, а именно: сок от лук в носа, витамин С в носа, мед в носа, ракия в носа.
Ох, не ме слушай много с тези бабини девитини, да не те заболи много и да стане некоя белА.
А разни хомеопатични капки newsm78
Имаше някакъв: Еуфорбиум композитум - назален спрей - хомеопатичен лекарствен продукт за бебетата го препоръчваха.

# 6
  • Мнения: 2 381
Аз настъргвах 1/2 глава лук, изцеждах сока и си капех в носа SickОбаче след няколко капвания и следа нямаше от хремата Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 480
През зимата, като имах този проблем, GP-то ми беше предписал Bioparox - въпреки че е антибиотик, е локален и може да се прилага. Имаше и още едно мехлемче за в носа, ама му забравих името.

# 8
  • Мнения: 2 936
аз две седмици преди да родя вече не можех да дишам и се престраших-не помня какви са били капките май Олинт,но не съм сигурна.незнам дали е било добре да ги ползвам,но поне вече дишах  Laughing
пробвай със Стеримар,нали е само солен р-р

# 9
  • Мнения: 9 990
Стеримар не отпушва,Олинт-а е на практика Ксилометазолин.За лук не бях чувала, хомеопатията пък-съвсем не ми е помагала никога, пробвах и с Пиносол-само ти дава чувството като от ментов бонбон, но и той не отпушва...Аз лично също ползвах много капки почти през цялата бременност-Ксилометазолин малкия процент/детски/.Без проблем за мен и бебето.

# 10
  • Мнения: 922
Низита (мехлем)  Grinning - отпушва носа веднага и ако не ме лъже паметта се правеше от водорасли Wink
Можеш да си направиш силна отвара от лайка, да капиш витамин С
Аз и без да съм бременна, както и на децата мажа и капя с гореописаните неща
Успех и бързо оздравяване Grinning

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Никакви капки за нос не стават за бременни!
И на мене джипито така ми беше казало и голяма мъка беше докато влезнах в патологията и се оказа че мамите там си ползват капки яко.  

# 12
  • Мнения: 271
Никакви капки за нос не стават за бременни!
Купи си таблетки Коризалия - те хомеопатични и стават. За един ден ще забравиш за хремата!
и аз така знам.разрешиха ми само физиологичен разтвор

# 13
  • Мнения: 388
Пиносол,Биопарокс-спрей,Стеримар- тези съм си ги слагала по време на бременността,но ти питай пак лекуващия си лекар.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Никакви капки за нос не стават за бременни!


Е, не съм съгласна.
Ползвах Ксилометазолин като Шани. А и при много упорита хрема дори Виброцил.

Общи условия

Активация на акаунт