Бек Интернешънъл-има ли успял да си върне парите?

  • 24 699
  • 213
  •   1
Отговори
# 30
  • Сф
  • Мнения: 10 658
Ани , прочети това и се пробвай, все пак стоката не е закупена в търг.площ.
http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarante … ndex_bg.htm 
Пробвай да я върнеш с отказ!

# 31
  • Мнения: 129
Не мисля, че забраната на такива “презентации“ на телефони е случайна. Целта е жертвите да бъдат хубаво омаяни от презентаторите-мошеници и да не могат жертвите им да се свържат с близък за тях човек и да разкажат какво става там в момента. И близкия веднага да реагира и да посъветва човека да не купува от боклуците им.

AniMM Пожелавам ви успех и да се справите с мошениците които са излъгали майка ви.  Сигурно и други хора от санаториума са били излъгани по същият начин. Ужас.

# 32
  • Мнения: 3 783
Специално са повтаряли,че стоката е уникална,само от тях се продава и ако тук и сега не я вземеш няма да имаш този "уникален" шанс...Даже и в офиса им в София я намало..

# 33
  • Мнения: 129
Специално са повтаряли,че стоката е уникална,само от тях се продава и ако тук и сега не я вземеш няма да имаш този "уникален" шанс...Даже и в офиса им в София я намало..

За да заблудят възрастните и болни хора мошениците правят всичко възможно те да се вържат на лъжите им.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Специално са повтаряли,че стоката е уникална,само от тях се продава и ако тук и сега не я вземеш няма да имаш този "уникален" шанс...Даже и в офиса им в София я намало..

Ани вярно е че много боли когато са излъгали близък особено пенсионер с малко възможности, но в случая няма нищо нередно.Всеки търговец рекламира стоката си, за да я продаде.Колкото е по-сладкодумен толкова повече продажби, съответно търговеца е по-успешен.
Не се бавете, а отидете до офиса им.Ако откажат им кажете, че ще се обърнете към КЗП и го направете.Има онлайн жалби,прилагате всички документи и те ще се свържат с вас.По принцип вършат работа.Аз съм връщала плазмен телевизор,който изгоря на 3-тия ден и според тях трябваше да го ремонтират, а не да го сменят.Но аз се заинатих и им казах, че не съм хвърлила хиляда и кусур лева за ремонтиран телевизор.След няколко разговора и препирни го смениха.

# 35
  • Мнения: X
Не се ядосвам просто се чудя на пълната липса на емпатия в някои хора..Все едно света е черно бял и
толкова.
Ани, хвърли един поглед на темата за психопатите (пробвай с търсачката, защото темата не е много нова) и вече няма да се чудиш толкова. Не отделяй на троловете повече време и емоции. Hug

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хайде,хайде Дева не е трол.Тя е  доста разумна и уравновесена,не знам защо в този случай отриегира така, може би е имала основания,но не е споделила с нас.Така или иначе хората мислят различно.

# 37
  • Мнения: 9 052
...
Ани вярно е че много боли когато са излъгали близък особено пенсионер с малко възможности, но в случая няма нищо нередно.Всеки търговец рекламира стоката си, за да я продаде.Колкото е по-сладкодумен толкова повече продажби, съответно търговеца е по-успешен.
...
В Германия забраниха рискови  спекулации със спестявания на пенсионери и изобщо се попълва интервю и може да спекулират само с пари на имащи възможност да загубят хора.

# 38
  • Мнения: 31 647
Те, че продават боклуци е ясно.Била съм на презентация( не знам на кои) в санаториум.Зарибяват с безплатни подаръци тип левче( маг.наколенки например).Усещането е като на сбирка в секта.Може би имат и подставени лица в публиката, не знам.Масово им отказват, но има и зарибени.Обяснява се ,че плащането е на вноски и така.Но крайната цена не се крие, та ми е чудно защо се използва думата " измама".
Да не говорим, че както подписват договор така, бабите като нищо могат да подпишат какво ли не.Запис на заповед например.Какъв ще е довода да върнете продукта, не знам.
И да , човек за здравето дава всичко.Дали ще е за лекарство за рак от чужбина или по лекари( водят ми класацията за търговци)все тая.
И все пак, дано успеете да си върнете парите.Но вина има бабата и санаториума според мен, че допуска подобни неща.Но както казах , лекарите си ги бива за търговци!


И аз съм била на всякакви презентации. И съм ходила на тези, където ти дават подарък ако изтърпиш дългата и досадна презентация. И имаше възрастни хора, болни, но не си купиха нищо. Те са дошли за подаръка и това е. Всеки има глава на раменете си и преценява. А това, че има хора лесно податливи на рекламен натиск е друг въпрос. И вината не е във фирмата, нито в Дева. Ако има измама, сигнализирайте в полицията. Но няма как, няма измама. Имат продукт и го продават. Обаче ако са придавали качества на продукта, който всъщност не ги притежава, вече може да се говори за измама и сигнализирайте където трябва. Едно е да кажеш, че масажора примерно ще ти облекчи дисковата херния, друго е да кажеш, че ще ти я излекува.
На една презентация ни накараха да изключим телефоните си. Аз казах, че няма да изключвам нищо, но намалих звука. Като приключи презентацията докато чаках за подаръка си се обадих да говоря и не са ми отнели нито телефона, нито са ми направили забележка. То ако го бяха направили е ясно къде щях да ги пратя.

Има срок за връщане. Използвайте го. Това е.

..но да хванеш болен човек 3 часа да му набиваш в главата как му предлагаш нещо уникално ,невероятно и безкрайно полезно за него,как той ще възстанови за да да е полезен на децата си вместо да е в тежест..това е грозно и подло.

Абсолютно същото написах и аз по-горе.  Пълни измамници са тези. Не разбирам позицията на DeVa®. Да,  никой не ги е карал насила да купуват. Да, никой не им е бръкнал в портмонето, за да им извади парите. Да, на 68 години не са престарели старци. Обаче .... това все пак са възрастни хора. При възрастния човек нещата не са като при нас, уж по-младите. Възрастните са по-емоционални, по-поддатливи на манипулация, в името на децата и внуците биха направили дори глупост. Само си задайте въпроса защо и жертви на телефонните измамници са все възрастни хора? И там никой насила не ги принуждава да си дават парите, но въпреки това колко баби и дядовци хвърлят хилядарки през терасите?

Какво общо имат телефоните измамници с тази фирма?
И млади хора има податливи, не само възрастни. До човек е, не до възраст.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 493

В Германия забраниха рискови  спекулации със спестявания на пенсионери и изобщо се попълва интервю и може да спекулират само с пари на имащи възможност да загубят хора.

В Германия са железни.Имат правила и закони и се спазват, защото имат наказания.В България мутрягите са на почит.

# 40
  • Мнения: 9 052
железни са им законите. Хората ако ги оставят и те ще се намутрят набързо и то бетер нашите. И защото си ги знаят какива им слагат такива железни закони .

# 41
  • Варна
  • Мнения: 25 236
В договора има клауза,че в 14 дневен срок може да върнеш стоката без да обясняваш защо.
Добре де, при наличие на такава клауза защо просто не позвънихте във фирмата, не отидохте на място и не се възползвахте от нея, вместо което пускате теми тук, говорите за измами, мошеничества и т.н.? Че не е коректно един продукт да се продава на петорна цена не е, но вашият проблем не е това, а как да върнете продукта и да си вземете парите. Ами в договора Ви е упоменато как! В този смисъл Дева е съвсем права, в крайна сметка дори не сте опитали да се възползвате от клаузата, която ви защитава. Ако ви откажат връщане тогава имате право да ги наричате мошеници, да се допитвате до адвокати, да сезирате КЗП и т.н.

# 42
  • Мнения: X
Не е платена в брой,а с дебитна карта.
Значи на презентациите Бек-а си "ходят" с пос терминал?

# 43
  • Мнения: 3 783
Пуснах темата в петък вечер и исках да се информирам какво мога да направя и какво ме очаква.
Сега пишем формуляра за отказ и следобяд отиваме в офиса да им върнем нещата.
Да имат пост автомат и даже на разсрочено плащане и с лихва се предлагат ако чак толкова няма пари човека  Twisted Evil

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пуснах темата в петък вечер и исках да се информирам какво мога да направя и какво ме очаква.
Сега пишем формуляра за отказ и следобяд отиваме в офиса да им върнем нещата.
Да имат пост автомат и даже на разсрочено плащане и с лихва се предлагат ако чак толкова няма пари човека  Twisted Evil

Хайде като откажат връщането пак да преговорим нещата.Сега написахме много неща от които може избщо да няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт