С каква козметика поддържате кожата на краката си през лятото?

  • 6 842
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 433
Всяко лято при смяната на удобните чорапки и затворени обувки със сандали и боси крачета се появяват и проблемите ми с кожата на краката. Миналите години се появяваше като захабяване на кожата, което с пила и кремчета се оправяше. Тази година с първото обуване на сандали краката ми се пребелиха! и двете ходила се белят все едно змия сменя кожата си, случвало ли ви се е? В момента ползвам единствено един крем с див кестен за ходилата и кокосово масло за хидратация на цялото тяло, но се чудя дали е достатъчно..
Вие каква козметика използвате през летния сезон?

# 1
  • Мнения: 35 961
козметика за крака на СНБ - професионални продукти, основно за салони - четвърто лято по ред ползвам, невероятно съм доволна

# 2
  • Мнения: 2 323
Нонстоп са ми зле петите през лятото, няма такова чудо!
Стържа ги с пилата, след което им слагам сууууууперхидратиращ лосион с 10% урея, след това крем тип вазелин и чорапи отгоре... ама кой носи чорапи лятото  Crazy И след 2 дни пак са трагедия, аман.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз пък нищо не ползвам, даже след педикюр ми е адски неприятно да ми мазнее. А в най-големите жеги да сложа крем ми се струва абсурд   Naughty

Но пък никога не съм имала проблем с кожата на краката, освен след трите почти 20 дневни похода в планината  Laughing

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 00:16 от Госпожа Лаленце

# 4
  • Мнения: 13 260
Мазнее кожата на краката като се мажеш преди излизане, иначе вечер няма никакъв проблем.
Правя вани със зехтин и морска сол . 20 мин преди къпане, после ексфолирам, отвреме навреме мажа с един домашен крем, 1-2 месечно педикюр.
Като най-добър ефект смятам че при мен имат ваните със зехтин

# 5
  • Мнения: 2 323
Само със зехтин ли? Какво количество отива за една ваничка?

# 6
  • Мнения: 13 260
Легенче с вода по точно, не монго топла щото не обичам, в една чашка за кафе слагам 2 с.л морска сол,предпочитам от по-финната, но става и с обикновено и доливам зехтин да го покрие.
Първо ексфолирам с тая смес, после остатъка сипвам в легенчето и си потапям краката към 15-20 минути седя и после се къпя, или си измвиша краката.
Добавяла съм и други масла към зехтина, но ефекта е все един и същ.
Това е просто трябва да отделиш време, нищо сложно

# 7
  • Мнения: 2 323
О, ясно, аз си представих как 1 бутилка зехтин отива за една ваничка  Laughing

# 8
  • Мнения: 13 260
 Simple SmileТова наистина става мазно след кат оси извадиш краката и от това количество зехтин, най-добре се избърсва с хартиени салфетки или домакинска хартия и не переш после мазни кърпи

# 9
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз вечер си мажа краката, преди лягане. С масло о т ший, кокосово масло, имам един крем за ръце с уреа, който не употребявам. Пръстите си оправям сама, обаче петите така грозно са ми се напукали...

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Просто имаш мъртва кожа, и като сложиш отворени обувки, тя се изсушава и лъсва. В маратонките е била на спареничко и топличко за това не се е виждала Grinning
Кремовете са за поддръжка, не за решаване на проблема. Не продават "ненапукопетин"
Аз съм със същия проблем, пред 3 седмици или най- много месец МЕДИЦИНСКИ  педикюр, и вечер се мажеш с крем. Просто виж маникюристката какъв ползва.
20-25 лв е медицинския педикюр, прежалваш ги и ги даваш в един момент ще разредиш посещенията.
Много е важна поддръжката на петите, много е лошо като се пукне някоя, да не говорим за изключително грозно.
Същото се отнася и за врязани нокти.

# 11
  • Мнения: 2 323
Аз нямам мъртва кожа, редовно си ползвам пилата. При мен не е като при бабичките - с белите пети и огромните пукнатини, просто ми е много твърда кожата - и то не отдолу, където стъпвам, ами по задната граница на петата, абе, задната част на стъпалото. Искам бебешки петички.

# 12
  • Мнения: 13 260
Ще станат с времето, трябва си постоянство, с еднократни и спорадични грижи не става, като се подобри ако спреш ,пак се връща старото положение, но то с всички грижи за кожата е така.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз нямам мъртва кожа, редовно си ползвам пилата. При мен не е като при бабичките - с белите пети и огромните пукнатини, просто ми е много твърда кожата - и то не отдолу, където стъпвам, ами по задната граница на петата, абе, задната част на стъпалото. Искам бебешки петички.
Е то твърда кожа е това.
Щом е по задната част на стъпалото значи че стъпваш по особен начин, за това се трупа там мъртва кожа.
И петите си имат памет един вид, трябва да се отучи да трупа кожа там.
Пили и кремове са за поддръжка, след като го няма проблема.

Няма да забравя първия път като отидох на медицински педикюр, видимо нямам мъртва кожа, просто е леко загрубяла мисля си аз.
Онази като изкара бръснача и направи 2 купчинки кожа  Shocked
Но после каква лекота имах в краката не е истина.

# 14
  • Мнения: 13 260
А за хора с такъв проблем не се препоръчва ходенето бос през лятото, а с тънък чорап именно да се избегне засушаването на кожата

Общи условия

Активация на акаунт