Бек Интернешънъл-има ли успял да си върне парите?

  • 24 651
  • 213
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 757
Майка ми беше в санаториум заради сериозни ставни проблеми и с последните си пари си е купила някаква простотия -масажьор за тяло за скромните 700 лв..тя е инвалид с пенсия 180лв..
Сключила е договор с въпросните в които има клауза,че в 14 дневен срок може да върне стоката без обяснение.
Но като се има предвид начина по който продават стоките си-забраняват да се пуска телефон по време на презентациите им и че тази глупост е с реална цена в интернет 140 лв силно ме съмнява да не са измислили начин да не може да се върне това нещо.
Търся съвет и идея как да постъпя.                 

# 1
  • Мнения: 31 372
Ами майка ти ако иска да върне стоката.
Контакти тази фирма няма ли?

# 2
  • Мнения: X
В Трговския регистър при търсене по име, както си го изписала излизат три фирми:

"ТАКС БЕК ИНТЕРНЕШЪНЪЛ" ЕООД - в ликвидация, ЕИК/ПИК 103832398
"ТАКС БЕК ИНТЕРНЕШЪНЪЛ-ВАРНА" ЕООД, ЕИК/ПИК 200461202
"БЕК ИНТЕРНЕШЪНЪЛ" ЕООД, ЕИК/ПИК 831172290

Едва ли е първата дето е в ликвидация, ти ще кажеш от коя точно е купена стоката, за да потърсим някакви координати.

Виж в договора, който каза, че е подписала коя е точно фирмата.

Обаче имай предвид, че:

"Връщане на стока с аргумент, че не допада на потребителя, не е правилен размер или подходящ цвят и пр. не е предвидено в закона, освен в случаите, когато сделката е сключена от разстояние или извън търговски обект. В тази хипотеза потребителят има право да претендира за разваляне на договора в рамките на 14 дни след доставката и връщане на парите"

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 20:33 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 3 757
Има кординати- адрес и телефон.
Въпроса е какво са измислили за да не върнат парите.
На всяка от тези сбирки в санаториума десетки хора си купуват безполезни неща за стотици левове и съм сигурна,че близките им после не са много щастливи от това  и искат да ги върнат.

# 4
  • Мнения: 31 372
Е, никой насила не ги кара.
Прочетете договора и се обадете.

# 5
  • Мнения: X
Има кординати- адрес и телефон.
Въпроса е какво са измислили за да не върнат парите.
На всяка от тези сбирки в санаториума десетки хора си купуват безполезни неща за стотици левове и съм сигурна,че близките им после не са много щастливи от това  и искат да ги върнат.

Тия неща няма да станат по телефона, могат да те мотаят и да си изпуснеш 14 дн срок. Особенно, както твърдиш, че не са мн коректни.

Тук си попълни нещата от името на майка ти и уведоми писмено или по електронна поща търговеца:

https://www.kzp.bg/elektronna-forma-za-podavane-na-zhalba-signal

В твоя случай подаваш сигнал. Има опция за съдействие за връщане на платени суми срещу получаване на продадената стока.

Правила съм го след като ме мотаха. След съдействието на КЗП нещата се случиха за два дни.

# 6
  • Мнения: 3 757
Утре ще отидем на място в офиса им .Сигурно са наели някакво стаиче и секретарка която не знае нищо..
За същите имаше във форума преди време тема,че по същия начин продават екзотични екскурзии на завишени цени.

# 7
  • Мнения: 54 054
Кой ви кара да им купувате продуктите?
Аз съм била на техни презентации, никога не съм купила нищо.
Майка ти не знаеше ли, че е 700 лв.?
Кой е крив сега?

# 8
  • Мнения: 3 757
 Rolling Eyesхайде почна се..майка ми е на 68 г и била на презентация в санаториум за болни хора онези са били много убедителни като всички мошеници.
Търся съвет как да си върнем парите .Нямам нужда от разсъждения кои и е крив и без това се притеснявам за майка си,която е с ужасно главоболие и се чувства ужасно как е дала последните си пари на такива хора.

