Климатици

  • 171 386
  • 1 184
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Като се започна от едно боядисване на стая, стигнахме до смяна на дограмата, слагане на изолация и като капак - климатици, за да не разбиваме после пак. Моля споделете впечатления от марките климатици и фирми (за фирмите - Пловдив). Като чета, виждам, че всички са правени в Китай, Тайланд и подобни. Засега сме се спряли на инверторни, само че цена около 1300 не знам да ли ще платя.

# 1
  • Мнения: 490
Няма да намериш Японски или немски, всичко е китай, тайланд, малайзия,за да е на тази цена Wink
Има и инвертори , които не са чак 1300(сигурно Панасоник си гледала), каквото има в панасоника , това има и в другите марки като Нипон, Мидеа, само , че при него плащаш марката Peace
Така, че не се притеснявай може да си вземеш и по-евтин инвертор, все тая!

# 2
  • Мнения: 176
ие сме със samsung, не е инвентор, но страшно топли, взехме го преди 3 години и сме мн доволни. Тогава струваше около 700лв. Ама то се има предвид и квадратите, които ще отоплявате.Нашия е 8-ца.(мисля че така се казва, дано не бъркам)

# 3
  • Мнения: 176
Пухи, специално за Мидея не мога да се съглася, прекалено са шумни.Колкото познати имаме с такъв са недоволни от шума който вдига външното тяло.

# 4
  • Мнения: 490
Пухи, специално за Мидея не мога да се съглася, прекалено са шумни.Колкото познати имаме с такъв са недоволни от шума който вдига външното тяло.


Не споря, и ние сме с 12-ка Мидеа и не шуми и много топли и не е инвертор, за помещение до 70 кум.м е 9, до 90 -12, и т.н

# 5
  • Мнения: 116
В "Технополис" постоянно има промоции. Зависи дали ще отопляваш или само за охлаждане ти трябва...Ние си взехме "Хаер" от "Технополис" и сме доволни . Говорихме със специалисти от бранша и те ни посъветваха за тази марка - с добри характеристики , на добра цена...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Ние изведнъж решихме да слагаме климатици сега и още съм в процес на проучване. В Технополис ми похвалиха Хайер като най-големия производител на климатична техника и на Хайер 9-ка, правена в Тайланд беше 1399 + 100лв монтаж. Тъй като обаче нямам доверие на персонала на подобни магазини, още проучвам. Основния ми критерий засега е консумацията на ток и сметнахме, че разликата в цената на скъпия климатик и друг за 700 - 800 лв се изплаща за 2 -3 години от икономията на ток.
Е, видях, че вече има мнение за Хайер, благодаря.
Основно за отопление ми трябва, охлаждането на втора линия.

# 7
  • Мнения: 116
Ако си от София ...мога да ти дам тел. на 4овек с опит -  за монтаж и подръжка ...или само за информация...

# 8
  • София
  • Мнения: 337
Зависи дали ще отопляваш или само за охлаждане ти трябва...Ние си взехме "Хаер" от "Технополис" и сме доволни . Говорихме със специалисти от бранша и те ни посъветваха за тази марка - с добри характеристики , на добра цена...

Ние сме с инвертор на Хаер, беше около 1300-1400лв, но определено си заслужава. Топли и при минус 20 градуса, много е тих и е икономичен. (сравнявам сметките за ток преди и след ерата на климатика)

# 9
  • Мнения: 1 202
Ние сме с инверторен Панасоник12-ца който е Малайзийски.Мога да го похваля много .

# 10
  • Мнения: 490
Те всички нови модели топлят до към -20 градуса, работят , но им пада КПД -отнема им повече време да размразяват.
Дали ще е инвертор от 1200 или от 700 все тая, Познавам монтажници на климатици, които са си сложили даже обикновенни ,защото казват , че във всички има едно и също ,само че инверторите са със електронно управление на компресора-тоест: При обикновенните компресора включва и изключва , а при инверторите намалява и увеличава оборотите си без да спира  и от там и по-малката консумация на ел.енергия.
Всички климатици са икономични защото трансформират енергия .

# 11
  • Мнения: 2 100
Имаме инвертор LG и такъв Деу
еми разлика от земята до небето
вторият е два пъти по шумен и при по ниски темп от -10 нагоре е сложно /Добре,че сме с ТЕЦ/, а го купихме уж със същите данни като LG-то, което е безпроблемно Rolling Eyes
Midea също не е оставил в мен добро впечатление, Тошиба и Самсуг са ОК-споделям мнение на приятели.

# 12
  • Мнения: 3 251
Ще те посъветвам да пуснеш едно ЛС на Шани, ако тя не се включи в темата. Тя ще ти даде линк с цени и модели и най-добре може да ти помогне в избора.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Нина  Wink

Биват и Малайзийски и Турски по произход климатиците.

cleare - дай повече инфо за помещенията за климатизация и поне сума, която би дала за тях. Иначе няма смисъл да се говори по Темата ти.

# 14
  • Мнения: 1 925
Ама това за Хаер - много ми хареса, жалко, че ни се счупи инфраред-а на компютъра, за да ви пусна как изглеждат сервизите на големите хипермаркети -  hahaha камари с Хаер и имам една любима снимка на изгорял Хаер, добре че хората не се запалиха. Успех с Хаерите !   Joy
Ако те интересуват хубави климатици в Пловдив пиши на лична   Peace

Общи условия

Активация на акаунт