Какво раждане да избера след първо - секцио?

  • 1 563
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 502
Здравейте, не зная дали е имало такава тема и затова реших да я пусна.
От няколко дена ме глозга този въпрос. Знаете ли какво раждане да избера, ако трябва след секцио. Някои ми казват, че е по-добре отново секцио, други - да се опитам нормално. Ако зависи от мен ще избера нормално, че по-бързо да се възтановя, но ако ми кажат, че трябва секцио, нищо не мога да направя.

Вие какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 2 489
Питай лекарите основно! На колко години е големият юнак?

# 2
  • Мнения: 1 502
Цитат на: sunny_zt
Питай лекарите основно! На колко години е големият юнак?


Баткото направи 4г. през август. Специално затова, ще ходя на преглед, но към 34-35г.с., та тогава ще ми кажат. Не се знае и как ще ми е плацентата, засега е ниско.

# 3
  • Мнения: 3 634
ОФФ темата... Мамо Веси, кой август? Нашия бати навърши 4 на 30 юли... гледам ги с вашия са на една възраст, пък и тез ни бебета ще са само с няколко седмици разлика... хихихи...

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Едно време бях чула, че ако си имала секцио после само секцио трябвало, но според мен най добре лекарите ще кажат. Обаче нещо ми се мотае, че във форумите бях чела за мами родили секцио първия път и нормално втория  Thinking

# 5
  • Мнения: 5 241
Не е задължително след секцио пак секцио,но е желателно  Sign Exclamation

# 6
  • Мнения: 2 529
Ейййй, сигурно и аз ще го задавам този въпрос, ако след някоя и друга година забременея отново Wink
Секциото ми беше направено заради седалищното разположение на бебето и докторът ме увери, че ако изчакам поне 3 години спокойно бих могла да родя нормално.

# 7
  • Мнения: 2 000
Според мен докторът е този който трябва да ти каже как ще родиш след като имаш вече едно секцио. Аз като родих, моята докторка ми каза, да отида пак след 5 години ако искам да раждам нормално, а ако е по-рано трябва да е пак със секцио.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Radina
Не е задължително след секцио пак секцио,но е желателно  Sign Exclamation


 Arrow  точно така - подкрепям!  Bulb

# 9
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Mama Vessi

Вие какво мислите по въпроса?

Мамо Веси, важното е какво мислят лекарите по въпроса, а и какво е общото ти състояние. Аз съм в подобно положение, но с тази разлика, че периода от предишното ми секцио е само 2г. и 2м., и то при термина. С няколко лекари говорих-препоръчват секцио, за да не стане някоя беля. Има и друго, ако е започнала родова дейност, ако се види, че матка и разните му там други чаркове са добре и организма ще издържи на напъните-може да се опита и нормално раждане. Но решението за това може да вземе израждащия лекар, и то току-при самото раждане.
При теб, след като са минали 4 години би трябвало да няма риск, но наистина е хубаво да си кажат мнението специалистите.
Стискам ти палци каквото и да е раждането да е леко и безпроблемно!

# 10
  • Мнения: 8 769
Аман, дава ми грешка след грешка, а то се изписали няколко постинга!

# 11
  • София
  • Мнения: 366
През август питах същото гинеколога си. Той ме попита - защо искаш да си рязана и отдолу, и на корема? Явно е привърженик на теорията, че след секцио следва секцио...

# 12
  • Мнения: 2 274
ЗАвиси каква е била причината за първото секцио, ако причината е в теб тесен таз или висок диоптър - по-одобре да не се рискува, ако причината е била в бебо -лошо разположение, имаш шанс за нормално раждане, но така или иначе ще те "Гледат под лупа"! Успех!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Цитат на: Мама от Финландия
ОФФ темата... Мамо Веси, кой август? Нашия бати навърши 4 на 30 юли... гледам ги с вашия са на една възраст, пък и тез ни бебета ще са само с няколко седмици разлика... хихихи...


МОФ, и моето момче е на 30.07, но е по-малък - на 1г. и 3м.  Grinning

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ако зависеше само от мен, бих избрала пак секцио.
Между двете раждания имам почти 6 години разлика, но без даже да се замисля се спрях на ресекциото.
И не съжалявам. И не смятам, че се възстанових по- бавно, даже напротив, този път имах по- малко проблеми в следоперативния период. Както се изказа мъжа ми "този път си супер".
P.S. Е, при мен важаха и други фактори, май изобщо не ставаше въпрос за избор. Но ако се бях заинатила, може би докторката щеше да ми удиса на ъкъла да пробваме нормално раждане.

Общи условия

Активация на акаунт