# 9
  • Мнения: 54 054
Абе стига сте лъгали! Naughty
Едва ли не, са я ограбили?! На 68 не е толкова да не може да смята. Като са ѝ последните пари, защо ги е дала?
Що на мен не са ми взели и 7 стотинки?
Била съм на поне 5 техни екскурзии с презентации.
Ми предлагат хората, ама никой не настоява дори, да купиш.

# 10
  • Мнения: 3 757
Айде като наближиш 70 г пак да си говорим..аз съм на 40г и не бих им дала и стотинка но
като си болен и отчаян търсиш начин да намериш временен изход от болката.
Succulent благодаря ти за разбирането  и аз мислех да направя същото даже и за консултация с адвокат си мисля.

 

# 11
  • Мнения: 3 757
Къде видя обиди  ooooh!.
Да постъпката е безумна,но говорим за върастен човек,болен от неличимо и прогресиращо заболяване с постоянни болки и измамници,който ти представят продукт който в някаква степен ще ти помогне.
Забраняват ти да си включиш телефона по време на презентацията и са много убедителни.
Имало е много хора,които си купват от нещата им и тя се е излъгала.
Ако майка ти или твои близък е измамен и плаче,защото се е простил с повечето от спестените си пари
това ли ще му кажеш"пада ти се като си идиот?"

# 12
  • Мнения: 31 372
Дева, в днешно време много възрастни си дават на мошеници парите. Примерно телефонни измамници.
Явно жената е супер наивна.
Но и аз писах назад. Насила никой не я е карал. Не може това да се нарече измама. Също така как така ще забраняват да се ползва телефон. Взели ли са го? Никой не може да ми каже да не звъня по телефон ако искам. Или просто са помолили да се изключи. Има разлика.
Иначе мойта баба на 83 г. си отиде, но дори и няколко години преди да почине, никой не можа да я измами с такива презентации. Странно ми е как пенсионерка с такава ниска пенсия с лека ръка дава 700 лв. Сигурно са и го представили едва ли не като вълшебен масажор.

# 13
  • Мнения: X
Забраняват ти да си включиш телефона по време на презентацията и са много убедителни.
Имало е много хора,които си купват от нещата им и тя се е излъгала.
Ако майка ти или твои близък е измамен и плаче,защото се е простил с повечето от спестените си пари
това ли ще му кажеш"пада ти се като си идиот?"
Остави я, Ани, не хаби енергия да спориш с контрачовеци. Peace

Между другото, щом "презентацията" е станала в санаториум, значи мошениците имат уговорка с ръководството на заведението, които със сигурност получават комисионна от същата фирма. На твое място бих питала директора на санаториума защо позволява на разни фирми да рекламират псевдо-лечебни уреди на възрастни хора и колко му плащат за това. Санаториумът получава ли пари от НЗОК? Ако да - може да пуснеш въпрос до НЗОК дали е редна тази практика и непременно сигнал до някоя медия.

И, да, да пробутваш "вълшебни" масажори и възглавници на възрастни хора, чиято преценка не винаги е добра, си е точно опит за измама, ако не по буквата, то по духа на закона. Преди време мобилните оператори масово звъняха на възрастни хора, за да ги подлъжат да сключат договор от разстояние.

Човек или има достатъчно емпатия да си представи как действат тази тип схеми и да осъзнае колко нередно е това, или е социопат (това е констатация, а не обида), обвинява жертвата и се гордее с това. Tired

Но въпросът не е в това. Въпросът е, че клиентът има право да върне продукта в 14-дневен срок, без да дължи обяснение защо, и търговецът е длъжен да му върне парите.

# 14
  • Мнения: 3 757
Да и аз си мислех колко ли пари се дават подкупи на този директор за да ги пуска години наред да правят тези презентации-събират хората с обещание за безплатни подаръци-разни магнитни наколенки и лечебни кремове и след три часа убеждавания и демонстрации много от тях си купуват"вълшебните" матраци за 900 лв или масажьори за 700 лв.
Да отстрани изглежда глупаво и си казваш като му е толкоз акъла така му се пада.
Но като знам как ги е спестявала цяла година  от 180 лв пенсия тези пари и как плака цяла вечер как са я измамили..не знам какво бих ги направила ако ми паднат тези  просто..

Общи условия

Активация на акаунт