Бек Интернешънъл-има ли успял да си върне парите?

  • 24 653
  • 213
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 758
Майка ми беше в санаториум заради сериозни ставни проблеми и с последните си пари си е купила някаква простотия -масажьор за тяло за скромните 700 лв..тя е инвалид с пенсия 180лв..
Сключила е договор с въпросните в които има клауза,че в 14 дневен срок може да върне стоката без обяснение.
Но като се има предвид начина по който продават стоките си-забраняват да се пуска телефон по време на презентациите им и че тази глупост е с реална цена в интернет 140 лв силно ме съмнява да не са измислили начин да не може да се върне това нещо.
Търся съвет и идея как да постъпя.                 

# 1
  • Мнения: 31 380
Ами майка ти ако иска да върне стоката.
Контакти тази фирма няма ли?

# 2
  • Мнения: X
В Трговския регистър при търсене по име, както си го изписала излизат три фирми:

"ТАКС БЕК ИНТЕРНЕШЪНЪЛ" ЕООД - в ликвидация, ЕИК/ПИК 103832398
"ТАКС БЕК ИНТЕРНЕШЪНЪЛ-ВАРНА" ЕООД, ЕИК/ПИК 200461202
"БЕК ИНТЕРНЕШЪНЪЛ" ЕООД, ЕИК/ПИК 831172290

Едва ли е първата дето е в ликвидация, ти ще кажеш от коя точно е купена стоката, за да потърсим някакви координати.

Виж в договора, който каза, че е подписала коя е точно фирмата.

Обаче имай предвид, че:

"Връщане на стока с аргумент, че не допада на потребителя, не е правилен размер или подходящ цвят и пр. не е предвидено в закона, освен в случаите, когато сделката е сключена от разстояние или извън търговски обект. В тази хипотеза потребителят има право да претендира за разваляне на договора в рамките на 14 дни след доставката и връщане на парите"

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 20:33 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 3 758
Има кординати- адрес и телефон.
Въпроса е какво са измислили за да не върнат парите.
На всяка от тези сбирки в санаториума десетки хора си купуват безполезни неща за стотици левове и съм сигурна,че близките им после не са много щастливи от това  и искат да ги върнат.

# 4
  • Мнения: 31 380
Е, никой насила не ги кара.
Прочетете договора и се обадете.

# 5
  • Мнения: X
Има кординати- адрес и телефон.
Въпроса е какво са измислили за да не върнат парите.
На всяка от тези сбирки в санаториума десетки хора си купуват безполезни неща за стотици левове и съм сигурна,че близките им после не са много щастливи от това  и искат да ги върнат.

Тия неща няма да станат по телефона, могат да те мотаят и да си изпуснеш 14 дн срок. Особенно, както твърдиш, че не са мн коректни.

Тук си попълни нещата от името на майка ти и уведоми писмено или по електронна поща търговеца:

https://www.kzp.bg/elektronna-forma-za-podavane-na-zhalba-signal

В твоя случай подаваш сигнал. Има опция за съдействие за връщане на платени суми срещу получаване на продадената стока.

Правила съм го след като ме мотаха. След съдействието на КЗП нещата се случиха за два дни.

# 6
  • Мнения: 3 758
Утре ще отидем на място в офиса им .Сигурно са наели някакво стаиче и секретарка която не знае нищо..
За същите имаше във форума преди време тема,че по същия начин продават екзотични екскурзии на завишени цени.

# 7
  • Мнения: 54 061
Кой ви кара да им купувате продуктите?
Аз съм била на техни презентации, никога не съм купила нищо.
Майка ти не знаеше ли, че е 700 лв.?
Кой е крив сега?

# 8
  • Мнения: 3 758
 Rolling Eyesхайде почна се..майка ми е на 68 г и била на презентация в санаториум за болни хора онези са били много убедителни като всички мошеници.
Търся съвет как да си върнем парите .Нямам нужда от разсъждения кои и е крив и без това се притеснявам за майка си,която е с ужасно главоболие и се чувства ужасно как е дала последните си пари на такива хора.

# 9
  • Мнения: 54 061
Абе стига сте лъгали! Naughty
Едва ли не, са я ограбили?! На 68 не е толкова да не може да смята. Като са ѝ последните пари, защо ги е дала?
Що на мен не са ми взели и 7 стотинки?
Била съм на поне 5 техни екскурзии с презентации.
Ми предлагат хората, ама никой не настоява дори, да купиш.

# 10
  • Мнения: 3 758
Айде като наближиш 70 г пак да си говорим..аз съм на 40г и не бих им дала и стотинка но
като си болен и отчаян търсиш начин да намериш временен изход от болката.
Succulent благодаря ти за разбирането  и аз мислех да направя същото даже и за консултация с адвокат си мисля.

 

# 11
  • Мнения: 3 758
Къде видя обиди  ooooh!.
Да постъпката е безумна,но говорим за върастен човек,болен от неличимо и прогресиращо заболяване с постоянни болки и измамници,който ти представят продукт който в някаква степен ще ти помогне.
Забраняват ти да си включиш телефона по време на презентацията и са много убедителни.
Имало е много хора,които си купват от нещата им и тя се е излъгала.
Ако майка ти или твои близък е измамен и плаче,защото се е простил с повечето от спестените си пари
това ли ще му кажеш"пада ти се като си идиот?"

# 12
  • Мнения: 31 380
Дева, в днешно време много възрастни си дават на мошеници парите. Примерно телефонни измамници.
Явно жената е супер наивна.
Но и аз писах назад. Насила никой не я е карал. Не може това да се нарече измама. Също така как така ще забраняват да се ползва телефон. Взели ли са го? Никой не може да ми каже да не звъня по телефон ако искам. Или просто са помолили да се изключи. Има разлика.
Иначе мойта баба на 83 г. си отиде, но дори и няколко години преди да почине, никой не можа да я измами с такива презентации. Странно ми е как пенсионерка с такава ниска пенсия с лека ръка дава 700 лв. Сигурно са и го представили едва ли не като вълшебен масажор.

# 13
  • Мнения: X
Забраняват ти да си включиш телефона по време на презентацията и са много убедителни.
Имало е много хора,които си купват от нещата им и тя се е излъгала.
Ако майка ти или твои близък е измамен и плаче,защото се е простил с повечето от спестените си пари
това ли ще му кажеш"пада ти се като си идиот?"
Остави я, Ани, не хаби енергия да спориш с контрачовеци. Peace

Между другото, щом "презентацията" е станала в санаториум, значи мошениците имат уговорка с ръководството на заведението, които със сигурност получават комисионна от същата фирма. На твое място бих питала директора на санаториума защо позволява на разни фирми да рекламират псевдо-лечебни уреди на възрастни хора и колко му плащат за това. Санаториумът получава ли пари от НЗОК? Ако да - може да пуснеш въпрос до НЗОК дали е редна тази практика и непременно сигнал до някоя медия.

И, да, да пробутваш "вълшебни" масажори и възглавници на възрастни хора, чиято преценка не винаги е добра, си е точно опит за измама, ако не по буквата, то по духа на закона. Преди време мобилните оператори масово звъняха на възрастни хора, за да ги подлъжат да сключат договор от разстояние.

Човек или има достатъчно емпатия да си представи как действат тази тип схеми и да осъзнае колко нередно е това, или е социопат (това е констатация, а не обида), обвинява жертвата и се гордее с това. Tired

Но въпросът не е в това. Въпросът е, че клиентът има право да върне продукта в 14-дневен срок, без да дължи обяснение защо, и търговецът е длъжен да му върне парите.

# 14
  • Мнения: 3 758
Да и аз си мислех колко ли пари се дават подкупи на този директор за да ги пуска години наред да правят тези презентации-събират хората с обещание за безплатни подаръци-разни магнитни наколенки и лечебни кремове и след три часа убеждавания и демонстрации много от тях си купуват"вълшебните" матраци за 900 лв или масажьори за 700 лв.
Да отстрани изглежда глупаво и си казваш като му е толкоз акъла така му се пада.
Но като знам как ги е спестявала цяла година  от 180 лв пенсия тези пари и как плака цяла вечер как са я измамили..не знам какво бих ги направила ако ми паднат тези  просто..

# 15
  • Мнения: 2 695
Била съм на една презентация на тези мошеници БЕК и направо останах възмутена. И да, точната им мишена са възрастните хора. "Презентатора" така ги омайваше със сладки приказки, как трябвало да си купят точно този техен продукт, колко важен бил за здравето им, как те (възрастните) трябвало да се грижат за здравето си и т.н. и т.н, накрая почти разреван ни обясни, че сестра му била починала от рак и за това той много държи възрастните баби и дядовци да са здрави, за да се грижат за внуците си. Пълни мошеници, използват уязвимостта на аудиторията си, за да печелят пари. А цените им са направо безумни.

# 16
  • Мнения: 9 392
Ходихте ли до офиса?

# 17
  • Мнения: X
В Трговския регистър при търсене по име, както си го изписала излизат три фирми:
Неправилно е изписано.
За това ООД става въпрос:
"БЕК ИНТЕРНЕШАНЪЛ" ООД ЕИК: 130950536
гр. София 1784
район р-н Студентски
ж.к. МЛАДОСТ 1, бл. 100, вх. Г, ет. 2, ап. 52

https://tr.bivol.bg/view.php?eik=130950536
Заповеди за налагане на принудителни административни ... - КЗП
Цитат
1.07.2015 г. - „Бек Интернешанъл” ООД, ЕИК 130950536, при упражняване на своята дейност да използва нелоялна търговска практика, а именно:
https://www.google.bg/search?q=%D0%95%D0%98%D0%9A+130950536& … rome&ie=UTF-8

# 18
  • Мнения: 9 392
От Джобс:
Контакти
Адрес: София-1505
ул. Велчо Атанасов 18 офис 1
Телефон: 029714707

От друг форум:
1. ЕИК 831172290
2. Фирма БЕК ИНТЕРНЕШЪНЪЛ
3. Правна форма Еднолично дружество с ограничена отговорност
4. Изписване на чужд език BEK INTERNATIONAL LTD
5. Седалище и адрес на управление БЪЛГАРИЯ
област София (столица), община Столична
гр. София 1618
район р-н Овча купел
ЦАР БОРИС III No 136А
тел.: 029879741
Електронна поща: EDEREJIAN@GMAIL.COM
5а. Адрес за кореспонденция с НАП на територията на страната БЪЛГАРИЯ
област София (столица), община Столична
гр. София 1000
КНЯЗ БОРИС No 80, ет. 2, ап. 5
6. Предмет на дейност ВЪTPEШHA И BЪHШHA TЪPГOBИЯ, AГEHТCTBO, ПOCPEДHИЧECTBO, ПPEДCTABИTEЛCTBO HA MECTHИ И ЧУЖДИ ФИЗИЧECKИ И ЮPИДИЧECKИ ЛИЦA И ФИPMИ /ПPИ CПAЗBAHE HA CЪOTBETHИTE HOPMATИBHИ ИЗИCKBAHИЯ/, KOHCУЛTAHTCKA ДEЙHOCT, ПPOИЗBOДCTBO HA CTOKИ C ЦEЛ ПPOДAЖБA, ПOKУПKA HA CTOKИ /БEЗ ЦEHHИ KHИЖA/ C ЦEЛ ПPEПPOДAЖБA B ПЪPBOHAЧAЛEH, ПPEPAБOTEH ИЛИ OБPAБOTEH BИД, KAKTO И BCЯKAKBA ДPУГA ДEЙHOCT, HEЗAБPAHEHA OT ЗAKOHA.
6а. Основна дейност по НКИД Код НКИД: 7490
Основна икономическа дейност от НКИД: ДРУГИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ДЕЙНОСТИ НЕКЛАСИФИЦИРАНИ ДРУГАДЕ
7. Управители ЕРАМ МЪГЪРДИЧ ДЕРЕЖЯН
23. Едноличен собственик на капитала ЕРАМ МЪГЪРДИЧ ДЕРЕЖЯН
31. Размер 5000 лв.


Дали са едни и същи фирми, обаче Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 458
Мисля, че е повече от ясно, че всички тези фирми са едно и също. Същата схема като с ДеШели-то и тем подобни... Ако мине номера.
Очевидна измама, ако ще да е замаскирана законово.
Консултирайте се с адвокат, успех!

# 20
  • Мнения: 9 392
Сигнализирай в Господари на ефира Peace

# 21
  • Мнения: X
Скрит текст:
От Джобс:
Контакти
Адрес: София-1505
ул. Велчо Атанасов 18 офис 1
Телефон: 029714707

От друг форум:
1. ЕИК 831172290
2. Фирма БЕК ИНТЕРНЕШЪНЪЛ
3. Правна форма Еднолично дружество с ограничена отговорност
4. Изписване на чужд език BEK INTERNATIONAL LTD
5. Седалище и адрес на управление БЪЛГАРИЯ
област София (столица), община Столична
гр. София 1618
район р-н Овча купел
ЦАР БОРИС III No 136А
тел.: 029879741
Електронна поща: EDEREJIAN@GMAIL.COM
5а. Адрес за кореспонденция с НАП на територията на страната БЪЛГАРИЯ
област София (столица), община Столична
гр. София 1000
КНЯЗ БОРИС No 80, ет. 2, ап. 5
6. Предмет на дейност ВЪTPEШHA И BЪHШHA TЪPГOBИЯ, AГEHТCTBO, ПOCPEДHИЧECTBO, ПPEДCTABИTEЛCTBO HA MECTHИ И ЧУЖДИ ФИЗИЧECKИ И ЮPИДИЧECKИ ЛИЦA И ФИPMИ /ПPИ CПAЗBAHE HA CЪOTBETHИTE HOPMATИBHИ ИЗИCKBAHИЯ/, KOHCУЛTAHTCKA ДEЙHOCT, ПPOИЗBOДCTBO HA CTOKИ C ЦEЛ ПPOДAЖБA, ПOKУПKA HA CTOKИ /БEЗ ЦEHHИ KHИЖA/ C ЦEЛ ПPEПPOДAЖБA B ПЪPBOHAЧAЛEH, ПPEPAБOTEH ИЛИ OБPAБOTEH BИД, KAKTO И BCЯKAKBA ДPУГA ДEЙHOCT, HEЗAБPAHEHA OT ЗAKOHA.
6а. Основна дейност по НКИД Код НКИД: 7490
Основна икономическа дейност от НКИД: ДРУГИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ДЕЙНОСТИ НЕКЛАСИФИЦИРАНИ ДРУГАДЕ
7. Управители ЕРАМ МЪГЪРДИЧ ДЕРЕЖЯН
23. Едноличен собственик на капитала ЕРАМ МЪГЪРДИЧ ДЕРЕЖЯН
31. Размер 5000 лв.
Дали са едни и същи фирми, обаче Rolling Eyes
Не са.
От Джоб-са "моите" ЕИК: 130950536
ТР "казва":
ТЪРГОВИЯ НА ДРЕБНО С МЕДИЦИНСКИ И ОРТОПЕДИЧНИ СТОКИ
ПП Покупката в брой ли е била или чрез потребителски кредит?
(възрастната жена е тръгнала със седемстотин лв. в брой)
Интересно съдебно решение относно 549.00 лева за закупуване на стока – магнитотерапевтична постелка  марка „BECK”:
http://www.krs-bg.eu/valid/00634514/02452014.htm

# 22
  • Мнения: 3 758
Утре ще се опитаме да върнем този боклук ще пиша какво е станало.

# 23
  • Мнения: 54 061
Въобще не защитавам Бек Райзен, но това, което се пише в темата е невярно.
Телефоните се изключват, като на всяка презентация, нищо различно няма.
Аудиторията е повече от пенсионери, защото екскурзиите са с рекламна цел и са на ниски цени.
Никой не ги кара насила да пътуват. Но от тях не можеш да се вредиш. Naughty
Аз съм ходила заради дестинациите, не заради продуктите им.
За санаториуми не знам да имат практика да ходят, но не споря.

А жена на 68 изобщо не е стара. Хората до 65 работят в днешно време.
И как носи 700+ лв. в себе си? Thinking Thinking
Аз не ходя с толкова пари в брой.

# 24
  • Сф
  • Мнения: 10 585
Те, че продават боклуци е ясно.Била съм на презентация( не знам на кои) в санаториум.Зарибяват с безплатни подаръци тип левче( маг.наколенки например).Усещането е като на сбирка в секта.Може би имат и подставени лица в публиката, не знам.Масово им отказват, но има и зарибени.Обяснява се ,че плащането е на вноски и така.Но крайната цена не се крие, та ми е чудно защо се използва думата " измама".
Да не говорим, че както подписват договор така, бабите като нищо могат да подпишат какво ли не.Запис на заповед например.Какъв ще е довода да върнете продукта, не знам.
И да , човек за здравето дава всичко.Дали ще е за лекарство за рак от чужбина или по лекари( водят ми класацията за търговци)все тая.
И все пак, дано успеете да си върнете парите.Но вина има бабата и санаториума според мен, че допуска подобни неща.Но както казах , лекарите си ги бива за търговци!

# 25
  • Мнения: 3 758
DeVa® ти си като вица за чукчатата дето е писател,а не читател.
Майка ми е инвалид 1 група..беше в санаториум не на екскурзия и стоката не стува толкова за колкото са я продавали.Това нещо се продава за 140 лв...я сметни разликата до 700 колко е и дали може да се нарече по друг начин освен измама.Не е платена в брой,а с дебитна карта.
В договора има клауза,че в 14 дневен срок може да върнеш стоката без да обясняваш защо.
Да и майка ми има вина..но да хванеш болен човек 3 часа да му набиваш в главата как му предлагаш нещо уникално ,невероятно и безкрайно полезно за него,как той ще възстанови за да да е полезен на децата си вместо да е в тежест..това е грозно и подло.

# 26
  • Мнения: 9 392
Ани, не се ядосвай. Дано нещата се наредят Hug

# 27
  • Мнения: 3 758
Не се ядосвам просто се чудя на пълната липса на емпатия в някои хора..Все едно света е черно бял и
толкова.

# 28
  • Мнения: 2 695
..но да хванеш болен човек 3 часа да му набиваш в главата как му предлагаш нещо уникално ,невероятно и безкрайно полезно за него,как той ще възстанови за да да е полезен на децата си вместо да е в тежест..това е грозно и подло.

Абсолютно същото написах и аз по-горе.  Пълни измамници са тези. Не разбирам позицията на DeVa®. Да,  никой не ги е карал насила да купуват. Да, никой не им е бръкнал в портмонето, за да им извади парите. Да, на 68 години не са престарели старци. Обаче .... това все пак са възрастни хора. При възрастния човек нещата не са като при нас, уж по-младите. Възрастните са по-емоционални, по-поддатливи на манипулация, в името на децата и внуците биха направили дори глупост. Само си задайте въпроса защо и жертви на телефонните измамници са все възрастни хора? И там никой насила не ги принуждава да си дават парите, но въпреки това колко баби и дядовци хвърлят хилядарки през терасите?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз сега не разбрах вие ходихте да върните стоката,а те ви отказаха или все още не сте ходили.
Относно цената всеки има правото сам да определя цената на която да продава стоката си.
А, че се лъжат възрастните хора се лъжат,особено за здраве,тук спор няма.Моята майка е още на 60 год. здрава,права с акъла си и е доста нахакана,но съм и забранила да влиза в офис на Виваком.Всеки път ми вдига нервите,когато е ходила да си плаща сметката ooooh!.

# 30
  • Сф
  • Мнения: 10 585
Ани , прочети това и се пробвай, все пак стоката не е закупена в търг.площ.
http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarante … ndex_bg.htm 
Пробвай да я върнеш с отказ!

# 31
  • Мнения: 129
Не мисля, че забраната на такива “презентации“ на телефони е случайна. Целта е жертвите да бъдат хубаво омаяни от презентаторите-мошеници и да не могат жертвите им да се свържат с близък за тях човек и да разкажат какво става там в момента. И близкия веднага да реагира и да посъветва човека да не купува от боклуците им.

AniMM Пожелавам ви успех и да се справите с мошениците които са излъгали майка ви.  Сигурно и други хора от санаториума са били излъгани по същият начин. Ужас.

# 32
  • Мнения: 3 758
Специално са повтаряли,че стоката е уникална,само от тях се продава и ако тук и сега не я вземеш няма да имаш този "уникален" шанс...Даже и в офиса им в София я намало..

# 33
  • Мнения: 129
Специално са повтаряли,че стоката е уникална,само от тях се продава и ако тук и сега не я вземеш няма да имаш този "уникален" шанс...Даже и в офиса им в София я намало..

За да заблудят възрастните и болни хора мошениците правят всичко възможно те да се вържат на лъжите им.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Специално са повтаряли,че стоката е уникална,само от тях се продава и ако тук и сега не я вземеш няма да имаш този "уникален" шанс...Даже и в офиса им в София я намало..

Ани вярно е че много боли когато са излъгали близък особено пенсионер с малко възможности, но в случая няма нищо нередно.Всеки търговец рекламира стоката си, за да я продаде.Колкото е по-сладкодумен толкова повече продажби, съответно търговеца е по-успешен.
Не се бавете, а отидете до офиса им.Ако откажат им кажете, че ще се обърнете към КЗП и го направете.Има онлайн жалби,прилагате всички документи и те ще се свържат с вас.По принцип вършат работа.Аз съм връщала плазмен телевизор,който изгоря на 3-тия ден и според тях трябваше да го ремонтират, а не да го сменят.Но аз се заинатих и им казах, че не съм хвърлила хиляда и кусур лева за ремонтиран телевизор.След няколко разговора и препирни го смениха.

# 35
  • Мнения: X
Не се ядосвам просто се чудя на пълната липса на емпатия в някои хора..Все едно света е черно бял и
толкова.
Ани, хвърли един поглед на темата за психопатите (пробвай с търсачката, защото темата не е много нова) и вече няма да се чудиш толкова. Не отделяй на троловете повече време и емоции. Hug

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хайде,хайде Дева не е трол.Тя е  доста разумна и уравновесена,не знам защо в този случай отриегира така, може би е имала основания,но не е споделила с нас.Така или иначе хората мислят различно.

# 37
  • Мнения: 9 052
...
Ани вярно е че много боли когато са излъгали близък особено пенсионер с малко възможности, но в случая няма нищо нередно.Всеки търговец рекламира стоката си, за да я продаде.Колкото е по-сладкодумен толкова повече продажби, съответно търговеца е по-успешен.
...
В Германия забраниха рискови  спекулации със спестявания на пенсионери и изобщо се попълва интервю и може да спекулират само с пари на имащи възможност да загубят хора.

# 38
  • Мнения: 31 380
Те, че продават боклуци е ясно.Била съм на презентация( не знам на кои) в санаториум.Зарибяват с безплатни подаръци тип левче( маг.наколенки например).Усещането е като на сбирка в секта.Може би имат и подставени лица в публиката, не знам.Масово им отказват, но има и зарибени.Обяснява се ,че плащането е на вноски и така.Но крайната цена не се крие, та ми е чудно защо се използва думата " измама".
Да не говорим, че както подписват договор така, бабите като нищо могат да подпишат какво ли не.Запис на заповед например.Какъв ще е довода да върнете продукта, не знам.
И да , човек за здравето дава всичко.Дали ще е за лекарство за рак от чужбина или по лекари( водят ми класацията за търговци)все тая.
И все пак, дано успеете да си върнете парите.Но вина има бабата и санаториума според мен, че допуска подобни неща.Но както казах , лекарите си ги бива за търговци!


И аз съм била на всякакви презентации. И съм ходила на тези, където ти дават подарък ако изтърпиш дългата и досадна презентация. И имаше възрастни хора, болни, но не си купиха нищо. Те са дошли за подаръка и това е. Всеки има глава на раменете си и преценява. А това, че има хора лесно податливи на рекламен натиск е друг въпрос. И вината не е във фирмата, нито в Дева. Ако има измама, сигнализирайте в полицията. Но няма как, няма измама. Имат продукт и го продават. Обаче ако са придавали качества на продукта, който всъщност не ги притежава, вече може да се говори за измама и сигнализирайте където трябва. Едно е да кажеш, че масажора примерно ще ти облекчи дисковата херния, друго е да кажеш, че ще ти я излекува.
На една презентация ни накараха да изключим телефоните си. Аз казах, че няма да изключвам нищо, но намалих звука. Като приключи презентацията докато чаках за подаръка си се обадих да говоря и не са ми отнели нито телефона, нито са ми направили забележка. То ако го бяха направили е ясно къде щях да ги пратя.

Има срок за връщане. Използвайте го. Това е.

..но да хванеш болен човек 3 часа да му набиваш в главата как му предлагаш нещо уникално ,невероятно и безкрайно полезно за него,как той ще възстанови за да да е полезен на децата си вместо да е в тежест..това е грозно и подло.

Абсолютно същото написах и аз по-горе.  Пълни измамници са тези. Не разбирам позицията на DeVa®. Да,  никой не ги е карал насила да купуват. Да, никой не им е бръкнал в портмонето, за да им извади парите. Да, на 68 години не са престарели старци. Обаче .... това все пак са възрастни хора. При възрастния човек нещата не са като при нас, уж по-младите. Възрастните са по-емоционални, по-поддатливи на манипулация, в името на децата и внуците биха направили дори глупост. Само си задайте въпроса защо и жертви на телефонните измамници са все възрастни хора? И там никой насила не ги принуждава да си дават парите, но въпреки това колко баби и дядовци хвърлят хилядарки през терасите?

Какво общо имат телефоните измамници с тази фирма?
И млади хора има податливи, не само възрастни. До човек е, не до възраст.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 493

В Германия забраниха рискови  спекулации със спестявания на пенсионери и изобщо се попълва интервю и може да спекулират само с пари на имащи възможност да загубят хора.

В Германия са железни.Имат правила и закони и се спазват, защото имат наказания.В България мутрягите са на почит.

# 40
  • Мнения: 9 052
железни са им законите. Хората ако ги оставят и те ще се намутрят набързо и то бетер нашите. И защото си ги знаят какива им слагат такива железни закони .

# 41
  • Варна
  • Мнения: 25 212
В договора има клауза,че в 14 дневен срок може да върнеш стоката без да обясняваш защо.
Добре де, при наличие на такава клауза защо просто не позвънихте във фирмата, не отидохте на място и не се възползвахте от нея, вместо което пускате теми тук, говорите за измами, мошеничества и т.н.? Че не е коректно един продукт да се продава на петорна цена не е, но вашият проблем не е това, а как да върнете продукта и да си вземете парите. Ами в договора Ви е упоменато как! В този смисъл Дева е съвсем права, в крайна сметка дори не сте опитали да се възползвате от клаузата, която ви защитава. Ако ви откажат връщане тогава имате право да ги наричате мошеници, да се допитвате до адвокати, да сезирате КЗП и т.н.

# 42
  • Мнения: X
Не е платена в брой,а с дебитна карта.
Значи на презентациите Бек-а си "ходят" с пос терминал?

# 43
  • Мнения: 3 758
Пуснах темата в петък вечер и исках да се информирам какво мога да направя и какво ме очаква.
Сега пишем формуляра за отказ и следобяд отиваме в офиса да им върнем нещата.
Да имат пост автомат и даже на разсрочено плащане и с лихва се предлагат ако чак толкова няма пари човека  Twisted Evil

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пуснах темата в петък вечер и исках да се информирам какво мога да направя и какво ме очаква.
Сега пишем формуляра за отказ и следобяд отиваме в офиса да им върнем нещата.
Да имат пост автомат и даже на разсрочено плащане и с лихва се предлагат ако чак толкова няма пари човека  Twisted Evil

Хайде като откажат връщането пак да преговорим нещата.Сега написахме много неща от които може избщо да няма смисъл.

# 45
  • Мнения: 54 061
Не е платена в брой,а с дебитна карта.
Значи на презентациите Бек-а си "ходят" с пос терминал?

Съвсем се оплете в глупостите си авторката. Crazy

Как няма да реагирам рязко и за каква емпатия става дума, като тук следват лъжа след лъжа?!
Ако някои хора не са наясно как протича една презентация, не на мен тия фантасмагории.
С дебитна карта?! Confused Confused Confused 
Показват си хората продуктите, дават даже да се пробват и обявяват цена! Къде е измамата?
На последната презентация, преди година някъде, изрично предупредиха, че тези продукти не лекуват!

И аз ако съм на тях, ще си правя запис и после за такива, които лъжат, ще го пускам, за да е ясно.

Елора, имах предвид да си изключиш звука, не нацяло да си спреш телефона. Peace

# 46
  • Мнения: 3 758
 Shockedкакво искаш да ти пратя бележката от пост автомата ли..
Хич не си добре..наистина..и тъй като съм много обидчива и лесно се ядосвам заради глупости спирам да се обяснявам с теб,че няма смисъл.
На всички останали взели отношение по темата благодаря за разбирането.Днес пратихме по куриер документ за отказ от покупка и чакаме развитие по въпроса.

# 47
  • Мнения: 31 380
Не видях да ти иска бележка, ама ти продължвай ooooh!

# 48
  • Мнения: 3 758
http://gabi1977.snimka.bg/other/snimka.953335
Лъжа казваш ..де да беше така!
Дано когато имаш нужда от помощ и разбиране срещнеш такива мили хорица като теб..

# 49
  • Мнения: X
Ани , прочети това и се пробвай, все пак стоката не е закупена в търг.площ.
http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarante … dex_bg.htm  
 Peace
На фискалния бон определено пише:без стационарен обект!
Не виждам драма, няма измама и предполагам, че всичко ще е ОК.
Не знам по закон до колко време трябва да се възстанови сумата.
ПП Поправете в заглавието името на фирмата - Бек ИнтернешАнъл,
че Бек Интернешънъл са ТИМ-аджии.
 Sunglasses

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 18:13 от Анонимен

# 50
  • Мнения: 31 380
Би трябвало веднага да се възстанови  newsm78

И даже няма нужда да се обосновава  и да се обяснява.

"В ЕС имате право да върнете тези покупки в срок от 14 дни и да ви бъде възстановена пълната сума за тях. Можете да направите това по каквато и да причина, дори ако просто сте променили мнението си."
2004 или 2005 се промени много закона за защита на потребителя и то в негова полза. Помня защото тогава работех в отдел Рекламации. И все пак има търговци си правят оглушки. Преди ако ти се развали даден уред, трябва да отидеш в сервиз и оттам се почва мотаене. Само до 3 дни можеш да се върне при дефект. Сега няма такова нещо. Отиваш в магазина където е купена стоката и те трябва да се занимават с тези неща.
Но винаги ще има некоректни  търговци.

# 51
  • Мнения: 4 841
Дайте някаква актуална информация - какво се случи при посещението ви в офиса?
Последно, имаме ли некоректен търговец, или просто три дни изпускахте пара във форума?
След всички грозни думи, които се избълваха в темата, дължите на аудиторията развръзка, в противен случай остава много лошо впечатление.

# 52
  • Мнения: X
Сега пишем формуляра за отказ и следобяд отиваме в офиса да им върнем нещата.
Днес пратихме по куриер документ за отказ от покупка и чакаме развитие по въпроса.

# 53
  • Мнения: 3 758
Мъжът ми така решил.Но днес или утре трябва да отидем да върнем самия масажьор .
Чудя се защо пише ,че е форум за взаимопомощ като голяма част от хората тук считат за нужно да те нарекат лъжец,глупак и идиот и горди от себе си,че са показали превъзходство над бедния кретен пуснал темата да продължат живота си..

# 54
  • Мнения: 47 901
Напоследък много изнервени хора има в тоя форум. Нали сте го върнали, получихте и съвети. Не е хубаво да обиждате другите потребители и да се заяждате.
Иначе  е неприятно, да. Моята баба също купува тия боклуци, само дето няма пари, и ни реве и се тръшка на нас как й отказваме чудотворните боклуци. Спестява си пари и специално отива да си ги купи, а ние й даваме уж да си посреща важни нужди. Не е приятно, никак. Веднъж беше купила вълнени одеяла. Има поне 3 стаи в къщата й, пълни с одеяла. Но не, тия били много хубави, специални...не ми се коментира просто...Не дава да се връщат, крие си ги.

# 55
  • Мнения: 3 758
Къде съм обидила някои искам да ме цитирате?Мен ме нарекоха лъжкиня и глупачка?

# 56
  • Мнения: X
Къде съм обидила някои искам да ме цитирате?Мен ме нарекоха лъжкиня и глупачка?
Никого не си обидила. Релакс, дишай, мисли за нещо друго. За мен темата и мненията ти в нея са ок. За друг не са. Разбирам притесненията ти и причините, поради които си я пуснала. Друг не ги разбира. Не можеш да отговаряш за всички. Дано имаш успех.  Peace  

# 57
  • Мнения: 3 758
Да Жаве ,права си..Дишам..Ама някакси е кофти ,защото не биха си позволили такова отношение наживо, а дай като е виртуално да се гаврим с човек..да го обвиним,че лъже и да се скатаем..А да вярно,че дишах.. Rolling Eyes

# 58
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Може би не беше правилно и разбираемо формулирана темата в началото.Лично аз помислих,че сте пробвали да върнете стоката, а те са ви отказали.Попитах ви, но не ми отговорихте.Както и да е, дано искането ви бъде удовлетворено  Peace

# 59
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Хайде,хайде Дева не е трол.Тя е  доста разумна и уравновесена,не знам защо в този случай отриегира така, може би е имала основания,но не е споделила с нас.Така или иначе хората мислят различно.
Аз пък разбирам защо реагира така. Цяла тема и пет страници писаници от авторката - какво ме очаква, дали това ще стане или онова, какво ли си мислят....а още не е отишла да си свърши работата. Аз лично, нямаше да седя тук да дращя, а досега пътека да съм направила дотам, 50 пъти да съм се свързала с КЗП и т.н. Хайде, да речем - майката болна, подлъгала се, ала бала, ама дъщерята какво прави? Пуска теми.

# 60
  • Мнения: 3 758
Пуснах темата в петък вечерта.За пръв път попадам на такова нещо,единствения ми опит да върна стока на търговец и жалба в КЗП завърши зле.
Исках да съм информирана и подготвена какво ни очаква.
Не сме юристи и имаме две малки деца и работим.Вчера беше написан отказа и пратен по куриер.
Това,че исках информация и съвет не значи,че сте длъжни да ме обвините в каквото ви падне .

# 61
  • Мнения: X
силно ме съмнява да не са измислили начин да не може да се върне това нещо.
Спазвате 14 дневния срок.
При проблем, то КЗП.
Лично аз помислих,че сте пробвали да върнете стоката, а те са ви отказали.
Питах за детайли относно плащане. Изяснени са.
<Предположих, че е с потребителски кредит от "Париба" и затова постнах съдебно решение.>
,единствения ми опит да върна стока на търговец и жалба в КЗП завърши зле.
Исках да съм информирана и подготвена какво ни очаква.
Съдействала съм на възрастни роднини, питала съм във форума и всичко приключи ок.
Право на отказ от договор за потребителски кредит (до 14 дни)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=934956

# 62
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Пишете как са се развили нещата  bouquet
Дано сега и жената да си е взела поука.  Peace

# 63
  • Мнения: 31 380
Жалко.
А от КЗП отговориха ли ви на жалбата?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Жалко.
А от КЗП отговориха ли ви на жалбата?

Не е пускана жалба към КЗП,засега само искане за връщане на стока са пуснали,дори отговор няма още...

# 65
  • Мнения: 31 380
В последния си пост написа, че от фирмата са и отказали. Сега видях, че и жалба е пуснала и завършило зле.
Цитат
За пръв път попадам на такова нещо,единствения ми опит да върна стока на търговец и жалба в КЗП завърши зле.

# 66
  • Мнения: 3 758
Не са отказали нищо освен вчера сутринта когато им звъннахме да питаме къде да пратим писмото за отказа не сме говорили с тях.

# 67
  • Мнения: 31 380
Ами нещо не се изразяваш правилно.
Написа че търговеца ти е отказал и после пишеш, че жалбата завършила зле.

# 68
  • Мнения: 3 758
Говоря за друг случай когато се опитвах да разваля неуспешна покупка от друг магазин  и КЗП ми казаха,че мога да ги съдя но те не могат да ми помогнат.

# 69
  • Мнения: 4 841
Ами нещо не се изразяваш правилно.
Написа че търговеца ти е отказал и после пишеш, че жалбата завършила зле.

Това е от предишен опит на авторката. Опитва се да обясни защо е пуснала темата - има предишен негативен опит, и е имала нужда да получи подкрепа, че този път ще се получи Grinning Дано във формуляра за отказ не се е изразила както тук, че току виж ѝ изпратят още един матрак ли беше... Grinning

# 70
  • Мнения: 3 758
 Mr. Green да пращат целия блок е пълен с баби ще направя салон за масажи.
Те и без това с такива кръчмарски сметки са убеждавали бабите ще спестите по 60 лв от масажи и след втората година ще ви излезе безплатно.

# 71
  • Мнения: 25 675
Така се получава като пращате болни баби с дебитна карта, добре захранена...другия път може да се върне с мотор.

# 72
  • Мнения: 31 380
А ясно.
Затова аз купувам уреди само от големи доказани вериги, които не се циганят при връщане на стока.

# 73
  • Мнения: 3 758
М да както не може да върви би и свършил чудесна работа един мотор..

# 74
  • Мнения: 25 675
Радвам се че го приемаш с чувство за хумор. Wink

# 75
  • Мнения: 3 758
Какво друго ми остава..Благодарна съм,че майка ми успя да го преживее.Тя толкова внимава какво харчи-има много болести и повечето и пари отиват за лекарства и живее ужасно скромно.И изведнъж пляс 700 лв за тази глупост-уплаших се да не и стане нещо.

# 76
  • Мнения: X
Но днес или утре трябва да отидем да върнем самия масажьор .
Не са отказали нищо освен вчера сутринта когато им звъннахме да питаме къде да пратим писмото за отказа не сме говорили с тях.
Дано във формуляра за отказ не се е изразила както тук, че току виж ѝ изпратят още един матрак ли беше... Grinning
 Peace
Защо не изпратихте всичко накуп, с наложен платеж?
(отказ, стока, ф.бон)
Ф. бон предварително го копирате и заверявате копието при нотариус.
Въобще защо не отидохте със стоката и цялата документация на адреса?

# 77
  • Мнения: 3 758
И аз така мислех,но разчитам на мъжът ми да свърши тази работа,а той мрази откритите конфликти и разправиите и ако зависеше от него щяхме да си го ползваме до дълбока старост.
Но няма да оставя работата така ще го върна ако трябва да ходя всеки ден.

# 78
  • София
  • Мнения: 19 143
Струва ми се, че връщането става безпроблемно само когато си пазарувал от разстояние, т.е. не е "око да види, ръка да пипне". Ако е от реален магазин - може да смениш, но пари мразят да връщат.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Струва ми се, че връщането става безпроблемно само когато си пазарувал от разстояние, т.е. не е "око да види, ръка да пипне". Ако е от реален магазин - може да смениш, но пари мразят да връщат.

Връщат,зависи колко големи рога ще изкараш.За съжаление съм се обедила,че тези неща се случват със скандал.Отивам пробвам мило и възпитано,ако ми се озъбят се зъбя и аз и задължително пускам жалба.За разлика от авторката на темата, КЗП ми помогнаха при две по-сериозни покупки и то съвсем успешно и адекватно.

# 80
  • София
  • Мнения: 17 142
Мнооого много отдавна не ми се е случвало някой да ми откаже връщане на полупка. Убедена съм, че ако авторката си вземеше масажора и бележката под мишница и отидеше до офиса им, тази тема нямаше да я има.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,определено преди се правиха на интересни.Сега си пишат сторно без много обяснения.

# 82
  • Мнения: X
разчитам на мъжът ми да свърши тази работа,а той мрази откритите конфликти и разправиите и ако зависеше от него щяхме да си го ползваме до дълбока старост.
AniMM, в случая не "усещам" да има конфликт.
Има договор, има клаузи, има и закони на които да се позовете като потребител.
Важното е да се съобразявате със сроковете и начина на приложението им.
ПП Допускам, че майка Ви е решила да направи подарък на съпруга Ви относно болежките му (дископатия).
Но няма да оставя работата така ще го върна ако трябва да ходя всеки ден.
Според мен, с едно посещение и оформяне на документация ще приключите.
Успех!  Hug
Убедена съм, че ако авторката си вземеше масажора и бележката под мишница и отидеше до офиса им, тази тема нямаше да я има.
  Peace

# 83
  • Мнения: 31 380
AniMM, я го дай да го видим този масажор. Дай снимка.

# 84
  • Мнения: X
Цитат
Уведомлението трябва да е направено на хартиен или друг траен носител, до който търговецът има достъп, по начин, който може да бъде доказан съгласно действащото законодателство. Най-добре, това да стане чрез писмо , на което да бъде поставен входящ номер
.
Вписано ли е като забележка в товарителницата на куриера, чрез който изпратихте отказа,
че това е отказ по договор №...от дата... ?

# 85
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Само да не се извъртят, че докато пристигне писмото и минал срока за връщане  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 3 758
Да вписахме в товарителницата или както се казва,че е отказ от покупка.
Тази е хубостта,но в чуждите сайтове е още по-евтино.
https://www.olx.bg/ad/masazhor-massagematte-vario-na-beck-intern … onal-ID6FpSw.html

# 87
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да вписахме в товарителницата или както се казва,че е отказ от покупка.
Тази е хубостта,но в чуждите сайтове е още по-евтино.
https://www.olx.bg/ad/masazhor-massagematte-vario-na-beck-intern … onal-ID6FpSw.html

Ами сега като ви възстановят парите, купете на майка си едно от 140 лв.,така и тя и вие ще сте доволни Simple Smile

# 88
  • Мнения: X
Глухарче,
Завежда се датата, на която е пусната пратката.
ПП Затова попитах дали е упоменато какво "съдържа" пратката.
Допълнителното подсигуряване е и по e-mail.
Данни от ТР:
Скрит текст:

# 89
  • Мнения: X
Да продаваш на стари и болни хора нещо с 7 пъти наценка не е ок. Това си е заблуда на клиент, който е в уязвимо положение.

# 90
  • Мнения: 31 380
Огромна надценка. Алчността е страшно нещо.
Леглата на Нуга бест са по 5000, но друга реклама правят. Та си продават леглата доволно.

# 91
  • Мнения: X
Тази е хубостта,но в чуждите сайтове е още по-евтино.
https://www.olx.bg/ad/masazhor-massagematte-vario-na-beck-intern … onal-ID6FpSw.html
  ooooh!
Ами сега като ви възстановят парите, купете на майка си едно от 140 лв.,така и тя и вие ще сте доволни Simple Smile
Ще подаря такъв масажьор на майка Ви.
Свекърва ми (76 годишна) го е купила за 45.00 лв.

# 92
  • Мнения: 3 758
 PAV1 помага ли и ?
Майка ми е с мигрена и ревматоиден артрит,които не се лекуват и се видяло добро решение за
проблемите и.То наистина да си струваше парите и да беше продадено по нормален начин и сама бих и го купила.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Ще подаря такъв масажьор на майка Ви.
Свекърва ми (76 годишна) го е купила за 45.00 лв.

О благодаря,тя ще е доволна  bouquet
Да дам ли адреса на лични  Laughing

# 94
  • Мнения: X
Психологически - да!
Физиологично - не.
Да дам ли адреса на лични  Laughing
Глухарче,
ако имаш проблеми от този род, то ще препоръчам двама масажисти от Варна,
а за майката на AniMM в София - Петър Нинов:
http://www.petarninov.com/

# 95
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За сега нямам,но препоръчай,знае ли човек.

# 96
  • Мнения: X
Варна, ул. "Цар Асен" 12, кинезитерапевт Илчо
GSM 0898 831 452

# 97
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Варна, ул. "Цар Асен" 12, кинезитерапевт Илчо
GSM 0898 831 452

Благодаря!

# 98
  • Мнения: 3 758
Благодаря PAV!
Мъжът ми им звъннал били доста любезни казали да им занесем масажьора утре отиваме да ги връщаме.

# 99
  • Мнения: X
AniMM,
И какъв се оказа проблема? - няма такъв.  Hug

# 100
  • Мнения: 3 758
Докато не върнат парите проблема си стои.. Sunglasses

# 101
  • Мнения: 54 061
AniMM,
И какъв се оказа проблема? - няма такъв.  Hug

Няма реално, ама трябва хубаво да очерним някого заради нашето собствено недомислие и лоша преценка.
Има си ред за връщане на стоки, работи доста добре, ако спазваш условията.

Надали авторката в крайна сметка ще признае, че фирмата е била коректна и е приела обратно продукта си.
Не вярвам.
Но ще следя.

# 102
  • Мнения: 3 758
А ти ще признаеш,че сбърка за пост автомата?

# 103
  • Мнения: 1 019
 Е, едва ли изкарахте, че е подсъдно и аморално да се направи тема и сподели проблем. СВОБОДА на словото, молим. Било и е тревожно на жената - попитала, кой с какво могъл - помогнал. 

# 104
  • Мнения: 25 675
А ти ще признаеш,че сбърка за пост автомата?
Друга потребителка се зачуди, че ходят с пост терминал.
Не се заяждай с хората, виновни сте, че сте пуснали жената с достъп до такива суми. Сега чакаме, да видим ще върнат ли 600-те лева.

# 105
  • Мнения: 54 061
700, Лъки. Simple Smile

Тази бележка е от мобилно устройство, обаче дали е платено с карта, не знам, ще питам.

# 106
  • Мнения: 3 758
Какво значи пуснали..майка ми има проблеми със ставите не с мозъка..насила ли да и взема картата?!
Парите са 700 лв..и това,че са приели да си вземат стоката обратно е добро начало,но много далече все още от върнати пари по дебитната и карта..
Вече като се пуска нова нова трябва да излиза предупреждение,че я пускате на собствен риск да бъдете нахокани,обвинени в какво ли не и покрай полезните съвети да чуете пълен анализ за себе си какъвто не сте и предполагали.

# 107
  • Мнения: 31 380
Какво значи пуснали..майка ми има проблеми със ставите не с мозъка..насила ли да и взема картата?!
Парите са 700 лв..и това,че са приели да си вземат стоката обратно е добро начало,но много далече все още от върнати пари по дебитната и карта..
Вече като се пуска нова нова трябва да излиза предупреждение,че я пускате на собствен риск да бъдете нахокани,обвинени в какво ли не и покрай полезните съвети да чуете пълен анализ за себе си какъвто не сте и предполагали.


След като няма проблем с мозъка, недей да хвърляш вината върху фирмата. Тя напълно доброволно е закупила продукта.
И не съм видяла някой да те хока, обижда и да те анализира обстойно. Преекспонираш нещата. Има критика от която би трябвало да се поучите, а не да нападате.
Фирмата може да използва манипулативни техники, но реално насилие, измама няма.

# 108
  • Мнения: X
Тази бележка е от мобилно устройство, обаче дали е платено с карта, не знам, ще питам.
DeVa®, отчитам разсеяността ти на влюбване.  Heart Eyes
AniMM постна снимка и на картовата транзакция:
Скрит текст:

# 109
  • Мнения: 25 675

Вече като се пуска нова нова трябва да излиза предупреждение,че я пускате на собствен риск да бъдете нахокани,обвинени в какво ли не и покрай полезните съвети да чуете пълен анализ за себе си какъвто не сте и предполагали.

Не е вече, винаги е било така. Пускаш тема, бъди готов и за критики...това е форум, всеки има право да си изкаже гледната точка.

# 110
  • Мнения: 54 061
Павче, аз видях само тази снимка:

Скрит текст:

Не обърнах внимание на другата. Wink

# 111
  • Мнения: X
Виц:
"
Скрит текст:
Собственик на верига магазини решил да направи посещение на един магазин, за да види как се справят продавачите. Влязъл той в един от неговите магазини, отишъл до един ловно-рибарски щанд и чул следния разговор между клиент и продавач:
- Ще ви предложа ето тези кукички, шаранджийски орловки, с тях рибата не може да избяга.
- Ами добре ще взема една кутийка - съгласил се клиентът.
- Обаче само с куки нищо няма да хванеш, трябва ти и едно влакно, ще ти предложа едно италианско, с него 50 килограмов сом можеш да извадиш.
- Ами добре, ще взема една ролка - съгласил се клиентът.
- Обаче без пръчка си за никъде, тука имаме една спинингова въдица със все макара - невероятна, с нея бе спечелен последния шампионат по риболов.
- Ами добре ще я взема - съгласил се пак клиентът.
- Но на теб ти трябва рибарска чанта, къде ще си слагаш принадлежностите...
- Ами добре ще взема една рибарска чанта.
- Ти сигурно искаш да ловиш и големи риби, затова без лодка си за никъде, от брега само дребосък ще хванеш.
- Тогава ще взема и една лодка.
- Ако ти се наложи да отидеш до някой високопланински язовир, как ще стигнеш до там бе, ми ти без високопроходим джип 4x4 въобще по добре да не ставаш рибар.
- Добре ще взема и един джип, щом трябва.
Тогава собственикът умилен от тази проява на своя продавач отишъл при него и започнал да му говори:

- Браво бе, момче, ти си най-добрият продавач, който съм имал някога, ще ти увелича заплатата двойно, човекът беше дошъл само за една кукичка, ти успя да го убедиш да си купи цяло рибарско оборудване, лодка и джип...
- А,а,а, да бе, за кукичка бил дошъл, дойде да пита за щанда с дамски превръзки, да купи на жена си,
и аз му викам - така и така няма да правиш секс, поне иди за риба.
"  Crazy
Фирмата може да използва манипулативни техники, но реално насилие, измама няма.

# 112
  • Мнения: 31 380
Страхотен виц  Joy  добър продавач  Laughing
Това си е талант.

# 113
  • Мнения: X
Заповеди за налагане на принудителни административни ... - КЗП
Цитат
12.10.2015 г. - „Бек Интернешанъл” ООД, ЕИК 130950536, при упражняване на своята дейност да използва нелоялна търговска практика, а именно:


# 114
  • Мнения: 18 268
Павче, аз видях само тази снимка:

Скрит текст:

Не обърнах внимание на другата. Wink
Защото е добавена по-късно. Първо беше само касовият бон от мобилно устройство. Peace

Реално измама няма, всеки може да продава, на каквито цени си иска. Темата обаче е добър повод да говорим с възрастните си близки, че често са мишена на търговците на подобни продукти. На мястото на авторката няма да недоволствам срещу фирмата, а срещу управата на санаториума, че допускат да се прави реклама на продукт с многократно завишена цена и спорни качества на пациенти, които са им се доверили. Това е скандалното.

# 115
  • Мнения: X
Наистина ли не виждате никакъв проблем в начина, по който въпросната фирма реализира продажбите си? Измама няма! Ами то и в телефонните измамници значи няма никакъв проблем! Поискали хората пари, дали им доброволно... да са мислили повече!  ooooh!

На мястото на авторката няма да недоволствам срещу фирмата, а срещу управата на санаториума, че допускат да се прави реклама на продукт с многократно завишена цена и спорни качества на пациенти, които са им се доверили. Това е скандалното.
Абсолютно правилно!  Peace

# 116
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ееее,. къде отиде на телефонни измамници Sad Нищо общо няма едното с другото! Най-малкото с измамниците не сключваш договор и не ти връщат парите в 14-дневен срок! И да, фокусът на темата е абсолютно погрешен.

# 117
  • Мнения: 18 268
Единственото нередно за мен е допускането им в санаториум, защото това допринася много за достоверността на продукта. Един вид - все едно специалистите го препоръчват. Иначе разлика с всичките парочистачки, прахосмукачки, съдове, "хранителни добавки" за какво ли не и т.н. аз не виждам. Като чуя за МЛМ ги слагам автоматично в графата търсещи балъци.

# 118
  • Мнения: X
Закон за защита на потребителите:

Нелоялни търговски практики:
Чл. 68г. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Търговска практика, от страна на търговец към потребител е нелоялна, ако противоречи на изискването за добросъвестност и професионална компетентност и ако променя или е възможно да промени съществено икономическото поведение на средния потребител, когото засяга или към когото е насочена, или на средния член от групата потребители, когато търговската практика е насочена към определена група потребители.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Търговска практика, която е възможно да промени съществено икономическото поведение на ясно установима група от потребители, особено уязвими към търговската практика или към стоката или услугата, за които се отнася търговската практика, поради техен умствен или физически недостатък, тяхната възраст или доверчивост, когато търговецът е могъл да предвиди това, се преценява от гледна точка на средния член на групата потребители, към която е насочена.
Скрит текст:
Чл. 68д. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) (1) Търговска практика е заблуждаваща, когато съдържа невярна информация и следователно е подвеждаща или когато по някакъв начин, включително чрез цялостното ѝ представяне, заблуждава или е в състояние да въведе в заблуждение средния потребител, дори и ако представената информация е фактически точна относно някое от обстоятелствата, посочени в ал. 2, и има за резултат или е възможно да има за резултат вземането на търговско решение, което той не би взел без използването на търговската практика.
(2) Обстоятелствата по ал. 1 включват информация за:
1. съществуването или естеството на стоката или услугата;
2. основните характеристики на стоката или услугата като: наличност, преимущества, рисковете, които тя съдържа, изработка, състав, допълнителни части към стоката или услугата, извънгаранционно обслужване, разглеждане на жалби на потребителите, начин и дата на производство или на представяне на стоката или услугата, доставка, годност за употреба, използването ѝ, количество, спецификация, географски или търговски произход, резултатите, които могат да се очакват от нейната употреба, или резултатите и съществените характеристики от извършените изпитвания или проверки на стоката или услугата;
3. обхват на задълженията на търговеца, мотивите за използване на търговската практика и естеството на процеса на продажба, както и всяко твърдение или символ, които дават основание да се смята, че търговецът или стоката и услугата са обект на спонсорство или на друга форма на пряка или непряка подкрепа;

4. цената или начина на нейното изчисляване, или съществуването на специфично предимство по отношение на цената;
5. необходимостта от предоставяне на допълнителна услуга, резервна част, от замяна или ремонт на стоката;
6. (изм. - ДВ, бр. 102 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) вида, статуса и правата на търговеца или на неговия представител като: името, постоянния адрес на физическите лица и наименованието, адреса на управление на юридическите лица, неговото имущество, квалификация, разрешение за извършване на дейност, членство в професионални организации или друг вид обвързаност, неговите права на индустриална, търговска и интелектуална собственост или получените награди и отличия;
7. правата на потребителя, включително правото му да замени стоката, да развали договора, да му бъде възстановена заплатената от него сума на основание чл. 112 - 115 или рисковете, на които потребителят може да бъде изложен.
(3) Заблуждаваща е и всяка търговска практика, която от целия ѝ фактически контекст и като се вземат предвид всички нейни характеристики и обстоятелства, води или е възможно да доведе средния потребител до вземането на търговско решение, което той не би взел без използването на търговската практика, и когато тя включва:
1. всяка маркетингова дейност по отношение на стока или услуга, включително използване на сравнителна реклама, която създава объркване с друга стока, услуга, марка, търговско наименование или друг отличителен знак на конкурент;
2. неспазване на ангажиментите, поети от търговеца чрез присъединяването му към кодекс за добра търговска практика, когато тези ангажименти имат задължителен характер, могат да бъдат проверени и при използването на дадена търговска практика търговецът посочва, че е обвързан да спазва съдържащите се в него правила.

