Как да я науча да смуче биберон?

  • 3 715
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 567
Здравейте  Hug

Моята малка дъщеричка от 1 седмица си смуче палеца и не мога да я откажа. Досега ползвахме бибероните на Нук, пробвах и със силиконов на Чико, но ги плюе, дави се, мръщи се, плаче ... не приема абсолютно нищо, което не е палец.
Моля, ви споделете как научихте вашето детенце да смуче биберон? Да сменям ли марките биберони докато не открия този, който ще й хареса или това е безмислено?

# 1
  • Мнения: 379
и ние имаме същия проблем, щи следя темата, дано някои помогне... Praynig
Ние сменихме почти всички марки биберони( имаме около 30бр.) и нито една не хареса моето диваче, направо откачам #Crazy

# 2
  • Мнения: 3 447
Мами, а кърмите ли? Ако кърмите, едно от възможните решения е да ги оставяте на гърда, след като са се наяли, за да си задоволяват сукателния рефлекс.

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз не съм имала този проблем, но на моя приятелка детето се оказа, че приема само едни залъгалки и то от най евтините. Нищо друго. Можеби не сте попаднали на марката за вашите 
Мами, а кърмите ли? Ако кърмите, едно от възможните решения е да ги оставяте на гърда, след като са се наяли, за да си задоволяват сукателния рефлекс.
[/quote И това е вариянт.

# 4
  • Мнения: 379
аз не кърмя, бебо е кърмен само 20 дни, а и забелязвам, че като папка от шишето не суче, а бута биберона с езиче и така папка

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Моите наблюдения са, че ако детето не желае - няма как ти да го научиш  Tired

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не съм сменяла няколко биби.Просто не я иска и това е.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Точно така - като не ще, не ще. Моят беше същия като бебе, аз бях подлудяла, купих му 6-7 различни биберона, той ги плюеше много обидено. Кърмен е, не е решение винаги. Сам се отказа към 6-7 месеца, когато разбра, че ръцете му трябват за по-интересни неща. Знам случаи и на други деца, които сами са се отказали. Аз самата съм мразела бибероните. За себе си стигнах до успокоението, че сукателният рефлекс и пръстите са поне нещо естествено, а биберонът е човешко "изобретение", а пък, тя - природата по-знае от нас Simple Smile  А и биб. също трябва да се откаже в един момент, така че... "изберете сами".

# 8
  • Мнения: 680
не я мъчи щом неиска биберон,моят син от много време е без биберон всъщност той изобщо не го е искал,дадох му биба когато беше на месец и половина,но той само си играеше с нея смених какви ли не биберони,но не и не.отвреме на време си смуче палеца,но аз се успокоявам че го сърбят венците и като му изникнат някои зъбки сам ще спре,акоп пък не спре ще му мислим newsm78

# 9
  • Мнения: 567
Мами, а кърмите ли? Ако кърмите, едно от възможните решения е да ги оставяте на гърда, след като са се наяли, за да си задоволяват сукателния рефлекс.

Аз се изцеждам и й давам от шише и дохранвам 2 хранения с АМ. А и тя от началото не дърпаше достатъчно и така ми намаля кърмата и малчо не наддаваше  Sad


# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 914
И моето бебе отначало не искаше биберон - имах на Бейби Нова и мислех, че му е голям. Купих на Авент - различни: малки, големи, силиконови каучукови - без резултат.
Аз предпочитам бебо да смуче биба, вместо ръцете, пък и така заспива по-лесно и когато се събуди в количката не надава веднага вик ( като съседчето бебче, с което сме всеки ден заедно и което е без биба newsm45), а си гледа и си смуче  smile3504Та научих го като му давах биберона, когато му се доспиваше и цъках с език ( сякаш смуча). Така се научи. Но смуче само 1 биберон на БейбиНова ( сигурно защото е най-евтин Laughing) Той е силиконов, анатомичен.
За майките, които искат да дават биберон, давайте му един и именно, когато се е сгушил и му се доспива. Да не е много голям или много малък.
За майките, които ще ме упрекнат за бибата - моето бебе не е кърмено , въпреки голямото ми желание и съм убедена, че биберона му действа успокояващо и му задоволява желанито за сукане.

# 11
  • Мнения: 567
stenly, благодаря. Послушах съвета ти и вече имаме голям напредък. Почти не се сеща за палеца.  bouquet

# 12
  • Мнения: 46 434
Аз навивах пелена на руло и с нея подпирах бибата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт