спиране на кармата

  • 1 006
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравеите.
Искам да попитам някои знае ли какво трябва да направия за да ми спре кармата?
След като нахраня Мадлен тя плаче до захласване,явно не се наяжда от нея и в такав случаи няма смисал да се мъчим и двете.
Предварително Благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 790
Какво значи - не се наяжда? Такова животно като нехранителна кърма НЕМА. Вероятно детето ти плаче, защото има колики, които са нормални за този период. Нека мамите-кърмачки да кажат, но според мен е глупаво, при положение, че имаш кърма, да отбиваш толкова малко бебе.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Има предвид че вероятно не стига.Има много чайове,които биха ти увеличили кърмата,има и хомеопатия Рецинуса  доста помага.Нищо не губиш,пробвай Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 632
Първо да ти е живо и здраво бебчето!
Напиши малко по-подробно как се храните.На режим ли суче?Даваш ли вода,сок и др.п.?
Кърма със сигурност имаш и то предостатъчно ,за да задоволи нуждите на бебчо.Храни го на поискване,не давай вода,сок и др.п.В момента,понеже бебето е все още много мъничко, кърмата не се е отрегулирала,но и това скоро ще стане,ако се кърмите на поискване. Колко време го държиш на гърдата? Ние имахме същият проблем  в началото и се оказа,че препоръките на педиатъра да кърмя по максимум 10 мин от едната гърда са "виновни" бебчо да не се насуква добре и да плаче след като го махна.Така,че дръж си бебето докато само се откаже и тогава можеш да го прехвърлиш на другата гърда,като при следващото кърмене започнеш от тази с която си завършила последният път. Опитай се да го орингеш и отново да го сложиш да суче,това също се оказва причина з аплач при някой бебета.
Като цяло няма причини да смяташ,че не ти е достатъчно кърмата или че бебто стои гладно.Така,че ако имаш желание ще се справиш  Wink
Успех!

# 4
  • Мнения: 3 760
Честито бебенце!
Категорично подкрепям казаното от  J E N I !
Предполагам, че кърмиш на режим и, че даваш вода... Спри всичко различно от кърма и започни да храниш на поискване. Колкото по-често суче бебето, толкова по-бързо ще ти се увеличи кърмата. За ден-два три нещата ще се оправят!
Пиши какво става!
  bouquet

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сигурно се чувстваш много безпомощна и объркана от поведението на бебето, а това, че имаш чувството, че не можеш да го нахраниш така, действа наистина съсипващо на всяка майка. Изтощението и отчаянието те карат да мислиш, че спирането на кърменето ще реши проблемите - но в действителност рядко е така.
Трябва да имаш предвид, че кърма лесно се спира, но трудно се възстановява - затова е добре хубаво да обмислиш решението си. Тук бихме могли да ти помогнем да разбереш какъв е проблема и как да го разрешиш, ако напишеш повече за това по какъв начин се кърмите, под час или на поискване, едната или двете гърди предлагаш на всяко кърмене, как е бебето с пишкането и акането и по колко са мокрите и аканите памперси за 24ч.
Ако обаче твърдо си решила, че нямаш желание да продължаваш и да направиш опит да оправиш нещата, тук може да намериш информацията, която те интересува:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0

# 6
  • Мнения: 153
Благодаря за барзите отговори но сега ще уточня защо искам да си спра кармата.
Ние не се кармим на гарда а се изцеждам с помпа и така знам колко изяжда, което смятам че е по добрия вариант и всъщност така разбирам че не се наяжда при положение че яде по 110 мл.
В началото когато имах много карма започнах да замразявам и сега правя сравнение с цвета на сегашната и предишната карма,еми сега е все едно много  много разреден аиран.Не съм съгласна че няма нехранителна карма.
Хедра благодаря за информацията, ще пробвам.

# 7
Наистина няма нехранителна кърма. Това е нормалния цвят на "зрялата" кърма, както я наричат в литературата - виж в Библиотеката.
Възможно е да сте в криза на растежа - обикновено тогава бебета се държат по този начин - отново може да видиш в Библиотеката.
Това също е интересно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0

Понякога бебетата плачкат просто за сукане от гърда и близост до мама Heart Eyes

Късмет каквото и да решиш!

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 19:33 от natsi

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Ние не се кармим на гарда а се изцеждам с помпа и така знам колко изяжда, което смятам че е по добрия вариант и всъщност така разбирам че не се наяжда при положение че яде по 110 мл.
В началото когато имах много карма започнах да замразявам и сега правя сравнение с цвета на сегашната и предишната карма,еми сега е все едно много  много разреден аиран.Не съм съгласна че няма нехранителна карма.

Сега разбирам защо искаш да си спираш кърмата и аз не бих издържала повече от месец, ако ми се налагаше да цедя през 2-3 часа  Crazy Макар, че има доста майки, които така хранят бебетата си месеци наред.

Мисля, че много се заблуждаваш, че това с цеденето и следенето на милилитрите е по-добрият вариант. Изобщо не е! Природата е измислила кърменето, като процес включващ бебешката уста и гърдата. Светът е оцелял до голяма степен и заради кърменето, при това хората тогава не са имали силиконови биберони, нито хронометри, за да отчитат времето на гърдата да не надвиши 10 мин. Wink
Та мисълта ми беше, че тази хамалогия с изцеждането може най-много да те обърка. Бебетата имат различни нужди от кърма през различните части на деня и количествата могат да варират в големи граници. Най-добрия показател за това дали бебето получава достатъчно кърма е броя напишкани памперси дневно и качването на тегло. Как сте с теглото?

Понеже не искам да досаждам повече ще ти дам линк към една табличка, в която добре са описани броя напишкани памперси, които трябва да има бебето на ден и дневното количество кърма, от което се нуждае. Забележи, че никъде не е дадео количество за едно хранане, именно защото нуждите им са различни в денонощието.

Мога още много да пиша и на драго сърце бих го направила, ако се интересуваш. Кърменето може да бъде удоволствие и може да става от гърдата, независимо, че няма да виждаш колко поема бебето. Детето може да оцелее и не само, може да расте и да се развива перфектно само и единствено с кърмата с консистенция на айрян и цвят близък до синьото.

Само кажи, че си готова да опиташ с кърменето, макар и просто за да пробваш да видиш дали ще има ефект и съм сигурна, че ще получиш много и полезни съвети, с помощта на които неедна майка в този форум е продължавала да кърми или дори е възстановявала кърменето дори след прекъсване.

Успех, каквото и да решиш!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
И оправи я тази "карма" в заглавието, че малко окултно звучи  Wink                                                 

# 10
  • Мнения: 967
Това, че сега кърматати е по-бледа на цвят в сравнениес началото е нормално, защото в началто тече коластра, която си е направо жълта и постепенно кърмата избледнява - с такава рядка и "нехранителна" кърма аз храних детето си 1год и 4месеца, като първите 5 месеца нее ял нищо друго освн нея и детето се развиваше много добре Mr. Green Повечето мами тук във форума могат да се похвалят със същото, така че от опит можеш да си сигурна, че кърмата при това"рядка и нехранителна" както тия наричаш всъщност е по-хранителна и полезна от всички марки адаптирани млека и други бебешки храни, които можеш да се сетиш. Ако бебето изяжда по 110мл. на 4 седмици е повече от идеално - аз кърмех от гърдата и не мога да знам моят син какво количество е сукал, но педиатърът ми беше казал, че до 1 месец стомахчето е толкова малко, че се засища от 80-100мл. така, че със 110мл бебето ти направо преяжда Wink Най-вероятно плаче от колики. Ако пък се тревожиш, че кърмата ти е малко цеди по-често и щестимулираш още мляко. Това, което те съветвам е:
1) Прочети статиите в библиотеката относно защо е полезно кърменето и как да накараме бебето да суче.
Библиотеката (ако не знаеш е една от първите заковани теми в този форум).
Ако наистина прочетеш внимателно ще разбереш, че е направо безумие при наличие на кърма да тровиш детето си с други храни и ще разбереш колко можеш да му навредиш така. Това е все едно да имаш пред себе си чиния със свежа слата и прясно изцеден сок, но ти да ги изхвърлиш и да предпочетеш лщта чушка, сланина и препиване с твърд алкохол. А бебето е толкова мъничко и с нищо не е виновно, че да искаш да му сасипваш стомахчето и здравето още от сега. Настина прочети статиите, информирай се, пък после ако си решеш не кърми - твоя воля

# 11
  • Мнения: 4 026
Не съм съгласна че няма нехранителна карма.

кое те кара да мислиш така?
Природата си знае работата.
Съветвам те добре да си помислиш, преди да предприемаш такава стъпка. Става въпрос за здравето на детето.

# 12
  • Мнения: 3 760
Пак здрасти!
Оставам с впечатлението, че твърдо си решила да спираш кърменето. Ако е така - успех! Но се надявам преди това да прочетеш малко статии от библиотеката. И да задаваш въпроси  Heart Eyes
Само да кажа 2 неща:
1. На около месец правихме серия от пробни кърменета - изсукваше по 60-100мл. Наддаваше по килограм!
2. Кърмата ми от много време (от 10-15-я ден) е изключително водниста, синкава и очевадно нехранителна, НО до момента бебка не е яла нищо друго освен кърма (от цица  Mr. Green) , а си качва по килограм всеки месец; мокри пампите и изглежда щастлива. До преди месец често ревеше веднага след хранене - все едно е гладна, но бяха колики.
Успех!   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 737
Колко е наддало детето за 1 месец, все пак?

На всички майки зрялата кърма изглежда като супер разреден айран, само че ти си я виждаш, защото я цедиш. За разликата м/у коластра, преходно мляко и зряла кърма можеш да прочетеш в библиотеката. Няма нехранителна кърма. Не се лъжи по външния и вид. Преди известно време детето ми беше болно и майка от квартала ми даде от кърмата си, която и е в повече - цвета беше сиво син и прозираше, беше много рядка. Детето и само на кърма, без други храни на 6м тежеше 10 кила, като тя всячески се опитва м/у храненията да му дава колкото се може повече вода, защото е с наднормено тегло.

Да цедиш и да даваш кърма от шише, за да видиш колко мл. изяжда детето е доста неоснователна причина и никакво решение на проблема според мен.
За информация само - аз кърмих по този начин 9 месеца, но по други причини.

Общи условия

Активация на акаунт