Варицела - помощ

  • 1 338
  • 19
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 603
Здравейте! Дъщеричката ми е контактна на варицела, а аз съм в 11 седмица! По принцип съм изкарала варицела, но съм чувала, че макар и рядко повтаря! Моля Ви кажете ми ако знаете какви може да са последствията за плода на този етап от бременноста! Много Ви благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 319
Не питай нас - питай най-добре доктора си, щото ние тука можем доста да ти наприказваме и без да щем, да ти изкараме ангелите! Успех!

# 2
  • Мнения: 4 053
мисля,че няма място за притеснения Rolling Eyes
аз също бях в контакт с варицелен докато бях бременна,но докторите ме увериха ,че няма проблем щом съм я карала тази шарка.
до колкото знам стращно е с рубеолата newsm78

# 3
  • Мнения: 6 315
Не, варицелата не повтаря.

# 4
  • Varna
  • Мнения: 603
Благодаря на всички за отговорите. В понеделник ще видим на прегледа какво повече ще ми кажат.

# 5
  • Мнения: 1 555
Незнам дали това ще те успокои, но аз бях в 5 месец около деца болни от скарлатина  Shocked #Crazy и никой не си направи труда да ми каже  #Cussing out аз през живота си съм карала само варицелата, и така не се заразих  Grinning независимо, че беше много вероятно, а ти щом си карала варицела недей да се притесняваш   bouquet нищо няма да стане на бебоче
Лека бременност

# 6
  • Мнения: 219
И аз да кажа - спокойно, след изкарване на варицела се създава доживотен имунитет, разбира се задължително се консултирай с личния си лекар.
Успешна бременност Simple Smile

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Абе, повтаря-повтаря-ей сега си броя пъпките, щото я повтарям  Mr. Green

За бременност се твърди, че не е опасна, но това по никакъв начин не изключва обаждането до лекаря.
Пий витамини, задължително НИКАКЪВ аспирин и антибиотици преди избиването на пъпките. Инкубационният период е 11 - 21 дни.

# 8
  • Мнения: 554
и мен ме повтори в началото на 5ти месец Sad доста гадничко и неприятно преживяване. Лекарите казаха , че няма опасност за бебка понеже органогинезата е завършена .... после сума ти лекари ме гледаха за евентуални отклонения от нормите на бебка , но след като родя ще се види със сигурност дали нищо й няма .... малко съм на тръни , но се опитвам да съм оптимистка.

# 9
  • Мнения: 5 790
Това, че дъщеря ти е била контактна на варицела не значи, че се е заразила. През януари и аз контактувах с болен, дори го прегърнах и целунах, без да знам, че е болен. И не се заразих, въпреки че не съм я карала никога тази шарка. Бях полудяла, без да съм бременна. Не мисля, че има за какво да се притесняваш. Ако ли пък толкова ти е притеснено, можеш да идеш в някоя лаборатория - Кандиларов и Цибалаб правят изследване "Титър на антитела за варицела" или херпес зостър /едно и също е/, да направиш на детенце изследване и да се разбере, дали ще се разболее. Струва около 30-тина лева и става готово за 2-3 дни. Инкубационният период е 21 дни. Заразни са 3-те дни, в които поддържа висока Т, т.е от 18-тия ден /но не съм сигурна/ и после 7 или 9 дни след като излезат пъпките. Така че, дори и детенце да се е заразило, то още не те е заразило теб, защото самото дете не е все още заразно. А пък и ти след като си я карала тази шарка, няма място за притеснение. Освен това, почти съм сигурна, че варицелата не е опасна при бременност. Леко бременеене и спокойно!

# 10
  • Varna
  • Мнения: 603
Много благодаря на всички за моралната подкрепа. Желая ви на всички само хубави неща.

# 11
здравей<и аз бях контактна с болно от варицела детенце.доста изтръпнах и все още съм на тръни и чакам инкубационния период да мине.доки ме увери многократно че не е опасно (по-опасна е рубеолата и то в последния месец)не се притеснявай и без това за момента не можеш да направиш много.стискам палци ,дано ни подмине Praynig

# 12
  • Мнения: 209
И аз си мислех че  не повтаря
И моята дъщеря два пъти беше в контакт с болни деца от скарлатина - в градината - да чукна на дърво и двата пъти и се размина
Стискам палци да не сте се заразили
Валкириа моля се всичко и при вас да е наред
 Peace

# 13
  • Мнения: 1 878
Твоя имутитет от прекараната болест пази и бебето - не се притеснявай, но за всеки случай спри контакта на дъщеричката ти докато отшуми периода на шарките. Аз бях в 7мия когато нашия батко пипна скарлатина - която е много по опасна, защото не създава имунитет - е изолирах го при бабите, но докато му проличи сме били в контакт - всичко си беше ок.  Успех и лека бременност Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 4 418
Варицелата повтаря при 3 % от прекаралите я!!!!!!!!!!!!!Също така ако се изкара в много лека форма може да не се създаде имунитет..Племеничката ми я кара 2 пъти.Мъжа ми също като ІІ-рия път беше на 37 години ,но я кара леко.Това е успокоението,че като те  повтаря караш по-леко... Shocked CloseА ,когато караш в зряла възраст за първи път не се създава имунитет ,а напротив вируса  се загнездва в корените на нервите и при един срив на имунитета става Херпес Зостер ,което е УЖАС!!

Общи условия

Активация на акаунт