Еднократно спане на 1.5 г.

  • 1 257
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 228
От около 2 седмици дъщеря ми отказва да спи през деня. Събужда се около 8 сутринта и към 18 часа вече е страшно уморена и заспива за секунди, и спи до другата сутрин. Не мога да я приспя по никакъв начин - просто не иска. Твърде малка е само за едно спане на ден - почти на година и половина. Надявам се да е период, но все пак ще съм благодарна, ако споделите своя опит с подобен проблем.

# 1
  • Мнения: 5 622

 Фукле, мен ако питаш това е по-добре даже... Защото си знаеш, че след 18 часа времето е твое  Wink

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Малка е да не спи след обяд. И моите понякога заспиват много трудно, но не им се давам.

# 3
  • Мнения: 5 228
Фукле, мен ако питаш това е по-добре даже... Защото си знаеш, че след 18 часа времето е твое  Wink

От тази гледна точка - да, но хич не е полезно за нея. Малка е, има нужда от повече  сън.

Малка е да не спи след обяд. И моите понякога заспиват много трудно, но не им се давам.

А какво правиш? Защото аз я приспивам, гушкам, люшкам и т.н. и тц.

# 4
  • Мнения: 3 861
ОПитвала ли си да я приспиш с шише мляко, от пиенето да се унесе или сок някакъв???
А ако легнеш с нея и се гушнете, четеш ли и приказки???
Може би правиш всички тези неща, но аз ги изброявам защото, когато Калоян е в неспящо настроение се лъжем така, най често лягам до него за 10-на минути и готово

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Най-бързо заспиват когато се скарам сериозно. Но това е крайна мярка. Чета им приказки, галя им ръчичките, вратлетата, гръбчетата. Бързо заспиват и след голяма разходка преди обяд.

# 6
  • Мнения: 5 228
Никакви номера не помагат. Лягам при нея, слагам я в нейното креватче или в моето легло, взимам я на ръце, люшкам я (така заспиваше до скоро). Единствено в кола заспива. Преди поне на  разходките следобяд заспиваше в количката, сега не иска. И днес не е спала.

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Това са 14 часа сън! Мисля, че са абсолютно достатъчни за дете на година и половина. Обикновено другите деца спят следобед и лягат към 8 вечерта. Моята пък спи по 2 или 3 пъти на ден, но дремва само за по 30-40 мин  Confused
А вечер не става ли нервна от това, че цял ден не е спала?

# 8
  • Мнения: 5 228
Чак нервна - не, но е леко превъзбудена, тича и скача, не мога да я хвана.  Laughing В момента, в който я уловя, я къпя бързо, храня я и понякога заспива още на сторчето докато вечеря.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Буди я сутрин по-рано ако трябва, но гледай от 14-16ч.(или около) да спи. Благоприятно е за децата, тогава се бил синтезирал в най-голяма степен разтежния хормон (казват някои Wink ).
Така, че както казва РЕНИ, не й се давай. Peace

# 10
  • Мнения: 5 228
От моята родителска практика едно нещо знам със сигурност, и то е, че не можеш насила да накараш бебе да заспи. Надявам  се, че ще премине. А точно това най-много ме притеснява - че сънят е много важен и за нервната система,  и за растежа и за всичко.

# 11
  • Мнения: 649
Пробвай с четене на книжки, ние така заспиваме. Трудното е докато го накарам да остане в леглото и да не ставал Като постои така и се заслуша сам се унася и заспивал Малка е още, за да не спи през деня, бъди упорита

# 12
  • София
  • Мнения: 9 850
Ние имахме същия проблем с каката към три годинки.Изтормозихме се.Накрая я оставихме на мира и след около две седмици тя сама си лягаше на обяд.
Ако беше зимата и рано се стъмва-няма проблем.Но идва лято и ако ти заспива толокова рано ще имате проблем с разходките.Дано е само временно,но просто спри да я слагаш да спи известно време.Може да подейства. Peace

# 13
  • Мнения: 1 671
Ако я оставиш в легълцето и излезеш от стаята, какво става? Моят следобед не заспива, ако съм при него, пък и вечер е така - дупето, шишето  и "лека нощ" Laughing

# 14
  • Мнения: 583
фукле, завиждам ти! аз на моята/1.5г./ не и давам да спи следобяд. ако много и се приспи я будя след 15 минутки. гадно, обаче вечер заспива в 12,30-1.00, а започвам да приспивам след 22.30. няма да казвам, че в 12 вече съм изкукала и почвам да викам-за съжаление само това помага Sad.после ми е гадно. като не спи или дремне малко следобяд в 11.00 вече е заспала и то с приспиване от 10 мин. сутрин ставаме в 9.00.
сигурно бях подробна, но мисля, че всяко дете е различно. щом спи през нощта няма какво да те притеснява! Hug

Общи условия

Активация на акаунт