На зъболекар, в понеделник

  • 2 370
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 715
Не аз, а Дияна.
Тя като чу и рече "вече ми минаха зъбите, не ме болят".
1во се оплакваше, че я боляло предно зъбче, но нищо. При миенето на зъбките вчера сутринта обаче видях кариес на последния кътник, долу, ляво.
Помолих мъж ми да й запише час, и сега с ужас ще чакам понеделника.
Знам, че този зъболекар е много внимателен и има подход към децата... ама... нали мойто ще седне на стола.
И предварително си знам, че ще уреве всичко.

1вия път като я водих беше много малка, на 1.1г. Тогава беше ад, докато минахме през процедурата.
Казвайте как да я подготвя за посещението при зъболекаря?
И дали се слагат упойки на малки деца?

# 1
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Гледай да подготвиш детето. Обясни й, че не е страшно. На Мия пломбите ги правиха без упойка.

# 2
  • Мнения: 208
Ами не е приятно посещението при зъболекар, но моята от 3-4 годишна редовно я водя. Правим кариеси, слагаме пломби и така.
Днес дори се наложи да извадим 2 зъбчета (9 г.), тъй като едното се клатеше, а  под  другото се беше подало новото.
Винаги стоя от ляво на стола и държа ръката. Зъболекарите, разбира се, са внимателни.
По предложение на личната зъболекарка направихме покритие на постоянните зъбки (в момента не се сещам какво точно), струваше 25 лв., но наистина има добър ефект против образуването на кариес.
С две думи - свикват децата, но трябва много търпение. ПОжелавам ви успешно лечение!

# 3
  • София
  • Мнения: 39 715
1вото сядане на зъболекарския стол мина успешно. Не знаех, че моето малко момиченце е такъв герой  newsm44
То вярно, и че зъболекаря е много внимателен. Тя седнала, отворила уста, д-ра действа с машинката, Дияна ни гък. Зъболекаря от време на време я пита "боли ли те", а  Дияна само клати отрицателно глава. Д-ра го разбира като "Да" и започва "ама защо не ми кажеш? Не искам да те боли".
Ще й полекува малко зъбчето, няколко пъти ще посетим зъболекарския кабинет. Ама съм горда с малкото, геройка Simple Smile

Обещах й, че ще й купя скутер след пломбата и тя само за това говори Simple Smile След зъболекаря я заведох да подивее малко в детския кът на Арена. Ядохме и сладолед Simple Smile
В сряда пак.

# 4
  • Мнения: 2 731
Браво на Дидито Hug

# 5
  • Мнения: 5 525
Super сте.И ние така ходим на заболекар само дето вече сме "ветерани"-8 пломби плюс коронки на предни зъби, но малката стои много мирно и след това задължително купуваме подарък.А и докторката винаги и дава да си избере нещо от коша с нейните подаръци в кабинета.Много важен е подхода на самият зъболекар.
Радвам се че при вас всичко е минало добре.Децата обичат да ги хвалят-похвали я пред близките така ще се почувства горда и смела Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 39 715
Пхвалите днес бяха много Simple Smile Мъж ми като се прибра от работа тя побърза да си отвори устата и да си покаже зъбчето. Ще видим как ще е в сряда.

# 7
  • Мнения: 208
И аз се радвам, че всичко е минало повече от добре.
И на нас, родителите, след това ни се смъква сякаш товар от плещите (поне аз така го чувствам) - когато притесненията се окажат напразни.
Продължавайте в същия дух!

# 8
  • Мнения: 120
Браво за проявеното геройство! Подаръците след това са заслужени.
Прозвуча ми странно и в същото време интересно писаното по-горе за осем пломби и коронки на дете.
Синът ми съм го водила не повече от 4 пъти досега на зъболекар само профилактично и зъболекарят му всеки път не може да повярва колко са му хубави и здрави зъбките /да не са му уроки/. Сутрин, след миене на зъбките взема таблетка флуор и не го ограничавам в храната.
Но все пак зъбките на всяко дете са различно здрави или болни. Важно е да се вземат мерки веднага. Късмет със зъболекарите, защото процедурите определено не са приятни.

# 9
  • Мнения: 2 332
Браво на Дияна! Мъжки се е държала Simple Smile. Какво съвпадение - и аз водих Йоана вчера  на зъболекар, беше и 2-то посещение, 1-то - още 2003-та година...  Embarassed Малко ми беше притеснено какво ще каже зъболекарката, а и тя как ще се държи - първо седнахме заедно на стола, така мина прегледа, зъболекарката я похвали за здравите зъбки (благодарение на Зимафлуора или на наследствеността, а може и на двете - не знам) и се оказа че вече и се клатят 2 зъбчета, тези отдолу, които по принцип първи излизат - но ще почакаме още докато решат да падат. Та след като мина "страшния" преглед Йоана започна да разпитва за всичко - машинките, разните му там борчета и т.н. - и зъболекарката каза, че ще и покаже всичко, ако седне сама на стола. Седна, тя я повози  Laughing и и обясни и показа всички машинки - когато пусна бързата машинка Йоана я попита нервно - нали няма на моите зъбки... И изобщо един лаф му удариха със зъболекарката... Мисля, че другия път ще отиде с много по-малко притеснения и страх на зъболекар Simple Smile.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 715
Ей, рано са ви почнали зъбките. Дияна за сега няма клатещ се зъб. Но д-ра каза, че са здрави, точните му думи бяха "чак на 5г... кариес".

# 11
  • Мнения: 2 332
Ей, рано са ви почнали зъбките. Дияна за сега няма клатещ се зъб. Но д-ра каза, че са здрави, точните му думи бяха "чак на 5г... кариес".
Какво да правиш... и това си е индивидуално. Помниш ли че навремето (поне нас де) ни водеха под строй от детската градина до Стоматологичния факултет - градината беше наблизо; май още тогава имах кариеси... (т.е. не са от мен здравите зъбки  Mr. Green). На Дияна и пожелавам още дълго време да няма друг кариес Simple Smile.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 715
Роси помня. Аз бях в детската градина на ул. Мизия. Помня и посещенията на зъболекарския кабинет. С брат ми бяхме 1ви писти. Мисля, че имах и пломби.
Мама и тя се страхува от стола и тогава само се чудеше "ама вие пак ли?" А ние щастливи, и размахвахме разни тефтерчета и кутийки - подарък от зъболекаря Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 332
Мама и тя се страхува от стола и тогава само се чудеше "ама вие пак ли?" А ние щастливи, и размахвахме разни тефтерчета и кутийки - подарък от зъболекаря Simple Smile
Хехе, вярно подаръците бяха много ценни  Mr. Green.

# 14
  • Мнения: 1 413
Ах, това сладко Диянче - страхотно дете е! Браво на юначето! Но и ти добре си я почерпила!
На кое превозно средство се казва скутер, може и аз да се навия да си пломбирам болния зъб Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт