КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС С РИСУВАНЕ 2-ра част

  • 66 209
  • 883
  •   1
Отговори

Анкета

В кое училище желае да учи детето ви?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • sofia
  • Мнения: 8 925
Предишната тема

Полезна информация
Скрит текст:
КАНДИДАТСТВАНЕ С
ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО
СЛЕД 7 клас
/ изпит по рисуване /
гр. София


      Компютърни специалности:                                          

•   Рекламна графика – 3 СУ„Марин Дринов”* - Св. Троица ;НГПИ „Св. Лука”*                                                                                  
•   Компютърна графика – НПГПФ*; ПГИИ „Проф. Николай Райнов”
•   Компютърна анимация – 51 СУ „Елисавета Багряна”*; НПГПФ
•   Графичен дизайн – 3 СУ „Марин Дринов”*; НПГПФ; ПГИИ „Н. Райнов”
•   Пространствен дизайн – 3 СУ „Марин Дринов”*; НГПИ „Св. Лука”
•   Интериорен дизайн – 105 СУ „Атанас Далчев”; ПГТМД
•   WEB дизайн – 149 СУ „Иван Хаджийски” – Овча купел 2
•   Компютърно проектиране на тъкани  (десениране) - ПГТМД


     Приложни изкуства (художествени занаяти):

•   Художествена керамика – ПГИИ „Проф. Николай Райнов”
•   Дърворезба – НГПИ „Св. Лука”
•   Художествено металообработване - НГПИ „Св. Лука”
•   Детски играчки - НГПИ „Св. Лука”
•   Силикатен дизайн (Стъклолеене) - НГПИ „Св. Лука”
•   Художествена тъкан - НГПИ „Св. Лука”; ПГТМД
•   Моден дизайн - НГПИ „Св. Лука”; ПГО „Княгиня М. Луиза”;ПГТМД*
•   Конструиране и моделиране на текстил - ПГО „Княгиня М. Луиза”; ПГТМД


      Изящни изкуства:              

•   Живопис - НУИИ „Илия Петров”*
•   Художествена графика - НУИИ „Илия Петров”
•   Илюстрация на книга - НУИИ „Илия Петров”
•   Скулптура - НУИИ „Илия Петров”


Други специалности:

•   Полиграфия – НПГПФ
•   Фотография – НПГПФ
•   Библиотекознание – НПГПФ

 Уточнения:
* в 3 СУ специалностите са обединени в една обща под името: „Реклама. Графичен и пространствен дизайн с интензивно изучаване на английски език”
* в 51 СУ пълното наименование на специалността е: „Изобразително изкуство и компютърна анимация” ( в модула „Изобразителни изкуства” се изучават предметите - стенопис, иконопис и декоративна керамична мозайка). Ето защо специалността присъства и в графата в червен цвят по долу.

* НПГПФ – Фотографското училище
* ПГТМД - Професионална гимназия по текстил и моден дизайн
* НУИИ – Национално училище за изящни изкуства
* НГПИ – Национална гимназия за приложни изкуства


След 7 клас има и обща специалност „Изобразителни изкуства” като профилирана паралелка към следните общообразователни училища:

•   1 СУ „Пенчо П. Славейков” - Центъра
•   144 СУ „Народни будители” – Младост 3
•   10 СУ „Теодор Траянов” – Младост 1
•   69 СУ „Димитър Маринов” – Дружба 1
•   51 СУ „Е. Багряна” - Хиподрума


  В провинцията:

•   Национална художествена гимназия – Пловдив:
             изящни изкуства - живопис, стенопис, графика, скулптура, рекламна графика
             иконопис
•   Национална художествена гимназия – Сливен:
             иконопис
•   Национална гимназия по пластични изкуства и дизайн – Казанлък:
             изящни изкуства - живопис, графика, скулптура
•   Национална гимназия  за приложни изкуства – Трявна:
             иконопис
•   Национална гимназия за приложни изкуства – Троян:
            художествена керамика
•   Национално училище по изкуствата – Варна:
       изящни изкуства - живопис, графика, скулптура
•   Национално училище по изкуствата – Плевен:
       изящни изкуства - живопис, графика, скулптура

Списък с училища към Министерство на културата

Важно уточнение: училищата към Министерство на културата сами организират приемните изпити. За конкретните условия се поинтересувайте на сайта на училището, към което сте се насочили.

Средните училища с художествен профил приемат съгласно разпоредбите на МОН за прием след 7-ми клас, като е необходимо кандидатът да се е явил на Национално външно оценяване по математика и БЕЛ и Проверка на способностите по рисуване.

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 18:47 от vesi1

# 1
  • София
  • Мнения: 14 512
Мерси Веси  bouquet Да е на късмет!

# 2
  • София
  • Мнения: 14 512
Моята току-що е излязла - не е много във възторг. Рисувала е гърне, някаква светла ваза и легнал конус, като тя е била срещу дупката. Лоша работа, ама каквото такова.

