Давате ли сладолед на децата, когато имат проблеми със сливиците?

  • 8 323
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 200
А сега, малко нестандартен въпрос  Wink

Не става дума като са болни, ама моята си има периоди, когато й е обложен езика и сливиците са й понадути. Не е болна, но тя си е с увеличени сливици по рождение и си страда... Та чудя се дали мога да й давам сладолед? От една страна взе чуваме "Не яж сладолед, че те боли гърлото!", от друга, обаче сладоледа понеже е студен намалява откока на сливиците и дори се препоръчва да се яде след операция на сливици. Аз хич не съм от майките дето топлят на детето водата, сока и пр.
Вие какво мислите по въпроса? Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
моите деца винаги си ядат сладолед. не съм им поглеждала сливиците, но допускам, че се е случвало да хапват сладолед, докато са със зачервени гърла/подути сливици.

преди време виктория често имаше проблем със сливиците - бяха огрооооомни Shocked - и един доктор й предписа поне по сладолед на ден. беше посред зима.

майка ми си лекува болното гърло със замразена бутилка кока-кола. замразява цялата течност и отпива глътка по глътка, докато се разтопява.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
Супер! Значи да нямам скрупули, че ще си унищожа детето! Mr. Green Mr. Green
Моята племенница също яде сладолед цяла зима. Попитах, защото аз винаги Александра по дъха я усещам кога има проблем. Сутринта я гледах, че езика й е обложен, а тя тия дни яко мрънка за "стурувет"  Crazy Crazy Crazy

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В сладоледа няма вируси. Като малка и аз много боледувах от възпаления на горните дих. пътища. Майка ми много ме ограничаваше със студените неща, да не кажа , че въобще не ми е давала сладолед, да пия студено и т.н. Въпреки ограниченията пак се разболявах. За това сега не ограничавам въобще сина си, а дъщерята още е твърде малка за такъв вид храна.

# 4
  • Мнения: 22 516
А сега, малко нестандартен въпрос  Wink

Не става дума като са болни, ама моята си има периоди, когато й е обложен езика и сливиците са й понадути. Не е болна, но тя си е с увеличени сливици по рождение и си страда... Та чудя се дали мога да й давам сладолед? От една страна взе чуваме "Не яж сладолед, че те боли гърлото!", от друга, обаче сладоледа понеже е студен намалява откока на сливиците и дори се препоръчва да се яде след операция на сливици. Аз хич не съм от майките дето топлят на детето водата, сока и пр.
Вие какво мислите по въпроса? Grinning
Давам храни от хладилника,студена вода,сок,сладолед.Ние имаме възпалена трета сливица,но не съм забелязала връзка между провокиране на болет от студеното.Аз самата много обичам студени храни и напитки.

# 5
  • Мнения: 2 700
Аз също давам сладолед без задръжки. Доколкото съм чувала / да кажат майките-канадки/ в Канада масово сливици се лекували със сладолед.

# 6
  • Мнения: 811
От 3 години смело давам храни и напитки от хладилник включително сладолед, но сметанов - нека си хапват.

Откакто давам сладолед на щерката /до 4 год. изобщо не й позволявах/ не е имала ангина. Зачервено гърло - да, но не се стига до усложнение.

Между 3 и 4 годишна ми направи няколко ангини. Педиатър ми препоръча редовна употреба на студеното удоволствие  Wink

# 7
  • Мнения: 3 034
Дъщеря ми също е с увеличена 3-та сливица, но си й даваме сладолед.
Сестра ми много си пазеше гърлото като малка, защото пееше. В резултат на което то стана толкова чувствително, че сега малко по-студено, по-газирано или дразнещо /като пуканките напр./ веднага я води до възпаление. Стана й "ахилесова пета". Така че прекаленото пазене не  е много удачно.

# 8
  • Мнения: 7 831
Давам и на двамата храни и напитки от хладилника, включително и сладолед.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Дъщеря ми също е с увеличена 3-та сливица, но си й даваме сладолед.
Сестра ми много си пазеше гърлото като малка, защото пееше. В резултат на което то стана толкова чувствително, че сега малко по-студено, по-газирано или дразнещо /като пуканките напр./ веднага я води до възпаление. Стана й "ахилесова пета". Така че прекаленото пазене не  е много удачно.

Ееее, газираното вече си е гадно за гърлото. Всъщност това е проблема в напитките... не че са студени, а че са газирани... (газираните де...  Crazy)

# 10
  • Мнения: 176
Аз да си призная сладолед не давам защото имаме проблеми нон стоп със сливиците, постоянно са зачервени и по принцип са уголемени. Но ще взема да ви послушам и да спра с пазенето. Поне за лятото.

# 11
  • Мнения: 9 990
Детето пие сок от хладилника.Има си уголемена трета сливица, хърка, понякога е зачервено гърлото.Яде сладолед целогодишно и доста често.Аз самата съм същата-не е ли ледена напитката-немога да я пия.До сега ангини не е правила, както ми казваха,че се случва заради уголемените сливици.

# 12
  • Мнения: 176
Пенелопа, ние също както писах сме с големи сливици целогодишно(такъв им е сорта) Grinning, но досега не сме правили ангина също, а често боледуваме.Някой лекар казвал ли ти е как се получава това чудо. newsm78

# 13
  • Мнения: 9 990
Ами да, ама не помня, да не говоря сега глупости. EmbarassedДо колкото знам тя по принцип си е такава третата-уголемена и регресира като растат.При някои по-сложни вече моменти и напреднала възраст препоръчват отстраняване, на моя приятелка детенце беше с намален слух от честите ангини. TiredТе и на ясла не искаха да я давам, ама аз я пуснах, не е боледувала. Party

# 14
  • Мнения: 3 034
Дъщеря ми също е с увеличена 3-та сливица, но си й даваме сладолед.
Сестра ми много си пазеше гърлото като малка, защото пееше. В резултат на което то стана толкова чувствително, че сега малко по-студено, по-газирано или дразнещо /като пуканките напр./ веднага я води до възпаление. Стана й "ахилесова пета". Така че прекаленото пазене не  е много удачно.

Ееее, газираното вече си е гадно за гърлото. Всъщност това е проблема в напитките... не че са студени, а че са газирани... (газираните де...  Crazy)

Не, аз не се изразих правилно. На мойта дъщеря газирано не й давам, но пък и тя няма никакво желание да пие.
Това, което исках да кажа е, че сестра ми сега и 3 глътки газирано да пийне, вече е проблем. Просто й е прекалено изнежено гърлото, аз например мога да пия газирано / а дали го пия е съвсем друг въпрос/.
А иначе пред дилемата сладолед или газирано, мисля, че по-добре е сладолед. Peace

Общи условия

Активация на акаунт