колд крем?

  • 4 890
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 891
Какво точно означава "колд крем"? Забелязвам го на продукти за деца и възрастни, не само върху кремове, а и върху измиващи продукти например Rolling Eyes Бърках го с "крем срещу лошо време"  Embarassed, но явно не е това  Thinking

# 1
  • Мнения: 238
може и да те обаркам още повече,но мисля че ОХЛАЖДАЩ ,например за след слънце

# 2
  • Мнения: 35 891
може и да те обаркам още повече,но мисля че ОХЛАЖДАЩ ,например за след слънце

мисля, че не е и това

# 3
  • Мнения: 3 331
Някои козметични фирми означават с cold cream кремовете, които предпазват кожата от студа.
По-скоро обаче под cold cream се има предвид по-тежък крем, който се нанася на кожата, за да почисти грима или замърсяванията по лицето и след това се отстранява.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 395
divinora, беше дала много хубаво обяснение за колд крема преди време в дир-а. Thinking
Търсачката не работи изобщо и за това ми е трудно да ти го покажа. Wink
Спомням си, от нейното обяснение, че всъщност, това си било класическо средство за разгримирване в професионалният грим Wink. Предствлява в чист вид много мазна маса. Тя лесно разтваря мастноразтворимите съставки на декоративният грим и почиства идеално по този начин. Wink
В кремовете вероятно има защитна и/или подхранваща функция. Thinking

# 5
  • Мнения: 35 891
а защо Мустела имат колд крем за бебоци?
може би суийт голд е права - има 2 значения  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 9 395
Ми то и Клоран имат крем със колд крем за бебоци. И предназначенито му е да предпазва нежната бебешка кожа от вредното влияние на студа.Wink

# 7
  • Мнения: 35 891
осведомена съм  Party
благодаря!   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 331
Разглеждам сайта на Мустела и виждам, че имат няколко продукта, които означават като такива, които съдържат cold cream:



И аз вече не знам какво е, явно нещо като универсална субстанция/крем, която е по-тежка, подхранваща, защитава кожата. И явно я включват в продукти, които освен всичко друго защитават кожата от студа.

Това успях да измисля Laughing

# 9
  • Мнения: 3 447
Колд крема мисля, че е патентован от Pond's newsm78 Самата формула се нарича така, май е с повече восък... но не съм сигурна.
http://www.homebasics.ca/viewarticle.asp?articleid=2903

# 10
  • София
  • Мнения: 3 328
И аз не съм съвсем сигурна какво точно е колд крем, но ще кажа, че го има като съставка в измиващото средство на Авен - Колд крем гел. Продуктът се препоръчва за суха, чувствителна кожа, както при бебета и деца, така и при възрастни. Кремът на Авен с тази съставка също е препоръчителен за суха и чувствителна кожа. Това ме навежда на мисълта, изказана по-горе - по-"мазна" съставка, която съдейства за това кожата да не се изсушава прекалено от другите съставки в съответния продукт.

Общи условия

Активация на акаунт