Въпрос за банана?

  • 5 536
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 178
Малката досега е яла бананова каша,бананово пюре,пила е от готовите сокчета(банан) и не сме имали проблеми,всеки ден се каня да и дам суров банан,но нещо ме е страх,възможно ли е да прояви алергична реакция.Питам ви,защото преди две седмици се обрина и педито каза уртикария,през този ден и дадох за първи път много малко банан и за първи път и направих попарата с българско масло(за което сега се съмнявам в качеството му) и незнам какво да правя сега.Мислите ли,че е опасно да и дам банан?Посъветвайте ме! newsm78

# 1
  • Мнения: 344
Аз дадох банан след 6 навършени месеца. Не сме имали проблеми. А вашият педиатър не ти ли каза от какво ви е обрива - дали е от храна или нещо друго. Ако имаш притеснения, изчакай или пък пробвай със съвсем малко количество и наблюдавай детето!

# 2
  • Мнения: 1 489
Пробвай първо да дадеш малко и ако няма реакция на другия ден дай повече.

# 3
  • Мнения: 3 042
Аз дадох банан след 6 навършени месеца. Не сме имали проблеми.
Peace и при двамата.
Захраних както с всяка нова храна постепенно.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Банана не е алерген. Кофти са нещата с които го блъскат за да се съхрани по-дълго и ако се е получила някаква реакция е от тях. По-скоро обрива може да се е получил от маслото. Пробвай пак малко и по принцип е хубаво да въвеждаш само по една нова храна, за да знаеш ако даде реакция от какво е.

# 5
  • Мнения: 680
Пробвай първо да дадеш малко и ако няма реакция на другия ден дай повече.
Peace

# 6
  • Мнения: 723
Пробвай с малко банан и не се притеснявай. Тъй като преди си дала 2 нови храни едновременно, не може да си сигурна от кое е, а не ми се вярва да е от банана, щом ядете пюрета и каши от него.

# 7
  • Мнения: 742
по принцип няма какво да и стане от банана но почни с малко. 
а всъщност може да се запече но не е гаранция Flutter

# 8
  • Мнения: 5 299

а всъщност може да се запече но не е гаранция Flutter
УУу, Викториа много я запичаШе банана. От скоро ве4е не, но явно и организма й вече е свикнал. Laughing А питай и педито все пак дали е възможно да е от банана обрива.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Бананът се водят алерген заради съдържанието на хистамин в него. Хистаминът е вещество, което организмът отделя при алергична реакция.
Същото е положението и с доматите.
Ако бананите или доматите са термично обработени, вероятността да алергизират силно намалява. Така че въпреки, че бебчето е хапвало бананова каша,бананово пюре,готови бананови сокчета не е изключено обривът да е проява на реакция към суровия банан.

# 10
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Vivi ти го е написала точно-Сима е със съмнение за алергия и алерголога ни написа,че банан в суров вид не трябва да давам,така че внимателно.
А и скоро ще се появят черешките и ще можем да даваме необработени плодове Peace

# 11
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Мисля, че спокойно можеш да даваш. Аз давам от 6 месеца. Сега има банан всеки ден в менюто ни. Понякога за десерт, понякога в киселото мляко  Simple Smile Ако бебето ти имаше алергия досега щеше да се прояви  Peace

# 12
  • Мнения: 178
Благодаря на всички за отговорите! HugНе съм и дала две различни храни,за първи път и направих попарата с "българско" краве масло,дотогава я бях правила с Президент.Съмненията ми са в годността на маслото,но не сам сигурна Thinking
П.С.Педито ми каза,че е от храна и да я наблюдавам.

Последна редакция: нд, 07 май 2006, 09:51 от izmini77

# 13
  • Мнения: 27 524
Аз захраних с банан. Пробавй по мъничко и ако няма проблем, давай  Peace

# 14
  • Мнения: 346
Измини77 , при нас се получи алергична реакция към българското масло, дадох 2 лъжички на бебето от попарата на баткото, хвана я разстройство  стигнахме чак до кръв. Мислех че е от сиренцето, но сина ми каза че попарата има "гаден" вкус и наистинабеше така.........та повече българско масло няма да купя

Общи условия

Активация на акаунт