# 3
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Моята също е приключила. Била с "кофти композиция, от гаден ъгъл". Квесторката през цялото време била на телефона, играела със звук, получавала съобщения от ФБ и прочие.
Успех на всички деца, и за утре също стиснати палци!

# 4
  • софия
  • Мнения: 4 974
Моята току-що е излязла - не е много във възторг. Рисувала е гърне, някаква светла ваза и легнал конус, като тя е била срещу дупката. Лоша работа, ама каквото такова.
Тоест две тела високи и обемни?! И един конус? Общо три предмета, правилно ли разбирам!?
И не са имали куб/ паралелепипед!?
Странно!
Успех, пожелавам на дъщеричката ти! Малко остана, нали довечера ще са ясни оценките?
Зайченце, успех и за вас Simple Smile
Веси?! Как е настроението при вас?! И на вас стискам палци!
На всички деца от темата пожелавам да са радостни и щастливи с успеха си!
Хайде почивка сега Simple Smile

# 5
  • софия
  • Мнения: 4 974
Веси, може ли да сложиш едно 2 в заглавието на темата за да се знае, че е втора поредна част! Благодаря, че изобщо се захвана Simple Smile

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Готово. Ако се сетите още нещо за добавяне в първия пост - пишете.

Моят излязъл към 12. Всичко си бил направил, 4-ри тела били, друго не можах да изкопча.Звучеше доволен от себе си. Бързаше да се вижда с един приятел.
Амели, никой във фамилията не рисува и изобщо си нямам представа как се е представил. Дори и да ми обясни, аз няма как преценя представянето.
Утре в художествената и тогава почивка.  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 14 512
Странно, моята каза три предмета. Сигурно аз не съм разбрала, но е легнала да спи и после ще я разпитам пак.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 783
Три предмета: гърне с две дръжки, цилиндър и нещо, изглеждащо като две залепени чаши, според дъщеря ми.

Успех на всички!

# 9
  • София
  • Мнения: 14 512
Три предмета: гърне с две дръжки, цилиндър и нещо, изглеждащо като две залепени чаши, според дъщеря ми.

Успех на всички!

Според моята третото било ваза от два триъгълника  Mr. Green Да не би в различните стаи да е имало различни неща?

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Нищо чудно, двете залепени чаши, моят да ги е броил за две  Joy Той винаги дава неточна информация.

Ваза от два триъгълника и две залепени чаши звучи едно и също...как изглежда е отделен въпрос. Представям си нещо като стъклената част на пясъчен часовник.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
Три предмета: гърне с две дръжки, цилиндър и нещо, изглеждащо като две залепени чаши, според дъщеря ми.

Успех на всички!

Според моята третото било ваза от два триъгълника  Mr. Green Да не би в различните стаи да е имало различни неща?

Моята дъщеря това го оприличи на пясъчен часовник. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Но явно са били с еднаква композиция - право гърне, черен цилиндър и "пясъчния часовник".
Успех на всички дечица, дано резултатите да ни зарадват довечера.  Hug

# 12
  • софия
  • Мнения: 4 974
Веси, то и да разбира човек от рисуване, няма особена полза след като работата не е пред него Simple Smile пък и няма значение.

Навремето когато дъщеря ми кандидатстваше бях в тих ужас. После на първите годишни изпити мислех, че нямамда има повече от 4,5 , а детето искаше да се справи за 6,... накрая наистина имаше  6 ца. С другите родители дружно питахме на родителска среща нарочно ли завишават оценките ... голям смях падна, защото учителите казах, че сме първите, които са недоволни от оценките защото са високи.  Ние , не че бяхме недоволни, просто искахме да разберем каква е базата за оценяване. Обясниха, че еди кое си е съобразено с погледа и способностите в тази възраст. Това че на мен ми се струва че не е изваяна както трябва вазата е абсолютно без значение, защото изваяната ваза е перфектна за тази възраст.
Така че и да еазбираш от рисуване трябва и да разбираш от поглед, умения и очакване за 14 годишни.... много е интересно да наблюдаваш процеса на израстване и развитие наистина -и на ръката ,и на погледа им, и на умовете им!

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 16:51 от Амели

# 13
  • Мнения: 87
Три предмета: гърне с две дръжки, цилиндър и нещо, изглеждащо като две залепени чаши, според дъщеря ми.

Успех на всички!

И като разберем оценките довечера....с толкова много кандидати днес май ще чакаме класирането,за да спрат чуденките   Simple Smile  Simple Smile

# 14
  • софия
  • Мнения: 4 974
Три предмета: гърне с две дръжки, цилиндър и нещо, изглеждащо като две залепени чаши, според дъщеря ми.

Успех на всички!


И като разберем оценките довечера....с толкова много кандидати днес май ще чакаме класирането,за да спрат чуденките   Simple Smile  Simple Smile
Към колко се очакват резултатите?

Общи условия

Активация на акаунт