Малки момичета и гримиране

  • 12 051
  • 140
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 374
За разлика от мен, шестгодишната ми щерка е суетна фръцла, копие на баба си. С баща й сме от типа хора, които карат 364 дни в годината по тениска, дънки и кецове. Тя, от друга страна, обожава рокли, поли, конти се пред огледалото и т.н. Няма лошо, давам. Не я разбирам, но давам.

Наскоро обаче възникна драма с гримирането. В нейната група в ДГ има няколко момичета, които се гримират, носят гримове и там. С две от тях се сближи много, съответно влиянието им порасна. И ето, че сега всеки път когато я взимаме, се започва мрънкане - Х носи червило и спирала, искам и аз. Говорих, обяснявах, баща й също - ефект нула. Лично за мен, момиченца на по 6-7 години да се гримират е безумно, но няма как да отида и да разтърся здраво родителите, които го допускат (не, че не ми се иска).

Вие как постъпвате в такава ситуация? Аз се изчерпах, вече не знам какво да й обяснявам  Tired

# 1
  • Варна
  • Мнения: 737
Твърде малка е за гримове! Naughty На тази възраст и аз имах мерак за червилата на мама.Тя ми даваше много рядко и в повечето случаи вазелин,а понякога почти свъшилите й сенки за очи,които аз обирах с пръстче и се мацах,а после ме измиваше  Joy На тази възраст майка ми ме лакирваше през лятото. Не разбирам родителите,които са пратили децата си на ДГ с грим.Спирала сложих за първи път на 13 години!  bouquet
Скрит текст:
В краен случай й купи детски комплект за грим,но го давайте за награда

# 2
  • Мнения: 12 648
А защо в ДГ разрешават това. Иначе внучката ми има около 10 блясъка за устни.  

# 3
  • София
  • Мнения: 1 406
Спешно раздрусай родителите  ooooh! Mr. Green после учителките. Това тотално не е нормално, гланц за устни Бочко- ДА,  но червило и спирала -НЕ. Моята щерка е на 6г. суетна е и има такива мераци, но категорично отказвам и обяснявам защо не се ползват от момиченца, аз имам студио за гримиране и тя много добре знае и разбира  : Peace

# 4
  • Мнения: 28 885
Моето дете е момченце, така че нямам пряко наблюдение, но смятам, че е рано. Виждала съм момиченца с лак за нокти, но не с грим. Единствено на детски РД ги бяха нарисували като с грим няколко момиченца, но беше само за тържеството. Peace

Може да подарите детски комплект, както са дали съвет по-горе.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 17 142
Таис, все едно описваш ситуацията у нас, ама едно към едно, ние честичко се питаме на кого е това дете  ooooh!
В интерес на истината трябва да призная, че много се промени през последната половин година, напоследък е все с клинчета и блузки - пак има претенции какви да са и кои да са, но поне не се хвърля на де що циганска рокля има  Laughing
По същия начин се започна с децата от градината - ту някоя имала червило, ту някоя била лакирана .... При нас нещата се оправиха с говорене, говорене, говорене, от една страна; и малко компромиси с приемливи алтернативи от друга - купувала съм й в различни периоди детски гланц за устни с хелоу кити; лепенки за нокти вместо лак; последно доста време врънкаше за парфюмче, брат й й подари едно малко Боб-бон дезодорантче. Резултатът е, че или изобщо не ги използва, или ги ползва 1-2 пъти в началото и после се въргалят из стаята й или си ги носи в чантичка и си ги вади и им се радва, че си ги има и дотам.

# 6
  • Мнения: 1 565
Айде стига бе коя майка дава спирала на толкова малко дете ?? Това ми звучи безумно .За червило и сенки някак го приемам ама за спирала не или някакви от типа на очна линия изключено.Що не направите среща на родителите в детската градина и да спре това безумие .Лелите в детската градина не може ли да не ги допускат тези неща?После се чудим защо все повече момичета в тиин възраст приличат на смърта или на момичета от магистралата .

# 7
  • София
  • Мнения: 12 374
А защо в ДГ разрешават това. Иначе внучката ми има около 10 блясъка за устни.  
Темата за ДГ и защо позволяват разни идиотски неща е дълга и кървава. Говорила съм с учителките, вдигат рамене. Виждала съм кифлите-майки, чиито деца се гримират - такова и да му говоря, и да го плесна, все тая. А тъй като паля лесно, май е по-добре да ги избягвам. Така или иначе, те нямат да кажат ''Ау извинете. Повече няма да си гримираме невръстните деца''  Tired

Бърди,  Laughing Мани, и ние се питаме на кого е, а майка ми тихо отговаря: моя  Mr. Green  Laughing
Засега е в разгара на кипренето, въпреки че отчаяно се опитваме да противодействаме, например записахме я да тренира айкидо, постоянно е навън, по клинове, кара колело и т.н. Но..генът си е ген. Тя го ''носи'', мен ме прескочи. Купихме детски парфюм и гланц, но тя иска спирала и червило. Е, няма как да стане. Аз до 16-тата си година нямах и един лак, по дяволите.  

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 12:10 от Tаис

# 8
  • София
  • Мнения: 28 113
И за мен е лудост да се гримират на такава възраст. Нищо не можеш да направиш относно другите деца, за съжаление. Може да обясняваш на твоето дете, че не изглежда добре, но дали ще те чуе... Това е положението, и в групата на сина ми ги има.

# 9
  • Мнения: 1 565
Ако например кажете на децата ,че ако от сега използват такива неща по бързо кожата по лицето по бързо ще остарее и ще се сбръчка няма ли да помогне да не го правят .

# 10
  • Мнения: 39 045
Ани, понякога глупостите ти ми идват в повече  Mr. Green
6годишно как точно ще се впечатли от бръчки?

# 11
  • Мнения: 12 648
На моята й е обяснено, че навън не се излиза така.  Виж при баба може Laughing Дай на баба й да я гримира , с детски грим естествено, да поседи така, да се кефи.

# 12
  • Мнения: 4 409
Ако например кажете на децата ,че ако от сега използват такива неща по бързо кожата по лицето по бързо ще остарее и ще се сбръчка няма ли да помогне да не го правят .

Не. Вчера водих подобен разговор с моята дъщеря, който завърши със звучния и влудяващ ме въпрос - ЗАЩО? Има детски гримове. Давам да ги ползва в къщи. Слагам й лак от време на време. Гледам пак да са детски, защото след баня се поизмиват. Днес е с червило в чантата за детска градина, като знам че няма да го извади в никакъв случай. Просто ще си стои в чантата. Много добре знае, че ако го покаже ще последва забрана за носенето му където и да било.

Вчера, докато чакахме при зъболекарката, гледахме предаване по ТЛС за бебетата модели. Видях, че се загледа и че не беше очарована. Смятам да го пусна някой ден и у дома и да проведем дълъг разговор на тази тема, за да може да разбере, че всичко това е много нелепо.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 374
Deskatta, извинявай, но ЗАЩО я пускаш с червило? Аз наистина не разбирам защо едно 5-6-7 годишно момиченце трябва да се гримира, да носи гримове в ДГ или в училище. Виждам ги някои, еми те приличат на клоуни, някаква нелепа комбинация от детско и възрастно..кофти е. Айде да са на по 12-14, приемам, но те нямат дори десет, за Бога  Tired

# 14
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Според мен си е момент някакъв. И на мен в даден момент ми беше любопитно и се мацотех. Вярно, на повече години съм била, но те и сега децата са доста по-напред от нас. Мацотех се, после изтривах, после пак мацотех и можех целодневно това да правя.  Laughing 1-2-3 седмици или малко повече да е продължила истерията. Та дали ако й купите каквото там иска, няма да й мине просто след един месец?

Сега не нося никакъв грим. Слагам балсам за устни, да не изсъхват. Гримирам се по някакъв повод, примерно 5 пъти в годината.

Деската
, много готино си я метнала - може да го носи в чантата, ама не може да го вади.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт