Овулация - проблем

  • 3 415
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Тази месец ми се случва нещо странно. Обикновенно имам варираща овулация, но най-късно идва на 15- ти ден. Сега обаче 5-6 дни ми е 36,30. Днес е 16- ти и взех да се притеснявам. При първите  опити беше овуто беше точна като часовник - 12 ден.После цикъла се промени и от близо 28-26 дни ми се случи да бъде 22,5-23 дневен. Така като гледам графиките имало е цикли и без овулация. Но никога лутералната фаза не ми е била по-малка от десет дни, за разлика от предния месец -9 дни. Хубава графика, отчита овулация и това с 9-те дни. Нещо има не както трябва си мисля. Two Hearts newsm

# 1
  • Мнения: 2 381
plutan, овулацията се мести и  е възможно този цикъл да е по- дълъг от обичайното. Не се притеснявай.
Моята овулация е между ден 15- 17, а последният месец бе едва на ден 21.
Ако мислиш, че имаш къса лутеална фаза говори с лекаря си.

(Аз лично не харесвам температурни графики. Температурата може да се повлия от ред фактори и това да доведе до неправилно отчитане на овулацията. Това е мое мнение)

# 2
  • Мнения: 19


(Аз лично не харесвам температурни графики. Температурата може да се повлия от ред фактори и това да доведе до неправилно отчитане на овулацията. Това е мое мнение)
[/quote]
 newsm10

# 3
  • Мнения: 57
Никога не ми се е случвало да имам по-дълъг цикъл от 29 дни. Ще видим колко дни ще се окаже лутералната фаза този месец. Дали ще е като предния - дано да не е. Да си взема ли все пак едни тестове за овулация, макар че не знам дали има смисъл. Two Hearts
Благодаря ви момичета за милите думи!

# 4
  • София
  • Мнения: 35 910
Тази месец ми се случва нещо странно. Обикновенно имам варираща овулация, но най-късно идва на 15- ти ден. Сега обаче 5-6 дни ми е 36,30. Днес е 16- ти и взех да се притеснявам. При първите  опити беше овуто беше точна като часовник - 12 ден.После цикъла се промени и от близо 28-26 дни ми се случи да бъде 22,5-23 дневен. Така като гледам графиките имало е цикли и без овулация. Но никога лутералната фаза не ми е била по-малка от десет дни, за разлика от предния месец -9 дни. Хубава графика, отчита овулация и това с 9-те дни. Нещо има не както трябва си мисля. Two Hearts newsm
А как засече овулацията предният месец? Може там да има грешка.
Ако е с тест за О.- (+) тест не ти гарантира , че ще има овулация.
Дай да ти видим графиката. Какво е потеребителското ти име  в О.календар?
Провери си термометъра, дали отчита вярно.
Къде мериш БТ?
Овулацията може да е и тези дни - по БТ това се разбера няколко дни по-късно.

# 5
  • Мнения: 57
Във фертилити френд е графиката. Когато започнах да меря температура все още нямаше овулационен календар във зачатие. Бях от първите му потребители, но ми беше неудобно да записвам и в едното и в другото. Затова остана фертилите френд.Ще се опитам да вмъкна графиката. Знам, че с БТ се разбира по-късно кога точно е овуто, но се притеснявам, че вече е 17- ти, а графиката не отчита ову. То няма как като  и тази сутрин температурата е пак същата.
 Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 57
E не можаш да я прехвърля. Преписах температурите
1ден - 36,9
2       - 36,8
4       -  36,3
5       -   36,5
6        -   36,4
7        - 36,9
8         - 36,2
9          - 36,5
10-        -   36,2
11-13     - 36,3
14          -36,5
15-17    -  36,3
 
     

# 7
  • София
  • Мнения: 35 910
E не можаш да я прехвърля. Преписах температурите
1ден - 36,9
2       - 36,8
4       -  36,3
5       -   36,5
6        -   36,4
7        - 36,9
8         - 36,2
9          - 36,5
10-        -   36,2
11-13     - 36,3
14          -36,5
15-17    -  36,3 

Къде мериш БТ?
Като цяло графиката е добра. Има една висока стойност на БТ /на 7 ден-36,9/, но тъй като е само една, приемаме я за инцидентна/ не я гледаме/.
Овулацията може да е била тези дни. 16, 17, а може да е днес или утре.
Защо не направиш тестове за овулация?
Ще се разбере, кога е била овулацията, след като БТ се повиши трайно и се задържи така (висока). Тогава, овулацията вече ще е минала.
Предварително може да се разбере само чрез тестове или фоликулометрия.

# 8
  • Мнения: 57
Намираш графиката за добра. Не виждам двуфазност и фертилити не е отчела овулация. Днес страшно много ме боляха яйчниците и се бях уплашила, че нещо не е наред. Мислех да си взема тестове за овулация в този случай. Обикновенно знам горе -  долу кои са фертилните дни. Но този месец - направо ме изненада. Дано да я отчете по-късно. Ама и тогава цикъла трябва да е по-дълъг, което не е характерно за мене.
Меря си температурата в д.....
Пиша го защото знам, че е от значение къде се мери БТ.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 910
Намираш графиката за добра. Не виждам двуфазност и фертилити не е отчела овулация. Днес страшно много ме боляха яйчниците и се бях уплашила, че нещо не е наред. Мислех да си взема тестове за овулация в този случай. Обикновенно знам горе -  долу кои са фертилните дни. Но този месец - направо ме изненада. Дано да я отчете по-късно. Ама и тогава цикъла трябва да е по-дълъг, което не е характерно за мене.
Меря си температурата в д.....
Пиша го защото знам, че е от значение къде се мери БТ.
Графиката става двуфазна, след овулацията. Ползвай Овулационният календар на Зачатие.
http://calendar.zachatie.org/work/HomePage
Нанеси си стойностите ,сложи си лентичката, за да може да се вижда графиката ти и  от другите (за да се коментира по-лесно)

# 10
  • Мнения: 4 324
Намираш графиката за добра. Не виждам двуфазност и фертилити не е отчела овулация. Днес страшно много ме боляха яйчниците и се бях уплашила, че нещо не е наред. Мислех да си взема тестове за овулация в този случай. Обикновенно знам горе -  долу кои са фертилните дни. Но този месец - направо ме изненада. Дано да я отчете по-късно. Ама и тогава цикъла трябва да е по-дълъг, което не е характерно за мене.
Меря си температурата в д.....
Пиша го защото знам, че е от значение къде се мери БТ.

plutan има няколко възможности.
1-вата е цикъла да е ановулаторен, което не ти пожелавам, но което не е чак толкова страшно. На всеки 12-13 цикли може да се появи един такъв.
2-рата - овулацията да ти закъснява по ред причини:
- хормонални смущения - това е кофти вариант
- диета някаква - при мен се е случвало това да доведе до значително забавяне на овулацията, естествено и до удължаване на месечния цикъл
- друга причина може да е някакво физическо натоварване, например скоро да си започнала да тренираш нещо.

За сега графиката ти е нормална, в смисъл нормална за дните преди овулация. Пишеш че имаш и болки в яйчниците - и това е нормално около овулацията. А цервикалната слуз наблюдаваш ли я?

Стискам палци, тези дни БТ да се повиши и да ти честитим овулацийката!!! А вие междувременно оползотворявайте тези дни Wink

Успех и късмет!

# 11
  • Мнения: 99

Физиологически показатели за овулация:

• Повишена чувствителност на млечните жлези и кожата
• Характерна болка за средата на цикъла. Тези явления са свързани с овулацията: болката може да е остра, тъпа, спазмена. Причината за болезните усещания може да е спукан фоликул, раздражение от излезналата яйцеклетка.
• Чувство на тежест ниско в корема
• Подуване на корема и задържане на вода в организма
• Повишена сексуалност
• Повишена работоспособност
Възможно ли е да имам всички тези симптоми и дом. фоликул 19 мм. на 11 ден, а при контр. фоликулометрия на 15 ден гинекологът ми да прецени, че не е имало овулация, защото фол. е намалял? ЦС 2 дена беше точно, както я описвате. Възможно ли е при контр.  преглед гинекологът да е видял друг фоликул?

# 12
  • София
  • Мнения: 35 910
Физиологически показатели за овулация:
• Повишена чувствителност на млечните жлези и кожата
• Характерна болка за средата на цикъла. Тези явления са свързани с овулацията: болката може да е остра, тъпа, спазмена. Причината за болезните усещания може да е спукан фоликул, раздражение от излезналата яйцеклетка.
• Чувство на тежест ниско в корема
• Подуване на корема и задържане на вода в организма
• Повишена сексуалност
• Повишена работоспособност
Възможно ли е да имам всички тези симптоми и дом. фоликул 19 мм. на 11 ден, а при контр. фоликулометрия на 15 ден гинекологът ми да прецени, че не е имало овулация, защото фол. е намалял? ЦС 2 дена беше точно, както я описвате. Възможно ли е при контр.  преглед гинекологът да е видял друг фоликул?
Да, може да имаш всички тези симптоми и да няма овулация.
Както и да имаш овулация, без да е налице нито един от тези симптоми.
А колко голям беше фоликула при вторият преглед?
Да е видял друг фоликул лекарят - едва ли.
Фоликулът може да е претърпял обратно развитие - развива се до определени размери, но паради недостиг на хормони или някаква друга прочина, не се пука.
Другият вариант е фоликулът да се е пукнал (пукнатият фоликул  е с по-малки размери,но с характерна конфигурация - т.е. лекарят да не е разбрал какво вижда).
А мериш ли БТ?
Тя би показала дали е имало овулация или не?

# 13
  • Мнения: 99
На 15 ден имаше фоликул 15 мм. в същия яйчник, лигавицата беше 12 мм. БТ не меря, защото вс. месец ще ходя на фоликулометрия. В момента съм 1- ви цикъл след лечение със Золадекс. Все се надявам нещата да се оправят без стимулации, а иначе усещането за овулация беше като по книга. Явно, че се самозалъгвам.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 910
На 15 ден имаше фоликул 15 мм. в същия яйчник, лигавицата беше 12 мм. БТ не меря, защото вс. месец ще ходя на фоликулометрия. В момента съм 1- ви цикъл след лечение със Золадекс. Все се надявам нещата да се оправят без стимулации, а иначе усещането за овулация беше като по книга. Явно, че се самозалъгвам.
Може би наистина не се е пукнал фоликула. Аз не съм специалист, но и лигавицата щом е 12 мм (тя расте от естрогените, а спира да расте от прогестерона и започва да се видоизменя)- сигурно не е имало овулация (не се е отделил прогестерон)
Моят съвет е - мери БТ.Дано следващият месец да има овулация, а и едно хубаво бебе след това Wink
Желая ти успех .

Общи условия

Активация на акаунт