За името на подфорума!

  • 1 566
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
Вдъхновена от новите идеи тази седмица ми хрумна идеята и за смяна на името на подфорума.
Аз мисля, че няма нищо лошо да влизаш на няколко места-форуми и подфоруми, защото това е полезно на всички.
За мен това е най-добрият вариянт и въобще не деля форумите.
Но наистина, както сподели Светли-тук се обсъждат повече проблеми, свързани със забременяването и като че ли затова повечето момичета, които имат проблеми с износването, не влизат.
Всъщност подфорумът е и за двете групи.
Предлагам да сменим името например с"Проблемно забременяване и проблемно износване"или нещо такова. Blush
Модераторките предложиха да пуснем темата, за да се избере име, най- подходящо и обхващащо не само проблемите по забременяването, но и проблемите при износването.
Давайте други предложения!!!

# 1
  • Мнения: 2 120
Данидан, твоето предложение ми се вижда добро.
А може и `Проблемно забременяване, задържане, износване на бебето`.

Извинявайте, но мен, защото задържането ме интересува, и май клоня в тази посока.

# 2
  • Мнения: 1 029
Или "Проблеми при забременяването и задържането" ,
"Проблеми преди, по-време на и след забременяването"newsm78

# 3
Или "Проблеми при забременяването и задържането" ,
"Проблеми преди, по-време на и след забременяването"newsm78


Може и Проблемно забременяване и износване

# 4
  • Мнения: 9 074
Проблемно забременяване и износване

Харесва ми това Blush

# 5
  • Мнения: 3 376
Може и Проблемно забременяване и износване

Чудесно предложение, аз съм ЗА Peace

Иначе, шеговито бих ви предложила да го кръстим "Проблемно Искам бебе" - да се знае, че е като онзи другия, и че и проблемните всъщност искаме бебе Wink

# 6
  • Мнения: 1 029
Хихи, готино е, Гриз! Mr. Green
Не звучи толкова сериозно, а някак разтоварващо.хихи
А анкета ще правим ли?

# 7
Абе, защо се занимавате с формални и самоцелни неща? И откъде въобще тръгна тази кампания да се сменя името на подфорума? Под "Проблемно забременяване" много ясно е казано, че това е подфорум за: "обсъждане на проблемите при зачеване и износване на бременност, обмяна на опит, информация и съвети за профилактика и преодоляване на стерилитета". Какво неясно има тук. Това включва целия процес от началото - зачеването, до края - успешното износване. Също толкова ясно е дефинирано и съдържанието на "Искам бебе". Да не разваляме нещо, което вече работи добре. Колкото до момичетата, които не намират тук  своите проблеми, много е просто - пускат си тема (Извънматочно забременяване или каквото там ги интересува) в "Проблемно забременяване" и посестримите им по съдба ще се включат да обсъждат. Това е повече от сигурно. Аз от няколко месеца влизам да чета, но от самото начало ми стана ясна границата между двата подфорума; сигурно така е и с други момичета. И не съм останала с впечатлението,  че "Проблемно забременяване" е повече за инсеминации и инвитро. Може би повече такива момичета пишат там и вече са си заформили теми. Но същото могат да сторят и момичетата с темите "Извънматочно забременяване", "Спонтанен аборт", а ако се прегледа назад във форума, ще се окаже, че вече има подобни пускани теми. В подфорума "Родители, претърпели загуба" май се обсъжда повече емоционалната страна при спонтанните аборти. И честно казано, поне аз не мисля, че мястото на темата за спонтанните аборти  е точно там. Може да се спори доколко например шест седмици бременност те правят родител. Родител на какво? Преживяла съм го два пъти, но не се смятам за родител все още. Това е доста идеализирана представа на нещата. Така че, момичета, дерзайте: отваряйте си нови теми по вашия проблем и други ще се включат да обсъждат и няма да се чувствате изолирани. Но мисля, че сега нещата са ясни и да не разваляме нещо, което вече работи добре!!! Успех на всички!

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 19:33 от Emmona

# 8
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 162
И аз съм за
Проблемно забременяване и износване

# 9
  • Мнения: 1 029
Emmona, съгласна съм.Обаче ние просто си обсъждаме.
Аз също мисля, че в "Родители, преживели загуба" трябва да се пише само от родители, станали такива и че тук е по-подходящо да се обсъждат аборти в по-ранни седмици, например.
Но всеки си решава сам.
Ще направим една анкета, предполагам и ще реши мнозинството-иска ли, неиска ли и с какво име, ако иска. Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 880
Абе, защо се занимавате с формални и самоцелни неща? И откъде въобще тръгна тази кампания да се сменя името на подфорума? Под "Проблемно забременяване" много ясно е казано, че това е подфорум за: "обсъждане на проблемите при зачеване и износване на бременност, обмяна на опит, информация и съвети за профилактика и преодоляване на стерилитета". Какво неясно има тук. Това включва целия процес от началото - зачеването, до края - успешното износване. Също толкова ясно е дефинирано и съдържанието на "Искам бебе". Да не разваляме нещо, което вече работи добре. Колкото до момичетата, които не намират тук  своите проблеми, много е просто - пускат си тема (Извънматочно забременяване или каквото там ги интересува) в "Проблемно забременяване" и посестримите им по съдба ще се включат да обсъждат. Това е повече от сигурно. 

Емона, за твое сведение това поянсяване на подфорума в заглавието е променено едва от тези дни, преди не пишеше така. И защо това да е самоцелно  newsm78 И да, наистина има стари теми за извънматочната, но аз повдигнах въпроса за закована тема, в която нов потребител или нов потърпевш може да намери систематизирана информация, линкове, истории и т.н. Вече я има. Досега закованите теми бяха само на тема проблемно забременяване и това отказваше другите да пишат тук.

По въпроса със заглавието, аз съм за "Проблемно Искам БебеMr. Green И без това този форум е ужасно сериозен, често и раздразнителен, дано това внесе малко свежест  Peace

# 11
  • Мнения: 1 320
Мисля, че както и да се казва този подфорум това нито ще ни отпуши тръбите, нито ще ни повиши прогестерона, нито ще подобри спермограмите на мъжете ни. Нито ще ни позволи по-лесно да си износваме бебетата. Искам да кажа, че името просто няма никакво значение. Важни са информацията, която се намира в този подфорум, мненията на момичетата, които пишат, готовността на всички, които знаят и имат опит, да подадат ръка.
Предложението на Гризката /"Проблемно искам бебе"/ ми допада, ако изобщо има нужда да се сменя името, защото ще говори за нашите проблеми със закачка, което пък сигурно ще престраши много момичета да започнат да пишат при нас. Ние очевидно не хапем, така както и си мисля, че всички въпроси, свързани с проблемното забременяване и износване могат да бъдат задавани и, който знае нещо или има нужния опит да споделя.
Вярно е, че границата между двата форума е много тънка, но всеки, който е честен пред себе си и не се страхува да си признае, че има някакъв проблем сам намира форума. Аз лично започнах да пиша в Проблемното в първият момент, в който в Искам бебе вече нямаше отговори на моите въпроси. Не ме е страх, не ме е срам да кажа, че нещо не е наред, даже съм обяснила на целия свят какво точно не е наред. Гордея се с това, че съм толкова силна, за да се справям, гордея се, че мъжът ми ме подкрепя във всяка една малка стъпчица по пътя към бебето. Не съм съгласна, че този форум е злъчен, или печален, или неоптимистичен. Вярно, има много болка в него понякога, но нима я няма в Искам бебе, когато чакащите са се разочаровали?! Даже оптимизмът, който звучи в постингите на "проблемните" момичетата, изправящи се за пореден път след отрицателния тест е достоен за възхищение. Не съм съгласна с лепенето на никакви етикети, на когото и да било от форумките, просто ни прочетете отново постингите и вижте колко радост и настроение блика от тях.

# 12
Без да се засягате, но съчетанието "Проблемно искам бебе" е най-абсурдното от смислова гледна точка съчетание, което съм срещала. Не може "проблемно" да искаш нещо. Дайте в същата редица да видим какво ще се получи: проблемно искам кола, проблемно искам мъж, проблемно искам къща. Излиза, че съм много проблемен или пък срещам проблеми. Казвам ви го, като професионалист, който 15 години се занимава с писане и на български език (без да се хваля, щото всичко лично се приема като хвалба). Всеки редактор ще ви го зачертае. Много кофти съчетание.

# 13
  • Мнения: 1 320
Емона, остави сериозността на страна. Това е заглавие с намигване Simple Smile
И да, проблемно си купих и къща, и кола, ама това не ми пречи да им се радвам Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
И на мен "Проблемно искам бебе" ми харесва. Много точно паказва каква е разликата м/у двата подфорума - "Искам бебе "и този, и наистина звучи с Wink.
Но и "Праоблемно забременяване и износване" е добро - точно описва естеството на форума.

Общи условия

Активация на акаунт