Суровите плодове

  • 946
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Мили мами, откога се започ ва със суровите плодове и какви да са те? Досега съм давала сок от круша и ябулка с грозде.Опитах веднъж пасирана круша, но нямаше ентусиазъм.На кое хранене се предлагат?
Благодаря:)

# 1
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Ripple
Мили мами, откога се започ ва със суровите плодове и какви да са те? Досега съм давала сок от круша и ябулка с грозде.Опитах веднъж пасирана круша, но нямаше ентусиазъм.На кое хранене се предлагат?
Благодаря:)

Аз съм давала ябълка, банан, сини сливи, грозде.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
След 6ти месец май дадох. Ябълка, круша, сини сливи,грозде, пъпеш, диня, кайсии, по-късно банан. Аз ги давам между храненията, или за следобедна закуска с чаша мляко например.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Като mam4e и аз дадох след 6-тия (по-скоро към 7-мия) месец. Започнах с банан. После дадох ябълка, но Боби не я искаше. Круша опита, но я яде като за проба, а не за наяждане. Пъпеш хареса и яде с удоволствие. Динята я плюеше. Сини сливи яде до отказ. Грозде също.

Давам между храненията и като десерт. МАй постоянно предлагам и ако иска - яде, ако не иска - не яде.

# 4
  • Мнения: 114
Аз също давам между храненията, започнах след 6-я месец.В началото ги пасирах- банан, праскова, ябълка, сини сливи,диня, грозде...Сега Бобо е на 8 месеца и му давам малки парченца- банан,обожава круша и ябълка; киви все още не съм пробвала/ може би защото аз не обичам Embarassed /, но педиатърката ми каза, че мога да му давам и от него малки парченца/ има много витамини/.

# 5
  • Мнения: 1 517
Как пасирате сурови такива твърди плодове като ябълките? Аз не успях.  Embarassed Имам доста ябълки от свекърва ми, но не знам как да ги давам. Само настъргани ми се струва, че не е подходящо, стават по- на едро, а още не може да дъвче.

# 6
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Petty , аз слагам в микровълновата за 3 мин. такива твърди плодове.Нарязвам на филийки , обелени , слагам 2-3 лъж. вода и стават мекички , пасирам и бебо ги яде като луд.Пробвай!

# 7
  • Мнения: 3 042
нарязваш ги на по-малки парчета и така ги пасираш

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
интересно .... аз за първи път разбирам 4е плодовете трябва да се обработват първо. Тук от самото на4ако ме  посъветваха да давам пресни плодове(да правя пюретата от добре узрели такива). Тъи като се захранваме от 5,5 месец то зна4и към 6 съм по4нала да давам,преди това само сок (прясно изтискан). естествено ябълката първо.после банан4е, праскова(смятасе за алергенна но беба я харесва много ),сливи , .... сега ядем вси4ко ..купено или направено
Цитат на: petty
Как пасирате сурови такива твърди плодове като ябълките? Аз не успях.  
Laughing
аз доста успе6но се справям , пове4е време и готово

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
След навършени 6 месеца. Направо пасирах сурови ябълки, круши, грозде и т.н. Не ги обработвам никак - няма нужда според мен.

# 10
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: angi
Petty , аз слагам в микровълновата за 3 мин. такива твърди плодове.!

а не се ли изгубва смисъла от плод4ето .
аз не съм запозната много но все си мисля 4е се разру6ават витамините при топлинна обработка, не само при варенето

# 11
  • Мнения: 3 042
и аз никога не съм варила плодове, само сурови, пасирани или на парченца ( банан, сини сливи, праскови, пъпеш)

# 12
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: petty
Как пасирате сурови такива твърди плодове като ябълките? Аз не успях.  Embarassed Имам доста ябълки от свекърва ми, но не знам как да ги давам. Само настъргани ми се струва, че не е подходящо, стават по- на едро, а още не може да дъвче.

Аз ги смесвам с банан и се пасират по-добре, отколкото когато ги пасирам сами. Не знам защо се получава така

# 13
  • Мнения: 1 517
Цитат на: angi
Petty , аз слагам в микровълновата за 3 мин. такива твърди плодове.Нарязвам на филийки , обелени , слагам 2-3 лъж. вода и стават мекички , пасирам и бебо ги яде като луд.Пробвай!

Нямам микровълнова...  Neutral Face
Иначе сигурно зависи и от пасатора. Аз имам един на Elite. Ако вие пасирате с кухненски робот, сигурно е съвсем друго.

# 14
  • Мнения: 3 663
аз да извадя една по-стара темичка, за да не пускам нова
беба скоро ще стане на 7мес и си наумих тия дни да и дам пресни плодове, ще ги пусна в робота и мисля, че ще стане достатъчно фино
обаче имам един-два въпроса
1. плодове като сливи, грозде и череши например има ли нужда да им махам кожичките преди това или да пасирам с тях ?
2. кога да ги давам тези пасирани пресни плодове - на мястото на сока, на мястото на пюрето от варени плодове или отделно от тези двете по някое време през деня ?

Общи условия

Активация на акаунт