Кога за първи път ....

  • 955
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 479
..... дадохте на детето си лъжичка за първи опити за самостоятелно хранене?
А какви прибори използвахте, обикновени лъжички и купички или такива, които са по-слециални, например купичка с вакуум отдолу, лъжичка и виличка, които са извити, пластмасови или метални? Ако сте ползва ли по-специални, от кои марки са и доволни ли сте от тях?
Ще бъда благодарна, ако споделите опит.

# 1
  • Мнения: 3 562
Около годинката имахме огромен интерес към вилиците и лъжиците, но я оставих да прави опити по-късно - може би към 1г. и 2-3месеца. Голяма цапаница настава  ooooh! Ползвам пластмасови чинийки и прибори (тези извитите на Чико) eat От известно време няма интерес да се храни и пак аз  feeding
Все си мисля, че до сега трябваше да се е научила сама да се храни  Thinking
ама не  Naughty  Naughty  Naughty

# 2
I az se interesuvam dali ste dovolni ot kupi4kite s vakum na Chicco? Otlepvat li se lesno ot bebeto?

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Когато почне да посяга - някъде след година - първо "сухи тренировки", после и с храна, отначало давай по-лесна за ядене с лъжица храна - крем, кисело мляко, попара.
Каката на година и половина вече хубаво ядеше сама, малкия на година и 8 мес  сега тепърва посяга.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Александра започна да иска да яде сама когато беше на около 1 г. и 4-5 м. Сега вече яде сама, дори си дроби хляба в манджите. Имам купички с вакуум. Имам колкото искаш и най-различни лъжици, обаче като гледам си я храня с най-обикновена. Купичката не мога да ти кажа каква е, от Щатите е и не мисля, че ще ги има тук...

# 5
  • Мнения: 2 006
Нашите прибори са на Nijntje,Алекс от скоро проявява интерес и се налага да се храним с две лъжици,едната за мен и другата за нея-става мазало,но пък е забавно Stuck Out Tongue

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
На Дияна първите й опити бяха с вилица, добре се справяще и с малки лъжички. Сега от време на време се улива с лъжицата, ако се загледа по нещо  Laughing  Laughing  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: A.A.M.Belev
Нашите прибори са на Nijntje,Алекс от скоро проявява интерес и се налага да се храним с две лъжици,едната за мен и другата за нея-става мазало,но пък е забавно Stuck Out Tongue



Ах как добре си го представям. Еййй, тия Александри все искат да се налагат, ама то им е от царското име явно... Grinning Моята ми бута ръката и не дава да я храня... Wink  Диване!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 828
ami moq sam si poiska lajitza i kato si q poiska napravo vze da se xrani ve4e be6e xodil 2 meseca na qsla i edna sabota na obqd kato po4na sas lajitzata supata i az se razplakax..be6e na 1 godina i 5 meseca kogato proqde sam inak lajitza sam se probvala ot kam 1 godinka no nqma6e nikakav uspex vij qslata si e drugo  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт