Недостатъчен прием на вода при деца под 1 година?

  • 626
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Детето ми е на 6 месеца. На изкуствено мляко е. Не е голям почитател на водата. Това дали е проблем. Има ли някакъв друг начин да приема достатъчно течности? Например сок, чай? По колко милилитра трябва да пие на ден?

# 1
  • Мнения: 46 435
По принцип в другите държави до захранването на децата не се дава вода.
Аз започнах да предлагам, след като дадох твърда храна, но тя никога не е пила, чак на 1 година и 3-4 месеца беше, когато сама пропи.
Най-вероятно детето си набавя необходимото му количество течности ч/з млякото и затова не изпитва нужда от още.
Моят съвет е да не го насилваш да пие други течности, защото рискуваш да намали грамажа на яденето, а то има нужда от него, за да расте.

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
По принцип в другите държави до захранването на децата не се дава вода.
Аз започнах да предлагам, след като дадох твърда храна, но тя никога не е пила, чак на 1 година и 3-4 месеца беше, когато сама пропи.
Най-вероятно детето си набавя необходимото му количество течности ч/з млякото и затова не изпитва нужда от още.
Моят съвет е да не го насилваш да пие други течности, защото рискуваш да намали грамажа на яденето, а то има нужда от него, за да расте.
Точно така. И моят пропи чак след 1г и няколко месеца. Не е никакъв проблем.

# 3
  • Мнения: 4 414
a друга храна, освен мляко яде ли?
моята щерка пропи вода на 10 месеца по малко. започнах да и предлагам когато я захраних, т.е. на 6,5 месеца, но до 10-ия не пиеше. сега пие доста вода. детето си знае.

# 4
  • Мнения: 446
Моята дъщеря също не пиеше вода, май беше на повече от година, когато започна. Явно е до детето, защото въпреки че и двамата са кърмени до деветмесечна възраст, брат й пиеше по два литра и повече.
Бих те посъветвала да му предлагаш редовно вода, но да не се тревожиш, ако не желае да пие - едва ли ако изпитва нужда и има достъп до вода, ще се откаже да пие.

# 5
  • Мнения: 8
Благодаря ви за съветите! За това дали бебешока е захранен с пюрета  - да. Ядем вече всичко, което трябва да яде на тази възраст(точно 6 месеца и половина), а това ще рече - сокчета, плодови, зеленчукови, местни пюрета и каши. Апетит има. Притесних се за водата защото му се появиха гъбички в устата, но вече взимам мерки за лекуването им. Пък и защото педиатърката ми каза, че трябва да изпива около 100мл вода на ден, щом вече сме на изкуствено мляко. Децата, които били на кърма поемали необходимото количество течности чрез кърмата и не изпитвали нужда допълнително да пият вода.

# 6
  • Мнения: 2 242
Цитирам ти “Здраво Дете” на д-р Илинов
“средно 125-145 мл на килограм телесна маса за 24часа”

Има се в предвид всички течности (дори водата добавена в кашата)

Общи условия

Активация на акаунт