тестът за алергии преди епидурална?

  • 1 149
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
мами,които сте минали по този път, какво представлява този тест за алергии? колко време преди това се прави...благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 539
Не са ми правили такъв тест. Преди да ми сложат упойката ме питаха разни неща за здравословното ми състояние и това беше.

# 2
  • Мнения: 1 035
ами моя тест беше за пълна упойка. тестуват те като ти драсват по руката с една игла и после ти сипват от всеки вид лекарство да видят дали ще се за4ерви. ако се за4ерви зна4и си алерги4на към този медикамент.  прави се до 1м преди да родиш или непосредствено преди операцията, 4ака се пол.4ас и резултатите са на лице. успех!

# 3
  • Мнения: 660
Здрасти , Ванилка  Grinning! На мен този тест ми го направиха първият път ЕДВА след като ме приеха за преносване на 7 -ия ден след термина . Мен също много ме вълнува този въпрос и смятам за голям пропуск факта , че това не се прави в рамките на последните изследвания . Бодат те за какви ли не други ненужни неща , а това е много - много по -важно .... Но за съжаление нито на акушерката ми , нито на доктора това мое питане им #2gunfire направи впечатление !!!

# 4
  • Мнения: 2 242
Аз знаех за теста и си бях взела направление (май беше 3 А), но точно няколко дни преди да ида на консултацията взех че родих (24дни преди термина). Та моят съвет е да не чакаш последният момент. Между другото аз съм алергична и израждащият екип знаеше, но въобще не им направи впечатление Twisted Evil (че не съм правила тест). Много безхаберно е отношението към този тест, а за съжаление знам за няколко неприятни инцидента и определено не си заслужава риска!

# 5
  • Мнения: 4 621
На мен ми правиха (за спинална упойка) около 10 дни преди датата за планово секцио.
Тъй като се оказах алергична към 2/3 от лекарствата трябваше да пия 5 дни преди това някакви лекарства и в деня на операцията си носих документите за да ми сложат упойка, в която няма медикаменти към които съм алергична.
Съветвам те да не чакаш последния момент и да си направиш изследванията по рано за да си сигурна.
Успех!!! Laughing

# 6
  • Мнения: 1 425
На мен не са ми правили тест за алергии до сега и като гледам нямат и намерение.... Sad

# 7
  • Мнения: 2 242
На мен не са ми правили тест за алергии до сега и като гледам нямат и намерение.... Sad
Въпреки че ходих и на частен гинеколог и в поликлиниката – за теста научих от курса за бременни и от форума! И двете гинеколожки знаеха че съм с хранителни и медикаментни алергии и нито едната не ми е споменавала за тест #Cussing out! Както казах супер безхаберие – като бременна се самообразовах до ранг на акушерка Mr. Green, сега ще взема да се цаня за педиатър Mr. Green Mr. Green Mr. Green....

# 8
  • Мнения: 694
Не са ми правили такъв тест. Преди да ми сложат упойката ме питаха разни неща за здравословното ми състояние и това беше.

Абсолютно същата работа беше и при мен. Даже ми стана странно, когато разбрах доста след това за тези тестове. Нямам обяснение защо не са ми направили.

# 9
  • Мнения: 388
Тъй като родителите ми са лекари,по тяхно настояване реших да ми направят тест за упойки,че ако не дай си боже ми се наложи секцио в последния момент,да знам към какво съм алергична и се установи,че имам алергия към фентанил(производно на морфин).Когато ми слагаше анестизиолога епидуралната упойка(реших за нея в последния момент) ,ме попита дали имам алергия към някой вид упойка,добре,че нашите настояха и ми направиха този тест иначе незнам.

# 10
  • Мнения: 2 381
Не са ми правили такъв тест. Преди да ми сложат упойката ме питаха разни неща за здравословното ми състояние и това беше.

Абсолютно същата работа беше и при мен. Даже ми стана странно, когато разбрах доста след това за тези тестове. Нямам обяснение защо не са ми направили.

И при мен така.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 688
Направиха ми такъв тест две седмици преди раждането
Анасетезиолога който го прави и по късно присъства на раждането каза че това вече не се практикува,защото с този тест мога да се отключат алергии,но моя лекар настоя тъй като съм предразположена към алергии и проявих няколко такива по време на бремеността.

# 12
  • Мнения: 2 922
ами моя тест беше за пълна упойка. тестуват те като ти драсват по руката с една игла и после ти сипват от всеки вид лекарство да видят дали ще се за4ерви. ако се за4ерви зна4и си алерги4на към този медикамент.  прави се до 1м преди да родиш или непосредствено преди операцията, 4ака се пол.4ас и резултатите са на лице. успех!
При мен също беше тест за пълна упойка, по начина, който тедка е обяснила. Правиха го непосредствено преди операцията, тъй като при мен беше по спешност.

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Както и slan4ogled е казала, възможно е да се отключат алергии. Но, ако има и малки съмнения за алергични реакции, тестът се прави - заслужава си риска. Много е страшен алергичният шок, брррр. Затова на мен ми правиха в три лаборатории през една седмица и вечерта преди секциото - пак, специално за лидокаин.
Ако се съмняваш, направи си теста. Мисля, че струваше по 2лв. на алерген. Но анестезиолог трябва да каже каква комбинация от препарати ще ползва, за да те тестуват за тях.
Леко раждане ти желая.  bouquet

# 14
  • Мнения: 5 103
Не са ми правили такъв тест, ама аз бях със спинална, незнам дали има ралика, но не са ми правили newsm78

Общи условия

Активация на акаунт