Вреден ли е маргаринът?

  • 2 800
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 572
Момичета, тук в тема готварство има една под-тема, за списък с непрепоръчвани хранителни продукти...21 страници...и в нея прочетох, че маргаринът бил канцерогенен и въобще не трябвало да се яде, не само за бременни, ами по принцип...
Аз не си падам по маргарина, но понякога хапвам зехтинов маргарин, един гръцки, в Билата.
Чудя се, дали знаете нещо по въпроса и къде мога да прочета повече? newsm78

# 1
  • Мнения: 513
Чесно да си кажа нямам и представа ама си хапвах и като бременна и сега - не мисля да го спирам  Thinking

# 2
  • Мнения: 1 258
Ето тук може да се прочете повече  Mr. Green:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97669.0

Да обединим темите

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 16:00 от Trislon

# 3
  • Мнения: 922
Ами ако трябваше да се лишаваме от всичко, за което има съмнения, че не е полезно или вредно... ooooh!
май трябва да се отделим някъде, да си произвеждаме сами плодовете и зеленчуците Wink

Аз ям маргарин (намазан на филия, когато пека тестени изделия намазнявам тавата, слагам в тестото и т.н.); яла съм и като бременна, ям и сега като кърмя; синът ми и той яде; родителите ми, близките ми... всички ядем - не изяждаме по кило на месец и не виждам с нещо да ни е навредил Grinning

Споко, повече вреди да се притесняваш за такива неща, отколкото да хапнеш една филийка с маргарин и шарена сол Joy

# 4
  • Мнения: 1 999
Незнам дали е вреден, но аз по принцип не съм му фенка. Предпочитам маслото пред него. Wink

# 5
  • Мнения: 4 806
по принцип май е вреден, а за бременни специално не знам. На мен ми е направо невъзможно да го консумирам, просто не го понасям.

# 6
  • Мнения: 5 103
Незнам дали е вреден, но мисля, че в нормални количества няма проблем.

# 7
  • Мнения: 2 672
И аз съм чела ,че е вреден. По-доброто решение е кравето масло.

# 8
  • Мнения: 252
Аз  също не съм чувала да е вреден но не съм му и голяма фенка само от време на време си хапвам но рядко.

# 9
Маргаринът е химия и не е полезен нито за бременни, нито за кърмачки.
Хапвай масълце Grinning
То за всяко нещо може да се каже, че от малко глава не боли, ама си е въпрос на личен избор. Аз не ям в момента.

# 10
  • Мнения: 350
ДА, вреден е,
ами той си е жива химия с малко оцветитен- да прилича поне на цвят на масло.
Хич не гледайте подвеждащи реклами!

# 11
  • София
  • Мнения: 298
Да, вреден е. Не че не съм яла, и синът ми е ял, но е вреден.

За илюстрация ще кажа, че бях на лекция за храни и вкусови възприятия в University of Portsmouth, UK. Оттам запомних със сигурност 2 неща - че подсладителите са вредни (една от причините за рак на тестисите при мъжете) и че маргаринът (най-вече нискомасленият) не е много по-различен по състав от кутията, в която се намира.

Оттук-нататък всеки сам решава. Аз не се вманиачавам, просто избягвам такива храни.

# 12
  • Мнения: 1 878
 Rolling Eyes, пък аз го предпочитам заради по-ниската калоричност ама....................май ще ревизирам хладилника. Лошото е че по тая логика не бива да се ядът и филетата и луканките и кремчетата разни и шок. десерти и.............................................. Thinking

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз знам,че е по-вреден от маслото.Напоследък купуваме едно немско масло или Президент,но аз така или иначе рядко ям филия с масло.

# 14
  • Мнения: 5 299
Всичко в големи количества е вредно Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт