Какви домашни маски за лице използвате

  • 5 589
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Аз ползвам с кисело мляко и лимон ,но ще ми е интересно и за други 😊😊😊

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Привет  bouquet

Мисля, че имаше подобна темичка някъде из форума. А иначе в темите за борбата с акнето има много съвети за домашни маски за лице.
Аз лично много харесвам и редовно ползвам следната маска - счуквам си 2-3 таблетки аспирин, да стант на фин прах, омесвам ги с мед и понякога капвам прясно мляко (ако имам). Ексфолирам лицето и оставям да престои 15тина минути и после измивам. Кожата ми после става много мека. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6
Привет Simple Smile

И аз съм почитател на домашната козметика. Маските, които често правя са следните:

1. с кисело мляко,
2. кисело мляко със сок от портокал,
3. кисело мляко с мед,
4. кисело мляко с пюре от банан,
5. маска с мед - върху затоплена кърпа поставям малко мед и след това върху лицето,
6. от известно време правя маска с българска зелена хума. Има различни видове хума и всеки е подходящ за различен тип кожа, ето защо е добре предварително да се проучат преди да се експериментира. Като универсална може да се ползва бялата хума, поне според форумите.

Както се вижда киселото мляко ми е фаворит Simple Smile , интересно ми е да видя и други вече изпробвани рецепти, тъй като из сайтовете има написано много, но предпочитам лично мнение, въпреки че кожата е много индивидуална и няма гаранция, че резултатите ще бъдат еднакви.

# 3
  • Мнения: 3 312
Моя фаворит сред домашните маски е : 1/4 кубче прясна мая, 1 с.л. хума и прясно мляко Много добре почиства лицето и избистря тена. Кожата изглежда великолепно след тази маска.

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 1 015
много интересна тема...браво...
правила съм си:
1,Маска с кисело мляко
2.Маска с белтък

# 5
  • Мнения: 242
Аз вместо кисело мляко използвам сметана.Заквасена.
Във възторг съм от тази маска.
Правя си и маска от белтък.
Понякога-мед

# 6
  • Мнения: 13 082
Много готина тема bouquet И аз съм фен на домашните маски. Най-любима ми е с белтък и малко лимонов сок,много добре ми изглежда лицето след нея. Другият ми фаворит е с желатин и прясно мляко,за черните точки. С аспирина я бях позабравила,ще я направя тия дни. Също и с маята ще пробвам,добре ми звучи.

# 7
  • Мнения: 376
Здравейте,прекрасна тема!
И аз правя с кисело мляко и с мед.
Може ли някой да каже за силно хидратираща?
А тази с желатина,как се прави?

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 292
Любимата ми е жълтък, зехтин и мед.
За сгъстяване може да се добави: глина, хума, портокалов, розов цвят, овесени трици.

Също така на есен - обтриване всеки ден с половинка от гроздово зърно.Стяга, избистря тена.

Сметана/к.мляко изцедено от водата/ с много ситно нарязан магданоз.Малко да престои  с магданоза.Подхранва, избелва.

Навсякъде може да се добавя мед , зехтин, от глините- според нуждата.

Преди си правех аспирин+кисело мляко/сметана/.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Здравейте,прекрасна тема!
И аз правя с кисело мляко и с мед.
Може ли някой да каже за силно хидратираща?
А тази с желатина,как се прави?

Горе-долу пропорциите са така - 1с.л. прясно мляко и 1ч.л. желатин. Аз това го слагам в микровълновата за няколко секунди да се разтопи желатина и после с четка мажа по лицето. Хубаво е слоя да стане по-плътен, че иначе не се отлепя и се маха трудно. Аз трудничко си нацелвам количествата но зимата много си я правих. Кожата става много мека и добре почиства порите.

# 10
  • Мнения: 331
Домашно яйце , кисело мляко и растително олио или зехтин  Peace

# 11
  • Мнения: 960
Аз си правя маската с желатин и прясно мляко, но трудно докарвам пропорцията и изобщо не мога да я отлепя, трябва да я измия, което не е много ефективно за порите, но иначе кожата става много мека и лицето сякаш грейва.

# 12
  • Мнения: 166
На мен ми се ще да пробвам Q10 и масло от гроздови семки. Ако има някой пробвал да споделя моля.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 292
Това Q10 да го мажеш по лицето ли е или да го пиеш? Маслото от гроздови семки е ок.Ползвам доста масла, на мен ми се отразяват добре.

# 14
  • Мнения: 166
Q10 от капсула за пиене. Пукаш капсулата И смесваш.

Редактирам поста.

Ето маските с Q10, които съм успяла да намеря:

Коэнзим Q10
МАСКИ С КОЭНЗИМОМ Q10
 
Конзим Q10 боится солнечного света, поэтому делать маски на его основе рекомендуем в вечернее время.
Маска против ломкости и сечения волос.  Возьмите по 1 части масел: авокадо, жожоба, добавьте 1 часть Д-пантенола и 4-5 кап Коэнзима Q10. Нанесите маску на всю поверхность волос и выдержите под теплым полотенцем 1-1,5 часа. Смойте с применением шампуня. Просушите волосы естественным путем.
 
Увлажняющая маска для кожи лица. Вам понадобится 1 ст. ложка масла виноградных косточек, мякоть половины спелого банана и 5-6 капель Коэнзима q10. Тщательно перемешайте ингредиенты и нанесите на кожу лица, шеи и области декольте на 20-25 минут. Смойте маску теплой водой. При необходимости нанесите свой привычный крем для лица.
 
Омолаживающая маска для кожи лица.  Для этой маски вам потребуется: 1.ч. ложка витамина Е, масло виноградных косточек и 4-5 капель Коэнзима q10. Перемешайте и нанесите на кожу лица по массажным линиям. Не забывайте про шею и область декольте. Курс 1-1,5 месяца по 2 раза в неделю.
 
Питательная маска для блеска и шелковистости волос. Натрите на мелкой терке 1 спелый авокадо, добавьте к нему 1-1,5 ст. ложки льняного масла и добавьте по 2-3 капли Коэнзима q10 и протеина шелка. Нанесите на всю поверхность волос, уделяя внимание сухим кончикам и оставьте в тепле на 1-2 часа. Смойте маску с применением шампуня и просушите естественным путем.
 
Увлажняющая маска для волос. Вам понадобится0,5 ст. теплого кефира, 2 перепелиных желтка, 1-1,5 ст. ложки миндального масла, все тщательно перемешайте и обогатите по 3-4 капли Коэнзима q10 и экстракта слизи улитки. Нанесите маску начиная с корней и постепенно двигаясь к кончикам. Выдержите в тепле 1-2 часа и вымойте голову с шампунем. Просушите волосы без применения фена.

Последна редакция: пн, 23 окт 2017, 10:43 от LeMonde

Общи условия

Активация на акаунт