На море в Гърция 2017 - II

  • 131 979
  • 834
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 11 977
Пътят до Кими си е съвсем нормален.

# 196
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Чета тази по старите теми и търся настаняване в Сикия, Ситония по възможност близо до плажа. В момента сме в Торони но ни се иска да се преместим на плитък плаж заради малкото дете. За съжаление не успявам да намеря настаняване в непосредствена близост до хубав плаж като Пикадики или Климатария.
Ще съм признателна ако споделите личен опит!

# 197
  • Мнения: 102
А  в Аристотелес Бийч? Като гледам хотела е на високо. Предлага алл инк.? Дали става? Другия вариант е да търся през боокинга евентуално по малки хотелчета на плажа, но не ми се иска да е гъчкато както на Пефкохори Sad

# 198
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
За Лефкада пък търся плаж който да е максимално достижим с кола тъй като обикновено сме натоварени вкл... С плажни столове

Катисма

# 199
  • Sofia
  • Мнения: 1 178
Здравейте,
нахълтвам в темата и си признавам, че не съм чела, но си позволявам да търся съвет Simple Smile

Не сме ходили досега в Гърция и нямам представа къде какво е. Искаме през септември да отидем за 4-5 дена с бебе на 6м. Дали може да ми препоръчате накъде да се насочим като населено място? Държим на плитко море с пясък и да е на около 5-6 часа от София.

Благодаря ви много предварително Simple Smile
Вижте около Вурвуру - Лагониси и Кариди са плитки и спокони плажове и по това време не са толкова пренаселени. Тристаника бийч и по-специално хотел Деспотико, както и хотел Кари до Уранополи, това е до Атон.

# 200
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 158
Ние от 5 до 12 септември сме запазили на Вурвуру,Ситония.И ние сме с бебе на 6 месеца и батко на 4г.Там където ходим е мн.хубаво,плажът е плитък,не е населен и е идеален за деца.Търси в гугъл къща Платанос на ВУрвуру.По- късно ще ти пратя линк.

# 201
  • Варна
  • Мнения: 3 935
Това прави около 150 евро на ден спане и храна, малко е ниско за Тасос. Хотел с АИ няма как да се върже на подобно ниво, много по-нагоре са. Остава ви вариант със някое студио за около 100евро + изхранване за около 50 евро/ден, но както сте 4-ма, малко трудно ще е и за студиото и за изхранването, само 1 сядане на таверна ще ви е около 40-50 евро.
Съвет, пробвай в Лименария, на южния бряг, там съм виждала студия на по-ниски нива, а може и да е останало нещо свободно за вашите дати. Агенциите ще продадат каквото им е удобно, така че не им се доверявай напълно. Ако сте за Юли/Август все ще се намерят още места.

Точно така е , но има и по щадящи варианти.Миналата седмица и на Голдън бийч и в Лименас и в Лименария имаше големи хубави студия достатъчни за 2+2 (голямо удобно двоино легло и две единични) по за 40 - 45 - 50 евро.Е без сиивю - имаше си и такива по 100 и по 120 че и по повече, луксозни.Във всички има кухненски бокс и достатъчно добри магазини за месо , риба , пекарни , не е нужно всяко хранене да е в таверна.В Мазутис има топли витрини - мусака , паста , ориз , разни меса с разни сосове - десетина вида вкусни манджички почти домашна кухня по около 4 евро порцията Simple Smile

# 202
  • Мнения: 171
Включвам се да благодаря за информацията, която почерпих от темата.
 bouquet bouquet bouquet
Така разбрах за съществуването на авиокомпания astraairlines.
Ползвахме ги за полет от Солун до Санторини, откъдето се върнахме вчера.
Наистина е толкова красиво, колкото изглежда на снимките, та и повече. Направо не ми се тръгваше и явно много шумно съм пъшкала и въздишала в таксито към летището, та шофьорът накрая ме успокояваше, че така било то като си тръгвали хората от Санторини  : Sunglasses
Препоръчвам хотела в който бяхме настанени : Chic hotel във Фиростефани, точно на калдерата с невероятна гледка и сервиз.
Ползвайте услугите на хотела, който сте резервирали за такси от и до летището. При нас на пристигане беше 25 евро, а на тръгване 15, като се има предвид краткото разстояние до нашето място.
Доволна и много щастлива, започвам да препрочитам инфото, за да измисля къде да отидем за няколко дни в началото на август 4 души.

# 203
  • Мнения: 63
Ние тази година сме в Неа Перамос. Моля да ми препоръчате хубави заведения  bouquet

Препоръчвам ресторанта към хотел Мира Маре в началото на пешеходната алея на Перамос, както и този до него. Дели ги един магазин за зехтин и маслини. Има меню и на български.

# 204
  • Мнения: 63
Здравейте, ние сме една групичка от 5 семейства (10 възрастни и 9 деца) и решихме средата на септември да скокнем до Гърция за 3-4 дни и искаме да вземем цяла вила. И тук се оказа проблема. Ориентирахме се към средния ръкав Ситония, но почти няма подходящи вили, които да ни съберат.  Аз лично намерих само 2 с капацитет от 19-20 души,  но цените им бяха убийствени. Някой дали може да предложи нещо, че аз се оплетох. И друго да попитам децата получават ли някакви отстъпки или са на едно
ниво с възрастните. Благодаря предварително за отговорите.  Лека вечер
•   Тук има уникални къщи за около 150 - 250 долара.
https://www.airbnb.com/s/halkidiki?checkin=09%2F03%2F2015&ch … mp;ss_id=4y1ziu77
С толкова деца , може да решите да спрете по-рано, на Фанари и да се разберете на български със собственика:
http://www.kampantais-apartments.gr/bg/
Може ли и аз де се присъединя към компанията, ще ви бъда мениджър? Laughing
Или Ираклица, Неа Перамос
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=83637919984020 … d=820474684763986




Върнахме се в петък от показаните вили в Ираклица. За 9 възрастни и 4 деца бяхме наели две вили . Една двуспална и една триспална. Много сме доволни от условията. Да спомена , че в триспалната вила  двете стаи са спални и неможе да се сложи допълнително легло, а другата стая е подземна без прозорци за 4 човека изключително хладна и удобна.
Препоръчвам. Вилите са съм собствен басейн всяка. Двете спални на втория етаж ползват обща баня и тоалетна.

# 205
  • Мнения: 4 998
Ние тази година сме в Неа Перамос. Моля да ми препоръчате хубави заведения  bouquet

Препоръчвам ресторанта към хотел Мира Маре в началото на пешеходната алея на Перамос, както и този до него. Дели ги един магазин за зехтин и маслини. Има меню и на български.
Благодаря  bouquet

# 206
  • Мнения: 194
Благодаря за съветите  Simple Smile  bouquet приятели без деца също казаха, че вурвуру е ок. Засега натам май ще се насочим. А някой ходил ли е около Нея Потидея или Псакудия? Гледам, че са от най близките до България. Заслужават ли си за семейство с малко бебе?

# 207
  • Мнения: 9 162
Относно показаните вили в Ираклица , толкова е шумно намират се в средата на нищото, но за сметка на което на една ръка разстояние от шосето. Такъв зверски шум е нощно време ooooh! не може да се спи, това е на главния път Кавала. Колите фучат денонощно. Да се има в предвид. Peace

# 208
  • Мнения: 4 292
Относно показаните вили в Ираклица , толкова е шумно намират се в средата на нищото, но за сметка на което на една ръка разстояние от шосето. Такъв зверски шум е нощно време ooooh! не може да се спи, това е на главния път Кавала. Колите фучат денонощно. Да се има в предвид. Peace

Изобщо не съм съгласна, не са в нищото, на една ръка разстояние от морето и центъра и не е толкова шумно. Главният път за Кавала е магистралата отгоре. Вилите са страхотни, бяхме там миналата година.

# 209
  • Мнения: 41
Отзиви от Торони
От 2 дена сме тука (МЖ, дете на 6г и аз). Времето е топло, но не жега. Водата обаче си студена, защото освен руснаци друг не съм видял в нея. Плажа е с едър пясък и на мен не ми комфортно. С аква обувки става. За сравнени миналата година бяхме в Сарти и там беше много добре. За мен определено Торони не става за място за почивка с дете. Едър пясък, става дълбоко от брега. Всичко е само на единствената улица и ако имаш желание сън до по-късно може да ти пречи. Цените ми струват нормални, те като от миналата година.
Като атракция извън колички, батути, за децата има канал пълен с костенурки, които на воля можеш да храниш, но това си е естественна даденост. Комари, като цяло няма въпреки няколкото канала и по скоро не хапят така жестоко, като в Керамоти Joy

Общи условия

Активация на акаунт