И всички членове до чл. 68к


# 119
  • Мнения: 3 758
Мъжът ми тръгна към офиса им..така ми се е свил стомаха от притеснение..
Към масажьора има още някакви глупости уж подарък ако искат да им ги платим тях сигурно ще трябва да доплащаме.

# 120
  • Сф
  • Мнения: 10 585
Мисля и подаръка се връща.Ще се изненадам ако лесно станат нещата..Парите до 14 дни май се връщат??? А някакъв приемно- предавателен протокол ще е редно да има..

# 121
  • Мнения: 47 901
А не може ли и тях да върнете?
И за тях документ, договор нещо?

# 122
  • Мнения: 3 758
Всичко връщаме..притрябвали са ми глупостите им/космодиск,възглавница и завивка/..снимали сме всичко и ще подпишем предавателен протокол.

# 123
  • Мнения: 473
Авторката, добре, че сте се усетили в 14 дневния срок и имате право да върнете продукта. Припомних си и моята история с масажната постелка. Приятели ме поканиха на такава екскурзия и като първи балък си го купих за 600 лв. преди 7-8 години. В мен нямах пари, но веднага ми предложиха вариант на изплащане със заем от банка. Важно-важно подписах и се прибрах и с подаръци - ваничка за педикюр и пазарска количка. Е, след време видях масажора в голяма верига магазини за 150 лв. Така е, "кьорав карти не играе". Ползвах го до миналата година интензивно и аз и майка ми, нали трябва да се избият парите Grinning. Един път съм го давала на ремонт. Да уточня, като видях по-ниската цена в магазина се обадих във фирмата, направих голям скандал за цената, но естествено ефект- нула. В заключение - еднодневната разходка с 3 кебапчета и филия хляб ми струваше 450 лв., ама като съм много отворена, никой не ми е виновен.

# 124
  • Мнения: X
Ееее,. къде отиде на телефонни измамници Sad Нищо общо няма едното с другото! Най-малкото с измамниците не сключваш договор и не ти връщат парите в 14-дневен срок! И да, фокусът на темата е абсолютно погрешен.
Аз не казвам, че са по-големи измамници от телефонните измамници, но казвам, че търговските им практики са неморални и нелоялни. И не бива да смятаме, че това е ок.

Мисля, че темата наистина се изчерпа. Притеснила се авторката, пуснала темата - разбирам я. Нека след като пише, че са й върнали по живо по здраво парите, да заключваме.

П.С. Предполагам парите ще бъдат върнати. Много народ прочете темата - вероятно и те вече знаят да нея. Едва ли ще рискуват да не ги върнат. Така, че споко!  Wink

# 125
  • Мнения: 473
PAV1 помага ли и ?
Майка ми е с мигрена и ревматоиден артрит,които не се лекуват и се видяло добро решение за
проблемите и.То наистина да си струваше парите и да беше продадено по нормален начин и сама бих и го купила.
Нищо не помага, прави приятен лек, вибриращ масаж. Човек ако има излишни пари може да си позволи тази глезотия.

# 126
  • Сф
  • Мнения: 10 585
Че то има масажни столове със зони.Вършат работа, но почват от 1200 нагоре.

# 127
  • Мнения: X
На мястото на авторката няма да недоволствам срещу фирмата, а срещу управата на санаториума, че допускат да се прави реклама на продукт с многократно завишена цена и спорни качества на пациенти, които са им се доверили.
Управата на санаториума дава под наем на дадена фирма конферентна зала.
Вътре ако ще И голо хоро да се танцува те не са отговорни.
Към масажьора има още някакви глупости уж подарък ако искат да им ги платим тях сигурно ще трябва да доплащаме.
Няма да искат, спокойно.
Имат забрана от КЗП относно такава практика, която цитирах в поста си: ср, 21 юни 2017, 07:26   #115 
 

# 128
  • Мнения: 31 380
Жаве е писала нагоре нелоялни търговски практики. И явно има. Мислех, че всеки може да си слага каквато иска цена, то нали е демокрация уж. Но имало си закон бре.
Обаче ако върнат парите на хората, съветвам въпреки всичко да опишете случая подробно и да пуснете жалба. Защото те ще си продължат.
Иначе общо между телефонни измамници няма, да не се правят такива сравнения.
Друг е въпроса КЗП как ще реагира на този случай и дали ще реши има или не нелоялна търговска практика.

# 129
  • Мнения: 25 675
На мен ми е много интересно дали ще върнат парите, или от 9 кладенеца ще извадят вода...

# 130
  • Мнения: 31 380
Щом са казали да донесат масажора - има надежда.
Но пак трябва да сигнализират.

# 131
  • Мнения: X
Всичко ще е наред.
Иначе разлика с всичките парочистачки, прахосмукачки, съдове, "хранителни добавки" за какво ли не и т.н. аз не виждам. Като чуя за МЛМ ги слагам автоматично в графата ....

# 132
  • Мнения: 18 268
И директорката на училището с чалга клипа обясняваше, че няма проблем, но след скандала и общественото недоволство едва ли ще го направи пак. Нека се разчуе, че подобни фирми са под опеката на санаториум и уж законно пробутват подобни неща, пък пациентите им ще преценят дали да продължат да го посещават. Всяко обществено заведение би трябвало да държи ситна цедка за търговски предложения ако си държи на репутацията.

# 133
  • Мнения: X
wild poppy,
"Частни санаториуми източват Здравната каса"
Скрит текст:
Частните санаториуми са на челните места по усвояване на клинични пътеки. Те се пълнят с организиран транспорт от пенсионери от цялата страна. Работи се предимно по две клинични пътеки, които не изискват висок разход, но от тях се печели добре. За рехабилитация на деца обаче средства няма. Единственият детски санаториум у нас, въпреки че е след ремонт, изглежда потресаващо.
Особено известен сред пенсионерите е санаториумът в Несебър, чийто управител е депутатът от Обединените патриоти – Георги Колев. Всъщност собственик на здравното заведение е синът му, който е и негов парламентарен съветник. Някои пенсионери се организират от пенсионерски дружества, а други – от кметовете. Те се извозват организирано с автобуси, но много от тях не са били на лекар за преглед.
Цената на използваните пътеки е средно от 330 лв, а разходът е между 222 и 303 лева на човек. Медицинският одит открива между 36 и 62% растеж на доходите на частните санаториуми. Това се случва на фона на намаляващата дейност на държавните заведения за санаториални дейности. Счита се, че вероятно става въпрос за целенасочени действия от страна на здравната каса, като става въпрос за усвояване на около 2 милиона лева на лечебно заведение.
http://www.antenneair.eu/%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D … B2%D0%B5/06/2017/

# 134
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И директорката на училището с чалга клипа обясняваше, че няма проблем, но след скандала и общественото недоволство едва ли ще го направи пак. Нека се разчуе, че подобни фирми са под опеката на санаториум и уж законно пробутват подобни неща, пък пациентите им ще преценят дали да продължат да го посещават. Всяко обществено заведение би трябвало да държи ситна цедка за търговски предложения ако си държи на репутацията.

Е те тея санаториуми не ги посещават за кеф или защото са супер луксозни.Посещават се от хора с проблеми и често по ЗК, така че това няма да ги спре...

# 135
  • Мнения: 18 268
Няма значение как се финансират, защото дали от ЗК или частни, все се издържат от посещаващи ги. Обществен скандал няма как да им докара повече пациенти, все пак няма един единствен санаториум. Да не говорим, че покрай подобни пракитики, като се разшуми, не се знае какво още ще излезе.

# 136
  • Мнения: 3 758
Боклуци върнати,подписали са отказа от договора и уж са обещали да върнат парите в 14 дневен срок.
Ще пиша пак като има развитие по случая.

# 137
  • Мнения: 31 380
Това е съмнително. Защо не са върнали парите веднага. Не би ли трябвало веднага да се връщат. Аз като съм връщала стока, веднага са ми давали парите.

# 138
  • Мнения: 3 758
Връщат ги както са ги получили-по дебитната карта.Искренно не вярвам да ги получим..но ще се опитам да проявя нетипично за мен търпение и да изчакам.

# 139
  • Мнения: 4 841
.но ще се опитам да проявя нетипично за мен търпение и да изчакам.

Иначе какво, ще пуснеш още една тема ли Grinning

Както беше ясно от самото начало - много шум за нищо.

# 140
  • Мнения: X
уж са обещали да върнат парите в 14 дневен срок.
Това написано ли е на хартиен носител някъде?
Сторнираха ли ф.бон?
(питах в темата по закон какъв е срока, но никой не ми отговори)
ПП Намерих, че е 30 дневен.
Цитат
След връщането на такава стока търговеца има 30дневен срок да възстанови сумата. Не забравяйте след като върнете стоката да си вземете документче за това ако сумата ще ви се изплаща по-късно.
http://www.spravedlivostbg.com/pages/pages2/news2.2.html

# 141
  • Мнения: 3 758
Ти си мега неприятен човек...дори ми приличаш на сестра близначка на една друга дама дето редовно ме преследва по темите да ми обяснява разни работи за мен..

# 142
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Е как ще сторнират бона като реално няма върнати пари? Бонът отразява движение на парична сума.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Може би защото са по банков път.
Ще ги върнат спокойно,следи си дебитната карта  Peace

# 144
  • Мнения: X
Бонът отразява движение на парична сума.
Да, парите ще се "движат" от сметка в каса.
А в случая вече може да са на каса и да отидат в сметка...
ПП Оф, как ли се "чисти" в ГФО неразпределена печалба?

# 145
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Може, но в такъв случай не се сторнира бон. Още повече, че все още няма върнати пари.

# 146
  • Мнения: X
AniMM,
Фирмата я "разнищихме" (имам още неща открити).
Ако обичаш сподели кой е санаториума.
Благодаря!

# 147
  • Мнения: 54 061
Какво стана с авторката? Взе си парите и се скри?
Не смее да признае, че фирмата е коректна.

# 148
  • Мнения: 3 758
 Mr. Greenужасно човече..
Не ,не сме получили парите. Днес звъняхме уж в понеделник щели да ги преведат.

# 149
  • Мнения: 54 061
Без обиди, моля.
Питам, защото от 21 не е писано в темата. Достатъчно време за връщане.

# 150
  • Мнения: 25 675
Трябваше да настъпите здраво, иначе ще е другия понеделник. Mr. Green

# 151
  • Мнения: 3 758
 Confusedтрябваше ..от понеделник почва звънене всеки ден.

# 152
  • Мнения: 31 380
Усещам, че май ви мотаят и няма да преведат. Много жалко.
Ами звъни, дано има резултат.
Глупаво е обаче да взимат продадените неща и да не връщат парите.

# 153
  • Мнения: X
Без обиди, моля.
Питам, защото от 21 не е писано в темата. Достатъчно време за връщане.
Ами, всъщност ти започна с обидите, наричайки съфорумката и майка ѝ лъжци. Whistling

Дано в понеделник всичко да приключи. Звъненето няма да ги стресне много. По-добре, според мен, е да не се ограничавате със звънене, а отново да наминете към офиса им. Peace

# 154
  • Мнения: X
уж са обещали да върнат парите в 14 дневен срок.
Това написано ли е на хартиен носител някъде?
ПП Намерих, че е 30 дневен.
Цитат
След връщането на такава стока търговеца има 30дневен срок да възстанови сумата. Не забравяйте след като върнете стоката да си вземете документче за това ако сумата ще ви се изплаща по-късно.
http://www.spravedlivostbg.com/pages/pages2/news2.2.html
Върнали сте стоката в законов срок (14 дневен)
купена 15.06/върната 21.06
Обещаното възстановяване на сумата от търговеца е 14 дни.
Законовото е до 30 дни.
Ако до 30 дена от 21.06 нямате превод, то тогава КЗП.
До 30-я ден, в случая 14дни е въпрос на добра воля.
ПП
AniMM,
Ако обичаш сподели кой е санаториума.
Благодаря!

# 155
  • Мнения: 3 758
Специализирана болница за рехабилитация “ЗДРАВЕ” ЕАД гр. Банкя

# 156
  • Мнения: X
Специализирана болница за рехабилитация “ЗДРАВЕ” ЕАД гр. Банкя
ЕИК 130523915
https://tr.bivol.bg/view.php?eik=130523915
Частен, с клинични пътеки.
Димитър Радков Раденовски  Wink
https://www.google.bg/search?q=%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1 … rome&ie=UTF-8
Няма значение как се финансират, защото дали от ЗК или частни, все се издържат от посещаващи ги. Обществен скандал няма как да им докара повече пациенти, все пак няма един единствен санаториум. Да не говорим, че покрай подобни пракитики, като се разшуми, не се знае какво още ще излезе.
wild poppy,
Миналата година за първи път се "сблъсках" покрай синът ми за санаториум,
конкретен, беше неотложно.
Бройките места по ЗК и НОИ бяха резервирани поне три месеца напред.
Отидохме на свободен прием. Всичко бе перфектно, споделяла съм.
Няма места.
Та, на частника не може да се ограничи почасовото отдаване на конферентни зали ,
както в случая е със санаториума в Банкя.

# 157
  • Мнения: X
Та, на частника не може да се ограничи почасовото отдаване на конферентни зали ,
както в случая е със санаториума в Банкя.
Това е така, безспорно. Peace Собственикът на санаториума решава дали и кого да пусне в болницата.

В случая частникът е знаел много добре, че наемащите конферентната зала ще искат неговите пациенти за публика. Ако няма пациенти - няма публика за презентаторите на лъжемедицински уреди. Законово не е забранено антиваксъри, или поддръжници на лечение с молитва, ирисови диагностици и други алтернативни лечители да наемат конферентната зала, за да презентират пред пациентите, но категорично не го намирам за морално.

Колко ли пациенти остават с впечатлението, че щом им презентират нещо със знанието на управата на болницата, то значи същата управа одобрява "чудодейните" масажори, т.е. масажорите наистина ще облекчат здравословното им състояние? newsm78

П.С. Доколкото си спомням, темата за Де Шели беше пусната във форума от Kафе с мед. Методите им на продажба бяха абсолютно същите и кремевете на същата цена както масажорите на Бек. Тогава почти никой не обвини жените, излъгали се да подпишат договор за кредит, за да си купят въпросните кремове. Всъщност, единствените, които го направиха, бяха разконспирирани, че работят за Де Шели.

Сега една част от пишещите в темата, може би подведени от агресивното поведение на Deva, директно обвиниха пенсионерката, че сама си е виновна. Tired Дори си помислих, че самата Deva е свързана с Бек Интернешънъл. Rolling Eyes Не знам... После видях, че и Kафе с мед скача срещу потърпевшата, въпреки че преди беше много активна срещу Де Шели. newsm78

# 158
  • Мнения: 18 268
PAV1, съвсем наясно съм, че подобна практика не може да се ограничи законово, нито при частника, а дори и при държавника (затова посочих и примера с отдадения училищен двор за чалга идиотия). Все си мисля обаче, че ако се разшуми, ще им навреди на репутацията. За да пуснат подобен презентатор в дадено заведение, най-малкото означава, че персоналът негласно го одобрява. Би било интересно да им се наложи да обяснят предимствата на скъпарската чудесия. Естествено, понеже на никой от засегнатите няма да му се занимава, предполагам като си върнат парите, ще мине и ще замине.

# 159
  • Мнения: 3 826
Според мен Deva е свързана с Бек интернешънъл, защото се държа много агресивно, а после поиска потвърждение, че фирмата е коректна, което съвсем не е така,
 парите не са върнати и няма да бъдат върнати просто така, според мен....

# 160
  • Мнения: 4 841
Разликата е от земята до небето, двата казуса (Бек и ДеШели) нямат нищо общо Hands Hand .

Не мисля, че трябва да се квалифицират като агресивни мнения, които са трезви и разумни, просто не са в общия хор от "Ауууу, мръсници и мошеници!"

Не е коректно да се пускат емоционални теми с обиди и набеждавания, ПРЕДИ да е осъществен контакт с фирмата и ПРЕДИ да са направени каквито и да е постъпки за рекламация и връщане на стоката.
Авторката се държи неуравновесено, обижда пишещите в темата, вкарва се в разни филми - при това положение нямаше как да получи сериозно отношение и уважение.

Сигурна съм 100%, че парите ще бъдат върнати, или вече са, но ние тук просто няма да го разберем, защото това не обслужва тезата на авторката и "драмата ѝ".


# 161
  • Мнения: 54 061
Не знам каква е темата за Де Шели, но съм на мнение, че всеки, който подписва някакъв договор за покупка на нещо си, го прави на своя отговорност. Ако се е заблудил, че има чудодейни уреди, проблемът си е лично негов.
Никой не го принуждава.
И аз съм с проблеми в кръста, но никога няма да си купя някакъв продукт на Бек Райзен. Първо са ненормално скъпи, второ съм грамотна и ми е ясно, че масажори, магнитни одеяла, постелки и разни други, които не само Бек продават, са лъжа и измама. Нищо не лекуват! Naughty

Не съм на щат в Бек Райзен. Simple Smile

# 162
  • Мнения: X
Не мисля, че трябва да се квалифицират като агресивни мнения, които са трезви и разумни, просто не са в общия хор от "Ауууу, мръсници и мошеници!"

Не е коректно да се пускат емоционални теми с обиди и набеждавания (...)
Това не е ли агресивен коментар?
Абе стига сте лъгали! Naughty
А това не е ли набеждаване в некорекност на авторката на темата?
Какво стана с авторката? Взе си парите и се скри?
Не смее да признае, че фирмата е коректна.
Категорично схемата на Де Шели и на Бек е една и съща: презентират и лъжат за чудодейни продукти и веднага ти предлагат кредит, за да си ги купиш и да "промениш живота си". Кое е различното? И то не са само Де Шели и Бек. Схемите за продажби на скъпи "чудотворни" продукти са винаги едни и същи.

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 10:25 от Анонимен

# 163
  • Мнения: 3 758
Каква тема би пуснала би BirdsFlu ако 68г ти майка си е и похарчила парите събирани с месеци за пълна глупост и реве с часове изпаднала в ужасен стрес и срам от себе си какво е направила..
И да твърдя,че начина по който убеждават болните и възрастни хора е мошенически и цената на боклуците,които продават е безобразна.
И същото така не е нормално да наричаш непознати за теб хора глупаци и лъжци,когато някои моли за помощ и съвет.

# 164
  • Мнения: 18 268
Темата за Де Шели обаче беше пусната заради агресивното поведение по време на демонстрацията и след това, а не защото някой е подписал договор, платил е и после се е сетил, че парите май са много за това, което е получил. Peace

# 165
  • Мнения: 3 826
На едната са й взети парите, които няма, на другата- не,
но второто предизвиква възмущение, а първото- не,
странна работа или на толкова,
все пак втората всеки ден претака неуморно тук, а първата- не,
зависи кой пуска темата, нали така !?!

# 166
  • Мнения: 18 268
eau, не знам дали четем една и съща тема, но възмутени тук също има. Вече няколко пъти написах какво лично за мен е нередно в историята. Само че и аз не споделям мнението, че да си купиш нещо безбожно скъпо е измама. И не виждам защо подобно мнение буди недоволство, че и нападки към изразилите го. Аналогът с Де Шели също е некоректен, защото темата е пусната с различен мотив, да не говорим, че там се включиха доста нагло и от самите Де Шели и затова навъртя толкова страници, а не защото е пусната от даден потребител. В тази тема една фирма е обвинена в измама, сравнена е в някои постове дори с телефонните измамници, а всъщност до момента все още няма нищо незаконно. Ако не върнат парите вече ще е друго.

# 167
  • Мнения: 54 061
Каква тема би пуснала би BirdsFlu ако 68г ти майка си е и похарчила парите събирани с месеци за пълна глупост и реве с часове изпаднала в ужасен стрес и срам от себе си какво е направила..
И да твърдя,че начина по който убеждават болните и възрастни хора е мошенически и цената на боклуците,които продават е безобразна.
И същото така не е нормално да наричаш непознати за теб хора глупаци и лъжци,когато някои моли за помощ и съвет.

Ако майка ми беше направила тази глупост, щях така хубаво да я насмета и лично да я нарека тъпа! Peace
Никаква тема нямаше да пускам с цел да я оневиня. Мен що не ме лъжат, защо?
Щях да си търся правата, доколкото позволява договора. Ако има опция за връщане на стоката в срок, да спазя процедурата.

Само тази фирма ли предлага разни глупости? Ами рекламите по ТВ? Не е ли същото? Даже там не 50-100 човека, ами милиони хора гледат и доста лековерни се залуждават. И който се хване, купува. Някой да се е излекувал с Космодиск? Има ли такива? Няма. Ама се предлагат, нали? Защото ТВ печели от реклами. Така и този санаториум печели от тази или друга фирма, която ползва неговите зали за някаква реклама.

Относно плащането при Бек. Никой не те задължава да плащаш разсрочено. Но тъй като стоките им са скъпи, точно за такива дето хем нямат пари, хем искат, се предлага този вариант. Иначе може и цялата сума да дадеш.

# 168
  • Мнения: 3 758
Ще насметеш болната си възрастна майка..заради някакви си пари,които са си и нейни..значи не се държиш
грубо и нечовешки само с мен..това ме успокоява.
През живота си съм била потърпевша от други измами,но тогава си казвам да бях идиот сама съм си виновна.
Но,защо по дяволите закачат болните,измъчени пенсионери живеещи като кучета с по 180 лв пенсия..заради това бясна на тези изверги и каквото и да пишете това не променя мнението ми.

# 169
  • Мнения: 31 380
Та, на частника не може да се ограничи почасовото отдаване на конферентни зали ,
както в случая е със санаториума в Банкя.
Това е така, безспорно. Peace Собственикът на санаториума решава дали и кого да пусне в болницата.

В случая частникът е знаел много добре, че наемащите конферентната зала ще искат неговите пациенти за публика. Ако няма пациенти - няма публика за презентаторите на лъжемедицински уреди. Законово не е забранено антиваксъри, или поддръжници на лечение с молитва, ирисови диагностици и други алтернативни лечители да наемат конферентната зала, за да презентират пред пациентите, но категорично не го намирам за морално.

Колко ли пациенти остават с впечатлението, че щом им презентират нещо със знанието на управата на болницата, то значи същата управа одобрява "чудодейните" масажори, т.е. масажорите наистина ще облекчат здравословното им състояние? newsm78

П.С. Доколкото си спомням, темата за Де Шели беше пусната във форума от Kафе с мед. Методите им на продажба бяха абсолютно същите и кремевете на същата цена както масажорите на Бек. Тогава почти никой не обвини жените, излъгали се да подпишат договор за кредит, за да си купят въпросните кремове. Всъщност, единствените, които го направиха, бяха разконспирирани, че работят за Де Шели.

Сега една част от пишещите в темата, може би подведени от агресивното поведение на Deva, директно обвиниха пенсионерката, че сама си е виновна. Tired Дори си помислих, че самата Deva е свързана с Бек Интернешънъл. Rolling Eyes Не знам... После видях, че и Kафе с мед скача срещу потърпевшата, въпреки че преди беше много активна срещу Де Шели. newsm78


Аз също още в началото смятам, че пенсионерката си е виновна. Не е насилвана, нито пребивана, нито ограбвана.
Агресивно поведение Deva няма.
Но за сметка на това тенденциозно и манипулативно вадиш цитати от контекста.
А дали са еднакви Дешели и Бек, не мога да кажа, защото аз с Дешели съм запозната, но с Бек не съм.
Но е факт, че и при Дешели има много хора, които доброволно си подписват договор и даваха по 2000 лева.


Скрит текст:
Каква тема би пуснала би BirdsFlu ако 68г ти майка си е и похарчила парите събирани с месеци за пълна глупост и реве с часове изпаднала в ужасен стрес и срам от себе си какво е направила..
И да твърдя,че начина по който убеждават болните и възрастни хора е мошенически и цената на боклуците,които продават е безобразна.
И същото така не е нормално да наричаш непознати за теб хора глупаци и лъжци,когато някои моли за помощ и съвет.

Ако майка ми беше направила тази глупост, щях така хубаво да я насмета и лично да я нарека тъпа! Peace
Никаква тема нямаше да пускам с цел да я оневиня. Мен що не ме лъжат, защо?
Щях да си търся правата, доколкото позволява договора. Ако има опция за връщане на стоката в срок, да спазя процедурата.

Само тази фирма ли предлага разни глупости? Ами рекламите по ТВ? Не е ли същото? Даже там не 50-100 човека, ами милиони хора гледат и доста лековерни се залуждават. И който се хване, купува. Някой да се е излекувал с Космодиск? Има ли такива? Няма. Ама се предлагат, нали? Защото ТВ печели от реклами. Така и този санаториум печели от тази или друга фирма, която ползва неговите зали за някаква реклама.

Относно плащането при Бек. Никой не те задължава да плащаш разсрочено. Но тъй като стоките им са скъпи, точно за такива дето хем нямат пари, хем искат, се предлага този вариант. Иначе може и цялата сума да дадеш.

Абсолютно съм съгласна  Peace
Чия е вината за това, че има хора, които пръскат много пари за нещо си повлияни от реклама? На самите хора естествено. Естествено са си в правото да си променят решението и това е предвидено от закона. А ако фирмата не върне парите е друг въпрос.
Майка ми преди време я пратих на една презентация. Но я пратих само за да ми вземе подаръка, не да купува. Тя се върна с подаръка, но беше навита да купува легло за 1000 лв. Приземих я набързо.


AniMM, ти не си в ред. Много неуравновесен човек си. И е безумно да изкарваш майка си ограбена при положение, че сама си е купила продукта. Това също е некоректно и е опит за измама. Но хората виждат.  Peace
И да, би трябвало да прочетеш едно конско на майка си. Току виж при следваща презентация няма да се поддаде и да купи поредния боклук.

# 170
  • Мнения: X
Скрит текст:
Е, вие двете сте си дружки от друга тема, ясно е, че ще се подкрепяте. Даже изразните ви средства и обидите ви са еднакви.
Хората виждат, че Дева започна с обидите.

Интересно, ако собствениците на Бек бяха сирийци, турци, иракчани или каквито и да е мюсюлмани, дали щяхте така да защитавате "коректната" фирма, продала боклуци на "тъпи" пенсионерки? Thinking Или тогава щяхте да пишете нормалния си за вас Dünnpfiff?

# 171
  • Мнения: 31 380
Откога мнения, които не ни изнасят се класифицират като обиди? Joy
Не усещаш ли колко си смешна?
Иначе пенсионерите ти ги класифицираш като тъпи. Аз такава дума не съм казвала. Жал ми, че са се вързали, но никой не им е виновен. Да са мислели. Парите са си техни, да си ги харчат. Но да се казва, че са ограбени е долна лъжа.
А на тази фирма не знам етноса на собствениците.

# 172
  • Мнения: 18 268
Интересно защо трябва да си представяме етноса на фирмата и още по-интересно ми е какво общо има. Възрастната жена от темата вероятно не е тъпа, но е изключително наивна. И авторката вместо да се обижда, да хване да обърне внимание на родителката си, че се е превърнала в лесна плячка за търговци, търсещи лесна печалба. Защото сега има механизъм да си вземе парите, но следващия път може и да няма.

# 173
  • Мнения: X
Интересно защо трябва да си представяме етноса на фирмата и още по-интересно ми е какво общо има.
Извинявам се за офтопика. Трябваше да го напиша по-ясно. Peace Няма връзка, разбира се.
Скрит текст:
Предполагам, че не си наясно какви активистки са Елора и Дева - реакцията им щеше да е точно противоположна, ако собствениците на фирмата бяха мюсюлмани. Това беше коментар към тях, не към изобщо списващите в темата. Peace

# 174
  • Мнения: 4 841
Пренасянето на лични отношения и конфликти от една тема в друга не говори за добър вкус, нито има общо с настоящия казус.

Предпазването на възрастните хора от измамни, некоректни, или просто непознати за тях търговски практики, е много важна и интересна тема, но няма как да се дискутира сериозно точно тук.

Но,защо по дяволите закачат болните,измъчени пенсионери живеещи като кучета с по 180 лв пенсия..заради това бясна на тези изверги и каквото и да пишете това не променя мнението ми.

Несериозно е, да не кажа смехотворно.

# 175
  • Мнения: 31 380

BirdsFlu, с тази Succulent не помня да съм имала някакви лични отношения или търкания по форума, но явно ми е чела постовете в темата за бежанците. Много важно  Mr. Green Но какво общо има с тази тема, не знам. Тук има липса на логика, отново  Whistling

wild poppy, съгласна съм. Авторката трябва внимание на майка си да обърне, за да не стане отново жертва, но тя едва ли не изкарва потребителки виновни, а майка и е насилена и ограбена.

# 176
  • Мнения: 54 061
Какви активистки сме с Елора, че аз не знам? Може ли пояснение? Simple Smile

И кога е ставало дума за етноси?

Ще насметеш болната си възрастна майка..заради някакви си пари,които са си и нейни..значи не се държиш
грубо и нечовешки само с мен..това ме успокоява.
През живота си съм била потърпевша от други измами,но тогава си казвам да бях идиот сама съм си виновна.
Но,защо по дяволите закачат болните,измъчени пенсионери живеещи като кучета с по 180 лв пенсия..заради това бясна на тези изверги и каквото и да пишете това не променя мнението ми.

Значи ти все пак си признаваш, че си била "идиот", ама не можа да признаеш, че и майка ти е била също? Каква е разликата?

И стига с тези псевдодрами! Naughty
Как с пенсия 180 лв. събра 700 и с лека ръка ги даде? Thinking
Това за здравомислещ човек ли говори? И нали има само физически болки, не споменаваш да е ментално увредена?

Елорче, този Сукулент тук го срещам за пръв път. Идея си нямам къде пише, не ми и трябва.



# 177
  • Мнения: X
Пренасянето на лични отношения и конфликти от една тема в друга не говори за добър вкус, нито има общо с настоящия казус.

Предпазването на възрастните хора от измамни, некоректни, или просто непознати за тях търговски практики, е много важна и интересна тема, но няма как да се дискутира сериозно точно тук.
Всички сме проявявали лош вкус, дори и ти, колкото и да не ти се вярва. А колко е лош вкус е отделен въпрос - аз просто се старая да пиша така, че отсрещната страна да ме разбира. Квалификациите за "тъпа", "смешна", "смехотворна", нареждания от вида
Абе стига сте лъгали! Naughty
и т.н. не са лош вкус, предполагам.

Много по-лош вкус е списването и изобщо допускането на тема, като тази, за която говоря, но някой е преценил, че компромиси с лошия вкус са уместни. Защо тогава и моят лош вкус да не е уместен?

# 178
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Интересно защо трябва да си представяме етноса на фирмата и още по-интересно ми е какво общо има. Възрастната жена от темата вероятно не е тъпа, но е изключително наивна. И авторката вместо да се обижда, да хване да обърне внимание на родителката си, че се е превърнала в лесна плячка за търговци, търсещи лесна печалба. Защото сега има механизъм да си вземе парите, но следващия път може и да няма.

Е това е.Вярно е че са наивни хората и наш ангажимент е да обърнем внимание на родителите си.

# 179
  • Мнения: 31 380
Какви активистки сме с Елора, че аз не знам? Може ли пояснение? Simple Smile

И кога е ставало дума за етноси?

Ще насметеш болната си възрастна майка..заради някакви си пари,които са си и нейни..значи не се държиш
грубо и нечовешки само с мен..това ме успокоява.
През живота си съм била потърпевша от други измами,но тогава си казвам да бях идиот сама съм си виновна.
Но,защо по дяволите закачат болните,измъчени пенсионери живеещи като кучета с по 180 лв пенсия..заради това бясна на тези изверги и каквото и да пишете това не променя мнението ми.

Значи ти все пак си признаваш, че си била "идиот", ама не можа да признаеш, че и майка ти е била също? Каква е разликата?

И стига с тези псевдодрами! Naughty
Как с пенсия 180 лв. събра 700 и с лека ръка ги даде? Thinking
Това за здравомислещ човек ли говори? И нали има само физически болки, не споменаваш да е ментално увредена?

Елорче, този Сукулент тук го срещам за пръв път. Идея си нямам къде пише, не ми и трябва.





И аз не знаех, че съм активистка. Не знаех, че и ти си активистка. Не знаех, че да пишеш в определена тема те прави активист  Laughing
Сукулент и аз не я знам, ама явно си няма работа жената и се рови по чужди профили. Ама виж я, пак дава онзи цитат, но манипулативно е изтрила останалото и се губи смисъла. Но интелигентните хора могат да намерят пълния ти пост и да разберат какво имаш предвид.
 Имала пари жената, дала ги е. Кой е виновния? Питам и отговор от авторката не чакам май.
Баба ми беше с малка пенсия. Цял живот е работила и събирала пари. Знае цената на парите и не би дала с лека ръка пари. Защото знае как се изкарват.

# 180
  • Мнения: 3 758
Разбрахме,че вашите роднини до девето коляно са изключително информирани и интелигентни,а аз съм лъжкиня,глупачка и тн.Дано сте се почувствали по-доволни от себе си,че сте "начукали"канчето на още един във форума и съм изключително щастлива,че не сте ми познати в реалния живот.
Не знам ,защо но това се води за виц..
Американски форум: питаш и ти отговарят.
Руски форум: питаш и те питат.
Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП.

# 181
  • Мнения: 31 380
Уважавам хора, които имат доблест и признават грешките си.
Но не уважавам хора, които освен, че не ги признават, хвърлят вината върху всички останали, а те са напълно невинни.
Да твърдиш, че майка ти е ограбена при положение, че доброволно е дала парите си е нагла лъжа. На черното не можеш да кажеш бяло. Разбираемо е, че защитаваш майка си, но имай доблестта да бъдеш обективна и да признаеш, че майка ти е сгрешила.

# 182
  • Мнения: 3 758
Да сгрешила е ,но те са направили всичко възможно да създадат добра атмосфера да се излъже и да Сгреши.
Първо не им е мястото при болни възрастни хора изолирани от близките си.
Второ не им е работа да им казват да си изключат телефоните по време на презентация.
Трето е изключително гнусно да им втълпяват,че е тяхна задача да се поддържат в добро здраве за да са Полезни на близките си.И че тая простотия масажора ще им помогне за сто болести и ще ги излекува едва ли не.
Който разбрал разбрал омръзна ми да пиша едно и също.
Благодаря на малкото на брой хора,който ме разбраха,посъветваха и се включиха човешки.

# 183
  • Мнения: 31 380
Да сгрешила е ,но те са направили всичко възможно да създадат добра атмосфера да се излъже и да Сгреши.
Първо не им е мястото при болни възрастни хора изолирани от близките си.
Второ не им е работа да им казват да си изключат телефоните по време на презентация.
Трето е изключително гнусно да им втълпяват,че е тяхна задача да се поддържат в добро здраве за да са Полезни на близките си.И че тая простотия масажора ще им помогне за сто болести и ще ги излекува едва ли не.
Който разбрал разбрал омръзна ми да пиша едно и също.
Благодаря на малкото на брой хора,който ме разбраха,посъветваха и се включиха човешки.


Но е факт, че има много хора, които не се поддават на такива манипулации.
И аз съм болна. Почти всеки човек си има своите здравословни проблеми.Но съм била на прецентации, които продават продукти за моите заболявания, но защо не съм се вързала на фантасмагориите им.
Нормално е когато се рекламира да се създаде подходяща атмосфера. Не е  ли това целта на рекламирането? Да убедиш клиента да си купи.
И как така не им е мястото там. А къде? Може би да рекламират на напълно здрави. Ако един продукт е за лечение на ставни проблеми, няма да ходят да го рекламират на хора болни от грип.
Иначе всеки човек иска да е здрав, това не виждам как да е гнусно.  newsm78
Казах ти го и преди и пак ще ти го кажа. Ако има нарушения на закона, отиваш и се оплакваш в определените за това институции. Дори и да ти върнат парите - пак се оплачи.

Едно е да кажеш, че масажора ще облекчи болката, друго е да твърдиш,че ще бъдеш излекуван. Това вече е голяма заблуда и май си е наказуемо. Аз не съм била на презентацията и не знам какво са говорили и как са представяли продукта, нито пък как пенсионерите там са възприели думите им. Факт е, че едно изречение от 10 човека ще се изтълкува по-различен начин. Всеки чува различно.
Веднъж на една презентация рекламиращата ясно каза, че уреда облекчава, а не лекува, но една част от слушащите явно чуха, че лекувало. Еми кой е виновен? Всеки чува каквото си иска.
За телефоните е ясно, че нямат право да ги карат да се изключат, могат да ги помолят да се намали звука Може би не искат да бъдат записвани. Но пък и никой не е длъжен да им слуша нарежданията. А това, че послушно са ги изключили е друг въпрос.

# 184
  • Мнения: 2 837
Напоследък имаше подобни случаи, в които потърпевши са мои възрастни познати, абсолютно здравомислещи хора, така че в никакъв случай не бих ги съдила и обвинявала. Говорим за мошеници, които знаят как работи човешката психика и се възползват от това.
Затова от позицията на достатъчно млади и здрави физически и психически хора едва ли можем да си дадем сметка какво се случва на подобни лекции или при разговори с телефонни измамници. А и това няма значение - станалото е станало. Въпросът е да се намери начин въпросът да се разреши. Все пак неслучайно по закон имаме право да върнем стоките в определен срок. Законодателят е взел предвид определени практики.

# 185
  • Мнения: 25 675
Хайде днес е понеделник, какво стана с парите ?

# 186
  • Мнения: 54 061
Да сгрешила е ,но те са направили всичко възможно да създадат добра атмосфера да се излъже и да Сгреши.

Дадох пример с ТВ реклами. Там каква е атмосферата? Не е ли приятна? Ти как искаш? Как смяташ, че се прави презентация?
И след като признаваш, че майка ти е сгрешила, защо наричаш фирмата "изверги"? Някакви инквизиции ли прилагат?
И това, което казваш, че са заблуждавали, че нещо лекува е чиста лъжа! Те предупреждават, че не лекуват продуктите им, а само облекчават симптомите.

# 187
  • Сф
  • Мнения: 10 585
Така, не спекулирайте с това възрастни, болни хора, защото повечето които ходят в този санаториум съвсем не са толкова немощни и болни  както например в Павел Баня , а си ходят на съчетана почивка с приятелка например.Тежко болните са с придружител, изискване си е на санаториума Peace
Точно там бях и аз преди 2 години.За фирмата се знае и по коридорите.Правят събиране и се ходи по желание.Но тъй като българина е лаком, за да получи магнитна лента или масажьор (от левче) безплатно, е първа писта на събирането.Няма никаква заблуда и некоректност от фирмата, освен че продават боклук под мотото супер боклук за доста пари.Накрая дори става опашка от желаещи да подпишат договор.И не , не лъжат че ще излекуват някой, а продават по-удобен матрак, по- удобна възглавница, по- топло одеало и т.н.
За мен възрастните хора искат да си купят, защото се радват че някой им е обърнал внимание, а те са млади усмихнати хора и впечатляват. За представянията се знае там, дори из коридорите се обсъждат , няма нищо скрито покрито, защо майка ви не се е консултирала с вас още преди срещата не знам.Предполагам че тя наистина е искала да си го купи, но вие като сте разбрали сте я разубедили.Това обаче не значи че фирмата са мошеници или нелоялни.
Поне относно представянията.

# 188
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Но тъй като българина е лаком...
С всичко съм съгласна, само с уточнението, че този тип презентации не са български патент и лично за мен е дразнещо да се обобщава така за българите като цяло.

# 189
  • София
  • Мнения: 62 595
пенсионерите не са тъпи, а поради възрастовите изменения са идеална плячка за такива особи и коммпании. Обаче им признавам на тези, че са хванали правилната схема - пенсионерите са особено чувствителни на тема здраве, а когато са в болнично или санаториялно заведение, са като патици на гюме, плюс товаа, че ги няма близките, ккоито да спрат неразумните покупки. Сто процента директорът е замесен, иначе нямаше да ги пусне тези. Не може да се сравняват рекламите по телевизията с това, което се прави на място. Първо, рекламата е неконкретно адресирана, докато в залата, на живот, особено в група с всички болежки, пенсионерите са по-податливви на конкретната психологическа обработка. Та, не бъркайте двата щата и не обвинявайте близките на подведените пенсионири, че са в почти истерично състояние. Със сигурност никой не е застрахован, просто не е попаднал на подходящите манипулатори в подходящия мизансцен и сценарий.

# 190
  • Мнения: 40 317
Да сгрешила е ,но те са направили всичко възможно да създадат добра атмосфера да се излъже и да Сгреши.
Всяка фирма, правеща презентации, се старае да създаде приятна атмосфера - кафе паузи, топло, светло, удобно... Това не само не е незаконно, но даже не е и некоректно
Първо не им е мястото при болни възрастни хора изолирани от близките си.
68 не е възраст за изкуфяване (пенсионната възраст върви натам, значи се очаква човек на 68 да бъде адекватен),  а и доколкото схващам става дума за болести на опорно-двигателния апарат, не за ментално болни. Нима не си оставяте децата на баби и дядовци на по 68? Значи да гледат деца могат, но иначе са слабоумни?
Второ не им е работа да им казват да си изключат телефоните по време на презентация.
Това е масовата практика при всякакви подобни събития за да се избегне смущаването от звънене на телефони. Но никой не иска изключване на телефона, а само на звука Wink Пък и все едно, ако някой поиска да се посъветва с близките си няма да говори насред залата, а ще излезе, нали? Ми излизайки може и да си включи телефона.
Трето е изключително гнусно да им втълпяват,че е тяхна задача да се поддържат в добро здраве за да са Полезни на близките си.
Ами то си е така. И не да са полезни, просто да не са им в тежест е достатъчно.
И че тая простотия масажора ще им помогне за сто болести и ще ги излекува едва ли не.
Е тук вече може и да са били некоректни, ама нямаме информация какво точно е приказвано. А има разлика дали са казали, че даденият масажор лекува, или са казали, че облекчава. И твоите обвинения за сега са спекулация, защото не знаем какво е говорено.


Който разбрал разбрал омръзна ми да пиша едно и също.
Благодаря на малкото на брой хора,който ме разбраха,посъветваха и се включиха човешки.
Ако някой не е съгласен с теб това нечовешко ли е?

# 191
  • Мнения: 3 758
Току що минах през банкомат-върнали са парите.Направо не мога да повярвам,че се случи.Сигурно са видяли,че мъжът ми е твърдо решен да развали сделката и направи всичко както трябваше.
Благодаря ви за помощта!
И следващия път,когато имам проблем силно ще се замисля преди да пусна тема тук.
Въпреки полезните съвети ,които получих срещнах изключително неприятни хора които ме нараниха с отношението си.

# 192
  • Мнения: 40 317
Току що минах през банкомат-върнали са парите.Направо не мога да повярвам,че се случи.Сигурно са видяли,че мъжът ми е твърдо решен да развали сделката и направи всичко както трябваше.
Благодаря ви за помощта!
И следващия път,когато имам проблем силно ще се замисля преди да пусна тема тук.
Въпреки полезните съвети ,които получих срещнах изключително неприятни хора които ме нараниха с отношението си.

Е, значи в НИЩО не можеш да упрекнеш фирмата, но ти е криво, че се изложи с обвиненията си и сега търсиш как да си спасиш егото и да не паднеш по гръб с тези обвинения Sunglasses Т.е. нужен ти е виновник за да си ти бяла и права Whistling

# 193
  • Мнения: 3 826
И аз не мога да повярвам, че се е случило просто така,
но като гугълнах името на фирмата- с/у нея има заведени дела преди години, така че вече се стараят да спазват правилата ....


/ Ударната група сега спокойно може да не се разсейва, да се завърне в темата за бежанците и да ги мрази на воля ... /

# 194
  • София
  • Мнения: 62 595
каква е тази ударна група?

# 195
  • Мнения: 3 758
Ударната група първо ще ме нахока и наообиди аз простата как съм упрекнала хубавката,почтенна фирма  Mr. Green
Ей на сто години станах и не се научих да не се ядосвам за чуждата глупост и грубост..

# 196
  • Мнения: 31 380
Браво, че са върнали парите. Ето, не е хубаво да се обвинява. Това трябваше да стане ако бяхте върнали стоката и не ви се върнат парите. А не предварително да оплюем някого, само защото сме изпаднали в дива паника. Няма нужда AniMM да се ядосваш на чуждата глупост. Ядосвай се на твоите глупости. Peace


И аз не мога да повярвам, че се е случило просто така,
но като гугълнах името на фирмата- с/у нея има заведени дела преди години, така че вече се стараят да спазват правилата ....


/ Ударната група сега спокойно може да не се разсейва, да се завърне в темата за бежанците и да ги мрази на воля ... /
Лично аз темата не съм я напуснала, че да се връщам.
А за мразенето към бежанците си има достатъчно причини.
Иначе Дева не е в темата за бежанците, че да я причисляваш към разни "ударни групи"  Joy

Andariel, не питай. Логиката на някой потребители куца отвсякъде. А някъде хич я няма. Mr. Green

# 197
  • Мнения: 40 317

Ей на сто години станах и не се научих да не се ядосвам за чуждата глупост и грубост..

Ама то грубата си ти, а глупостта пак е на член на твоето семейство. Хората, които обиждаш, само ти посочват дупките в тезата ти, но това не е грубост, още по-малко глупост Naughty

# 198
  • Мнения: 1 019
 AniMM, напълно си заслужаваше пускането на темата. Явно и те се интересуват  от коментарите на  бг мама. Убедена съм, че и това Ви помогна бързо да Ви се върнат  парите.

# 199
  • Мнения: 31 380

Ей на сто години станах и не се научих да не се ядосвам за чуждата глупост и грубост..

Ама то грубата си ти, а глупостта пак е на член на твоето семейство. Хората, които обиждаш, само ти посочват дупките в тезата ти, но това не е грубост, още по-малко глупост Naughty

Истината боли  Mr. Green

# 200
  • Мнения: 3 826
каква е тази ударна група?


    Ударната група са онези, които пристигнаха да нападнат АниМ,
това е пакетно придвижване из темите-  като се включи една с някаква позиция идват и другите й посестрими да я бранят, заемайки нейното мнение, няма значение какво е ....
 

# 201
  • Мнения: 3 826
Лично аз темата не съм я напуснала, че да се връщам.

Да, трябваше да кажа- спокойно може пак да се съсредоточите в нея отново, нищо не бива да ви разсейва да мразите бежанците, нищо ....

# 202
  • Мнения: 31 380
каква е тази ударна група?


    Ударната група са онези, които пристигнаха да нападнат АниМ,
това е пакетно придвижване из темите-  като се включи една с някаква позиция идват и другите й посестрими да я бранят, заемайки нейното мнение, няма значение какво е ....
 

Хлопа ти нещо.
Впрочем е изключително грозно да се обвинява човек или фирма в престъпление, което не е извършено. Клеветата впрочем се наказва според закона. Фирмата даже може да реши да съди авторката за клевета. И за това да приложи като доказателство тази тема.
Майката на твоята приятелка Ани напълно доброволно е закупила продукт. Престъпление няма.
Всичко останало е нагла и долна лъжа.
Ти да не си мюсли, че така рипаш?  Joy

# 203
  • Мнения: 3 826
Бек Инт. е глобявана за неиздаване на касов бон- така са продавали,
има заведени дела с/у нея, въобще имат опит, така че е хубаво, че са се научили да спазват правилата ...

/Ти на се броиш за арийка случайно , защото арийците не правят разлика м/у теб  и Айшето !?!  Joy/

# 204
  • Мнения: 3 758
Ще ви разваля развлечението и ще помоля да заключат темата намерете си друг за набиване на канчета.
А за две-три дами си пожелавам да прочета тяхна тема молещи за съвет или помощ за да мога да им"върна"
любезността!

# 205
  • Мнения: 31 380
Бек Инт. е глобявана за неиздаване на касов бон- така са продавали,
има заведени дела с/у нея, въобще имат опит, така че е хубаво, че са се научили да спазват правилата ...

/Ти на се броиш за арийка случайно , защото арийците не правят разлика м/у теб  и Айшето !?!  Joy/

Чистокръвна македонка съм  Sunglasses
 А за теб си личи от кой етнос си. От ония - лъжещите, мургавите.  hahaha

Ще ви разваля развлечението и ще помоля да заключат темата намерете си друг за набиване на канчета.
А за две-три дами си пожелавам да прочета тяхна тема молещи за съвет или помощ за да мога да им"върна"
любезността!

Значи освен, че обвиняваш фирма в некоректност, при положение, че е не извършила такава имаш наглостта и да кълнеш.  Баси колко си жалка  Mr. Green

# 206
  • Мнения: 4 841
А за две-три дами си пожелавам да прочета тяхна тема молещи за съвет или помощ за да мога да им"върна"
любезността!

Това говори зле само и единствено за теб. И показва ясно колко дребна и неориентирана душица си.
Не се бой, няма да ти се наложи да даваш "съвети" на повечето от писалите дами, по простата причина, че  си имат собствено мозъчно съдържимо.

# 207
  • Мнения: 3 758
Сърце нямат..а това за съжаление е завинаги!

# 208
  • Мнения: 31 380
Вместо да ръси клетви, да ходи сега да набие канчето на майка си  Peace

А ти какво сърце имаш? Идваш и обвиняваш фирма за престъпници, преди да си предприела необходимите постъпки и да върнеш стоката. Опищя всичко. А какво се оказа?
Имаш ли чест и сърце да се извиниш. Стиска ли ти?

# 209
  • Мнения: 3 758
Няма за какво да се извинявам.Не съм ви канила да ме плюете в моята темата пусната за помощ и съвет.
Това,че сте груби и невъзпитани не ви дава право да си врете носа навсякъде.
Ако не бях пуснала темата,която вероятно е видяна от Бек Интернешънъл и ако не беше отишъл мъжът ми който определено всява респект нямаше да видим и стотинка.

# 210
  • Мнения: 54 061
Радвам се, че всичко, което съм написала се оказа истина, фирмата Е коректна.
Авторката да обясни пак думата "изверги". И всички останали клевети.
Има съд за обиди.

# 211
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ако не бях пуснала темата,която вероятно е видяна от Бек Интернешънъл и ако не беше отишъл мъжът ми който определено всява респект нямаше да видим и стотинка.
Извинявай, ама нямаш абсолютно никакво основание и доказателство да го твърдиш Shocked Наистина прекали яко вече.

# 212
  • Мнения: 31 380
Ако не бях пуснала темата,която вероятно е видяна от Бек Интернешънъл и ако не беше отишъл мъжът ми който определено всява респект нямаше да видим и стотинка.
Извинявай, ама нямаш абсолютно никакво основание и доказателство да го твърдиш Shocked Наистина прекали яко вече.

Ти пък  Laughing Тя нямаше основание да обявява и фирмата за измамна, но го направи. Прекалява си отначалото. А сега пак ръси малоумни предположения, че фирмата се е уплашила от мъжа и темата  Joy
Впрочем пак казвам, фирмата като нищо може да я съди за клевета ако види темата.


DeVa, недей да чакаш от такъв човек обяснения на елементарни думи  Mr. Green

# 213
  • Мнения: 43
Чета темата от самото начало, тъй като баба ми е в подобна възраст и ходи на организирани презентации(мисля че не на конкретната фирма, но това не е от значение). Радвам се, че парите са възстановени и се надявам възрастната жена да се почувства по-добре. А и да си вземе поука занапред - да премисля по-добре и да е по-малко впечатлителна.
Що се отнася до авторката на темата, с всеки следващ пост ми ставаше все по-неприятна. Груба, невъзпитана, неуважаваща чуждото мнение, абсолютна drama queen, която очакваше море от съчувствие. На всичкото отгоре, когато всичко й се нареди добре, си позволи и да кълне потребителките, които изразиха различно от нейното мнение.

Общи условия

Активация на акаунт