Зърната на кърмачките

  • 1 464
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Искам да питам всички майки , които са кърмили , дали са имали проблеми със зърната . Имам впредвид онова разцепване , което се получава и как са се справили с него . Бях прочела , че е добре майката да подготви зърната си , чрез леко обтриване на зърната с гъба . Част от майките обаче ме разубеждават . Когато кърмих дъщеря си не бях подготвила зърната и общо взето не ги мажех с някакви специални кремове ( както разбрах има такива ) и резултатът бе седмици наред кървящи зърна и болезнено кърмене . Проблемът се реши бързо , защото на 45 -я ден ми спря кърмата . Надявам се този път да кърмя повече .
Искам да попитам и за онези силиконови накрайници за гърдите - тяхната функция каква е ?

# 1
  • Мнения: 1 878
Чети повече в Кърмаческия под форум, за да се подготвиш, защото проблема със зърната е комплексен, зависи както от подготовката така и от начина на слагане бебето на гърдата ненужното миене преди и след кърмене и ................много догми за кърменето, които водят само до проблеми - подготви се добре и няма да съжаляваш  Heart Eyes иначе и това се преодолява с желание и тн.  ма що да те боли като може и да не те  Hug

# 2
  • Мнения: 109
Моята докторка ми изписа /garmastan-гел/именно за да избегна това разраняване на гърдите.Дали има ефект ще ти кажа след около месец. Peace

# 3
  • Мнения: 649

Искам да попитам и за онези силиконови накрайници за гърдите - тяхната функция каква е ?


аз ползвах такива  ( на Авент), защото бебо не успяваше да захапе зърната- доста са ми плоски и така му беше по-лесно и успяваше да суче. първо имах едни малък размер, после ги смених с по-голям...  чувала съм, че ги използват и за да не се разраняват зърната, но в това не виждам много смисъл  newsm78

# 4
  • Мнения: 3 216
По време на бремеността не сьм подготвяла зьрната-доктора ми каза,че не е нужно.В болницата на втория ден получих рагади-това разраняване и кьрвене.Оправих се точно за два дни с Гармастан,НЕмиене на гьрдите преди и след кьрмене и силиконови зьрна на Авент(ползвала сьм ги само тогава,но много ми помогнаха).Другите момичета в отделението си бяха купили обикновени зьрна и не им свьршиха никаква работа.

# 5
  • Мнения: 2 353
  Аз не съм много печена, като ги намажеш с Гармастан после как става с неизмиването?

# 6
  • Мнения: 748
Чети повече в Кърмаческия под форум, за да се подготвиш, защото проблема със зърната е комплексен, зависи както от подготовката така и от начина на слагане бебето на гърдата ненужното миене преди и след кърмене и ................много догми за кърменето, които водят само до проблеми - подготви се добре и няма да съжаляваш  Heart Eyes иначе и това се преодолява с желание и тн.  ма що да те боли като може и да не те  Hug

 newsm10
задължително чети в кърмаческия форум!  Grinning със сигурност там ще намериш информацията, от която се нуждаеш, а също съвети и подкрепа, и този път ще можеш да кърмиш бебчето си колкото искаш!  Peace

най-важно за да не се получат рагади е бебето да се слага правилно на гърдата.
за мазане е по-добре да ползваш Лансинокс или крема на Авент, защото не е нужно да се отмиват преди кърмене.

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моята акушерка препоръчваше обтриване със спирт  и изтегляне на плоски зърна.
И аз се оказах с такива. Миех преди и след, кърмех дете със зъби, допълнително цедях с помпа или наръка. проблеми не е имало освен едно ядно ухапване до кръв. никакви други мазила зърна не съ ползвала.
При раздразнение мажех с благ мехлем. И да го яде бебо - проблем няма и е супер полезен и за други раздразнени места - дупе, одраскано и т.н.

# 8
  • Мнения: 748
newsm78 хм.. спирта изсушава кожата. едва ли е добре.
миенето също...  Naughty

а плоските зърна не са проблем. на бебето му е все едно какви са, то суче ареолата около зърното, а не самото зърно. особено ако не се е научило на шише няма никакъв проблем със засукването от плоски зърна.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 745
Нямах много големи проблеми, само малко болка. Но пък по едно време ми излезе цирей на гърдата.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Напукаха се веднъж в началото.Мазах се с разни кремчета,по принцип гермастана е най-добрия вариянт,защото дори да забравиш да го изплакниш няма проблем.Купих си силиконоеи зърна,не е най-удобното нещо на света ама иначе боли Simple Smile

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Както са казали и момичетата, в Библиотеката на кърмаческия форум ще намериш цялата информация за това какво е полезно и какво не в подготовката на зърната (миенето със спирт, загрубяването чрез търкане с нещо и прочее процедури отмиват естествения защитен слой и кожата става по-податлива на сцепвания и рагади!).
Задължително е зърната да се видят от акушерка или лекар и да се прецени дали са плоски или вдлъбнати - тогава има неща, които могат да се направят още преди раждането, за да се намалят до минимум възможните проблеми. Нито плоските, нито вдлъбнатите зърна са пречка за кърменето, стига да се вземат адекватните мерки и да има кой да покаже правилно поставяне на гърдата. По краткото описание на проблемите ти с първото кърмене може да се предположи, че е ставало въпрос за неправилно поставяне на бебето на гърдата, което е довело до раните и до неадекватна стимулация на гърдата (когато бебето не суче правилно, то не може да изсуква млякото и да стимулира гърдите да произвеждат повече) и така постепенно кърмата изчезва, ако не се вземат мерки.
Силиконови или каучукови зърна се ползват само под постоянно наблюдение от опитен консултант по кърмене, защото имат своите особености. Те не спасяват от рагади - това е популярна заблуда и в общия случай не е вярно. Могат да са много полезни при бебе, което не може да засуче и при плоски зърна - но е важно да се внимава изключително много за поставянето на бебето и за това дали бебето успява да изсуче адекватно количество мляко през тях, както и дали се поддържа лактацията, защото често стимулацията, която гърдите получават през силиконките, е неадекватна и може да застраши количеството мляко (действително има много майки, които ги ползват с месеци без проблеми, но още по-голям е броят на тези, при които $кърмата спира$ и се сблъскват с още куп проблеми вследствие на употребата им, без да знаят откъде идва проблема).

# 12
  • София
  • Мнения: 408
Аз ползвам крема за зърна на Авент и не съм имала никакви проблеми, освен това той може да не се мие преди кърмене не вреди на бебето. В болницата внимавай и с каква помпа се изцеждаш, защото тя също може да доведе до рагади. Силиконовите зърна се ползват в два случая при рагади и при плоски зърна на майката.

# 13
  • Мнения: 2 309
Гледам че никой не е споменал Дефламола. На мен много ми помогна. Въпреки че като бях бременна се обтривах с кърпа, ефект нямаше. Около 20 дена се борих с болките в зърната /рагади така и не получих/, но ме болеше при всяко засукване все едно игли ми се забиват. Процедирах така - след кърмене не се мия, мажа хубаво с дефламол и оставям да попие, после обаче преди следващото кърмене трябва хубаво да се измиеш. малко се изсушава кожата, но пък веднага слагаш бебето на гърдата.

# 14
  • Мнения: 4 392
  Аз не съм много печена, като ги намажеш с Гармастан после как става с неизмиването?

Гармастана трябва да се измие,но пък е много ефикасен! Имам предвид,че на мен зърната ми се оправиха само след 2-3 намазвания.
Относно миенето на гърдите-
Ежедневният душ е предостатъчен! Peace

Общи условия

Активация на акаунт