Въпросче за Париж

  • 1 441
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 550
Здравейте,

искам да попитам, знае ли някой какво е работното време на Дисниленд?
Също така се интересувам какви нощни атракции предлага Париж  Grinning

Благодаря, ако се намери някой да даде малко инфо:)

П.С. Ако има значение времето - за юни месец питам.

# 1
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 566
Здравей,
работното време на Евродисни през юни е 10 - 20 часа от понеделник до петък и от 9 до 20 часа събота и неделя.
Повече информация и виртуална визита можеш да видиш тук:

www.disneylandparis.com

Иначе вечер като де стъмни, може да отидете на Айфелоната кула, която е свети с мигащи светлини на всеки кръгъл час в продължение на 10 минути, аз лично го намирам за много красиво  Simple Smile
Може да се разходите с корабче по Сена, също привечер, когато осветят Париж, корабчетата работят до 22 -23 часа през лятото, ако си спомням добре. Изобщо всички големи монументи са осветени вечер и аз поне много ги харесвам... Simple Smile
Това се сещам на първо четене.  newsm78
За какви вечерни атракции по-специално питаш - възрастни, с или без деца и за какъв бюджет? Щото то в Париж, много неща могат да се измислят вечер  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 550
Здравей,

Благодаря за отговораSimple Smile)

По принцип ще съм с дете, но ще му намеря бавачка.
Предпочитам забавления за възрастни - бар, дискотека, нещо такова Laughing
Обаче пръвият ден ще съм сама и ми е малко некомфортно.
Мога ли да се кача на Айфеловата кула привечер или през нощта?
Има ли някакъв сайт, където мога да видя за разходките по Сена и за атракцийки в Париж?

  bouquet

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 23:13 от Крокозавърова

# 3
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 566
Ето два дайта за корабчетата:
- официалниат сайт на компанията, коато ги организира (на френски):
http://www.bateaux-mouches.fr/
- а тук намерих един по-туристически сайт на английски:
http://www.discoverfrance.net/France/Transportation/Water/Bateaux-Mouches.shtml

Мисля, че Айфеловата кула е отворена поне до 22 часа през лятото, така че ще можеш да се качиш и да разгледаш

За баровете - препоръчвам ти района около Бастилията, там има доста симпатични барове, доста от които - латино. По-специално Rue de la Roquette, точно до площада на Бастилията. Там вечер ври и кипи от живот, особено петък и събота вечер. Ако харесваш джаз, сещам се за "Le caveau de la Huchette", rue de la Huchette, близо до Нотр-Дам... Приятни барове има и около булевард Сен Жермен, сещам се да един страхотен коктейл-бар на този булевард, точно на изхода на метрото на спирка Mabillon (ligne 10), казва се Le Mondrian. Бях преди известно време там и много ми хареса.
 
За дискотеките ще оставя да се изкажат по-подготвени от мен, че аз за последен път бях преди 3-4 години  Embarassed

# 4
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 566
сещам се и за още нещо - ако искате да посетита парка на Дисни Студиото, където си по-скоро зрител, отколкото участник, проверете в колко часа почва дадена атракция (основно каскади разни), че са под определен час и ако изпуснеш началото, има да чакаш около час (това ми го каза препатил мой колега  Grinning).

# 5
  • Мнения: 2 550
Отново благодаря за инфото  Heart Eyes

Май ще се откажа от Дисниленд, защото съм бременна и сигурно няма да мога да се качвам на атракционите, а това означава да се изям от яд  Twisted Evil

От този сайт с корабчетата нищо не разбрах...нито цени, нито къде тръгват.  ooooh!

П.С. В тия барове става ли да отиде човек сам и евентуално ад забърше някое запознанство, хихихих? Ми така де, все пак един ден ще съм сама =:))

# 6
  • Мнения: 1 854
Има ли някакъв сайт, където мога да видя за разходките по Сена и за атракцийки в Париж?

  bouquet



Аз сьм се возила с лодка по р.Сена. доколкото не ме льже паметта струваше 9 евро на човек и разходката беше задоволително продьлжителна.Имаше и вариант за тур из града с автобус на 2 етажа, струваше 20-22 евро на човек.
Предстои ми пьтуване кьм Париж и аз сьщо се интересувам от темата.Ходила сьм само в Лувьра и до Сакре Кор.
Предложете някое модерно и ново кафене-сладкарница нависоко с красива панорама, някой готин шопинг центьр, музей, културно мероприятие и вкусен ресторант.
Сьщо така се интересувам за някакви интересни мероприятия и места за посещения около Версай.
Мерси предварително  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 465
Най-известните и посещавани търговски центрове в Париж са си Printemps и галериите Lafayette. E, те са и най-скъпите де. Имат сайтове, на които са указани адресите в Париж.
http://www.galerieslafayette.com/index.do
http://www.printemps.com/

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 334
Вечер има и Light Illuminations Tour  Grinning За кафе нависоко препоръчвам Тур Монпарнас. В съседство са Галериите Лафайет 2, та можете да добиете представа и да решите дали да ходите в 1.

# 9
  • Мнения: 1 854
Pollia, maimunka благодаря Ви за препорьките Hug Grinning

# 10
  • Мнения: 636
Може да отидете на представление в Мулен Руж или Лидо напр. (ако си падате). Ме4таех си за това мероприятие, но не се вредих с билети. При следващото посещение ще си купя първо билетите, пък после ще организирам екскурзията  Mr. Green

# 11
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 566

От този сайт с корабчетата нищо не разбрах...нито цени, нито къде тръгват.  ooooh!


корабчетата тръгват от кея точно пред Айфеловата кула, на всеки 30 минути от 10 до 23 часа и цените са 8 евро за възрастен, 4 евро за деца и безплатно за деца до 4 години (така поне пише на сайта), разходката трае около час.

За Мулен Руж и Лидо също е идея, зависи от бюджета ти. Видях на сайта им (Мулен), че цените си ги бива - от 140 до 170 евро за вечера и спектакъл, 87 или 97 евро само за шоуто, в зависимост от часа.
Момичетата хубаво са се сетили да Галериите Лафайет и Прентан, но също ти зависи от бюджета.  Simple Smile

Оранжево небето, питаше за музеи - зависи какво търсиш. В момента в Музея Орсе има гостуваща изложба на Сезан и Писаро, в Гран Пале - на Митничаря Русо, има и изложба на костюми и декори от "Междузвездна война" също  Grinning, така че избор има. Мога да препоръчам музея на Роден също, на Салвадор Дали...


П.С. В тия барове става ли да отиде човек сам и евентуално ад забърше някое запознанство, хихихих? Ми така де, все пак един ден ще съм сама =:))
Хе-хе-хе  Grinning Да, човек може да отиде и сам и да забърше нещо, ама скромният  Embarassed ми опит показва, че е по-добре да поназнайваш малко френски, че тук голямата част не ги бива по чуждите езици... Всъщност, зависи от степента на забърсване де, то езикът на жестовете и международен  Mr. Green

# 12
  • UK
  • Мнения: 1 334
ето това http://www.lasamaritaine.com/en/reindex.asp?r=0 е хубав търговски център с кафе на покрива, от което се разкрива страхотна гледка. Обаче не знам дали работи в момента, понеже април не работеше. Мамите в Париж ще кажат  Wink

# 13
  • Мнения: 1 465
Сетих се за музеят Grevin - много е интересен и не е много скъп входа. Вътре има восъчни фигури на известни личности, даже и на Нострадамус.
http://www.grevin.fr/

# 14
  • Мнения: 464
И аз ще съм в Париж с мъжо от 18 до 25 май  Heart Eyes. Имам си приятелка там,  която ще ни е екскурзовод Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт