Преварената вода

  • 1 052
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте момичета искам да ви попитам може ли вместо преварена вода на новородено да му се дава направо минерална от тази дето е за бебета?

# 1
  • Мнения: 3 760
Минерална вода по принцип не се дава. Дава се изворна, но аз (лично) смятам че поне първите три месеца (през които се въвежда) трябва да се преварява. Поне до годинка на детето.

# 2
  • Мнения: 5 790
Минерална вода по принцип не се дава. Дава се изворна, но аз (лично) смятам че поне първите три месеца (през които се въвежда) трябва да се преварява. Поне до годинка на детето.

Да, водата е хубаво да се преварява! Не давай минерална, натоварва бъбреците, дори и като поотрасне детето. Можеш да даваш изворна.

# 3
  • Мнения: 2 271
А изворната вода също се преварява,но за по-кратко време-макс. 3 мин.

Както са ти казали Алекс и Мъни по-добре в началото давай преварена вода.Ако чишмяната е варовита е пречиствай и с Бритата!

# 4
  • Мнения: 3 447
Аз давам от изворната на Девин, до 6 месец преварявах, но за кратко - само да кипне.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Поне до 6 м. давай преварена, аз даже  до годинка съм й преварявала на моята хубостница.

# 6
  • Мнения: 77
НЕ давай минерална, а ИЗВОРНА вода на бебето и все пак я преварявай поне до 5-6 месец. Краткото преваряване май има същия ефект като да не е преварена, т.е. има значение времето. Доколкото знам трябва поне 7 мин., а за чешмяната до 12 мин. за по сигурно.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз мисля да преварявам до годинката.Към 4я месец минах на Девин розовия етикет,обаче точно тогава се разшумя за водите и понеже всички специалисти изразиха различни мнения пак си минах на чешмяната.

# 8
  • Мнения: 292
Водата се преварява в отворен съд, 5 мин. е достатъчно време (да ври водата).
Слушах скоро разни светила да обясняват по ТВ защо по-продължителното и преваряване не е полезно. В интерес на истината запомних факта, но не и причината.  newsm78

# 9
  • Мнения: 388
Аз преварявах до 3-я месец и после започнах да давам трапезна вода.

# 10
  • Мнения: 106
смесвам 100мл 4ешмяна и 100мл минерална-торн спринг или девин розова,и преварявам докато кипне
директно минерална не знам дали е уместно преди 1г.

# 11
  • Мнения: 683
Минерална вода по принцип не се дава. Дава се изворна, но аз (лично) смятам че поне първите три месеца (през които се въвежда) трябва да се преварява. Поне до годинка на детето.
Аз съм давала почти само преварена чешмяна. И май проблеми от това съм нямала. Преварявах до годинката и даже малко след това... Че и сега от време на време... Sunglasses

# 12
  • Мнения: 252
Ок значи от начало и аз ще давам само преварена мерси за отговорите

# 13
Нашето педи беше казало ,че поне до 1 година трябва да се преварява водата.Относно минералната вода по ТВ. казаха скоро ,че не трябва да се дава на деца до 3 години-само изворна вода или преварена.

# 14
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Я по-добре си давай преварена чешмяна водичка дето ще си играеш да купуваш и пак да преваряваш.Аз давам чешмяна.

Общи условия

Активация на акаунт