Слуз в акото и хъркащо носле?

  • 719
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Привет мили мами.
Тъй като не намерих нито в търсачката, нито в библиотеката отговорът на моя въпрос реших да пиша директно тука.
Имам бебче на 3 месеца и 2 седмици.До момента е само на кърма, не е пил сокове и не е захранен.От три дена забелязвам слуз в акото и нослето му похърква.Няма температура или хрема като симптоми на заболяване.
Въпросът ми е дали съм раздразнила с нещо, което съм яла стомахчето и предизвиканите колики са довели до тази слуз или е признак за алергична реакция?
Трябва ли да пазя диета строга както при алергия или да изключа само предполагаемите алергени , ако са само колики?
И трябва ли да се прави кръвен тест ако е алергия или само строгата диета ще помогне?
Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 532
РАСТ тестовете /кръвни/ не са показателни до 3 годишна възраст и е безпредметно да даваш над 100 лв. за тях.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98058.0

Виж линка - тема, която скоро дискутирахме - почти идентична ситуация. В някой от последните си постинги съм дала и линк на статия на доц.Маринова.

Ако все още имаш притеснения след като прочетеш другата тема, т.е. имаш питанки - пиши ми на лични. С радост ще ти помогна със всичко, което знам. Минала съм по този път и знам нещата до болка.

Според мен не е нищо сериозно и е чудесно, че веднага искаш помощ преди да е станало късно и сериозно.

Здраве и късмет!

# 2
  • Мнения: 138
Благодаря ти Снежи за бързия отговор.Ще изчета темата и ако имам въпроси ще те питам.Благодаря ти. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 11 658
И при моята дъщеря се е случвало да има слуз в акото и си мина,но не беше постоянно,а инцидентно.Най-добре сподели с педито!Успех!

# 4
  • Мнения: 412
Здравей, muushu и аз не знам какво ме накара да разглеждам теми за кърмачета в този дъждовен следобед, но ти ме върна почти 4 г. назад  Grinning. И ние имахме същия проблем с хъркащо носле, седмици лутане, догадки, бебето здраво, докторите - "няма нищо", мен ме гризе повече любопитство, отколкото тревога...и така...сегашното ни GP разплете мистерията - чипо носле!!! Просто нослето е много мъничко и въздухът при издишване излиза със свистене / хъркане...С времето и растежа това минава  Grinning  Hug

# 5
  • Мнения: 532
Искам само бързо да напиша, че е хубаво да си информирана, но при всяка твоя тревога, задължително преглед при лекар педиатър.

  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
И Мартина имаше слуз в акото и като направихме микробиологично изследване се оказа, че има проблем. Провери за всеки случай.

# 7
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
при нас за известен период имаше слуз в акото когато бяхме на около 4.5 -5 месеца - ние сме кърмени без сокове и рано захранване ... въпреки че педито ни успокояваше че не е нищо направихме една микробиология и наистина се оказа че нямаме проблем ... с времето това отшумя но беше и за кратко ... казаха ми също че слузта може да е свързана със зъбите а точно тогава ни мъчеха супер яко и второ ако евентуално е някаква реакция от това което е яла майката а аз тогава и похапвах повечко млечни неща и шоколади  Embarassed ...та се поограничих ...и всичко от тогава е ок  Peace и слузта не се е появявала отново
ето ти и няколко теми разисквани тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=36294.msg688088

Последна редакция: пн, 08 май 2006, 23:30 от desytka

# 8
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ето още инфо http://club.biberonbg.com/read.php?1,9402

# 9
  • Мнения: 559
Ние имахме слуз в акото до 6-я месец докато захраних/до тогава само на кърма/. 3 пъти давахме ако за изследване и нищо. Педито каза, че като започне да яде и други неща  ще се оправи и така и стана. А нослето ни хъркаше някаде да 4-я месец. Първите 2 месеца беше много силно, след това лека полека взе да отшумява. Вземаха ни секрет и пак нищо. След това завеждащата на детско отделение тук ни каза, че това са стридори и отшумяват от самосебеси и могат да продължат до 1 годинка. Не се притеснявай, направете си изследвания и ако всичко е наред остави нещата да се оправят с времето. Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт