Възможни ли са тези причини за аборт?

  • 1 752
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте другарчета!Преживях мисет аборт преди 11 дни,като плода отговаряше на 7г.с. Имам някои свои съмнения за причините, довели до това:

1.Самото забременяване беше доста странно-овулацията ми  беше на 40-41 ден от цикъла,т.е.м.февруари нямах менструация . По принцип МЦ е около 30-35 дни, но винаги 1 или 2 пъти в годината се случва да ме пропусне. Възможно ли е хромозомна грешка, поради тази аномалия в цикъла/"презряла"яйцеклетка,и др./?

2.През цялата бременност имах предменструални болки в кръста, които продължаваха  кратко време през деня.Отидох при д-р Корновски в Майчин дом-Варна и той ми изписа Дуфастон и каза, че трябва да го пия до 4-тия месец. Може би направих безумната грешка да го спра след 10 дни, защото моя  лекар каза, че от него ще започна да кървя.Спрях го и след 5 дни започнаха нечовешките болки, а на следващия ден при аборт в ход /сакчето беше вече в цервикалния канал/, ми направиха абразио.

Според вас момичета имат ли тези неща връзка с аборта и какви изследвания са необходими? За мое успокоение смятам да направя физиотерапия и кални бани след първия цикъл и после ако всичко е ОК да започнем наново.Благодаря ви много!

# 1
  • Мнения: 1 612
Според мен е възможно да е станало така з-о си спряла Дуфастона, въпреки, че никой не може да каже дали е нямало да стане и на по-късен етап.
Аз лично за мен си направих изводи, че може би причината за моя аборт е в това, че спрях Дехидрокортизона (който е пречил да изхвърля плода - оказа се в последствие, че имам антитела).
За съжаление само Господ може да каже.
Съжелявам за теб.
Успех в бебеправенето!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 259
smooth, скрено съжалявм за това, което ти се е случило! Мога да взема отношение само по втория ти въпрос - аз самата пих Дуфастон до 4-ия месец по настояване на доктора, който ме лекуваше от стерелитет. Кървене от него не съм получавала, а въпреки него - имах оцветена в розово урина втория месец + болки в корема и кръста, така че добавихме и Папаверин и повечко лежане. Междудругото повръщах много до 6-ия месец, особено до към 4-5 месец, а Дуфастонът просто ме довършваше в това отношение, но въпреки това не го спрях, както и фолиевата киселина. Пиех по 1 таблетка Дуфастон сутрин и вечер, по принцип възможно е да се появи кървене, ако дозата е по-ниска от необходимото.

И, горе главата, в никакъв случай не се обвинявай за нищо, следващия път ще стане и след още 9 месеца ще си имаш едно прекрасно бебче!

# 3
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Много съжалявам, че се е наложило да изживееш подобно нещо Sad
Не се обвинявай - нямаш вина!!! Щом е било мисед аборт, дори не се знае кога е загинал плода.

Имало е да става за съжаление Sad

Сега си почини, направи си калните бани и давай смело напред. Нека всичко друго остане зад гърба ти, не го мисли.

# 4
  • Мнения: 1 029
Не се обвинявай - нямаш вина!!! Щом е било мисед аборт, дори не се знае кога е загинал плода.
Имало е да става за съжаление Sad

Сега си почини, направи си калните бани и давай смело напред. Нека всичко друго остане зад гърба ти, не го мисли.
Така е.
Съжалявам Cry
Бъди силна!Успех нататък!

# 5
  • Мнения: 856
Здравей,

Едва ли някой лекар може да ти каже конкретната причина, която е довела до аборта. Ако това е била някаква генетична аномалия, то тя НЕ се дължи на удължения цикъл през който си забременяла. Обикновенно след три аборта се правят генетични и имунологични изследвания. Така че за сега не се налага да правиш нищо, освен да почиваш и да се възстановяваш.

# 6
  • Мнения: 349
Благодаря Ви много, и аз почнах да си мисля, че май не се дължи на удължения цикъл.Лекарката, която ми направи абразиото ми обясни,че най-вероятно е станала грешка още при самото оплождане, което е повлияло на деленето /често се случвало при първа бременност/, та затова се чудех дали има общо МЦ. Засега ще направя само хормоналните изследвания, а  другите дано да не се налага да ги правя.. Благодаря!

# 7
  • Мнения: 300
а защо кални бани?

# 8
  • Мнения: 4 324
smooth, изчакай с хормоналните, че след бременността стойностите им ще са доста по различни и могат да доведат до грешни заключения. Но лекаря ще ти каже това.

Що се отнася до аборта, не го мисли вече. Някъде имаше статистика някаква, че много често жените преживяват аборти, без дори да го знаят. В смисъл, още преди да са разбрали че са бременни.

За съжаление спонтанните аборти в ранните месеци от бременността са често срещано явление. 

# 9
  • Мнения: 349
maiska, една приятелка, която след абразио ги направи във Варна ми ги препоръча и след това веднага забременя.По-важна от тях обаче е физиотерапията/ според лекарката ми/, но мисля че всичко това ще го направя най-вече за собствено успокоение, че нещо съм предприела..

# 10
  • Мнения: 3 715
Мила, през първата си бременност и на мен ми изписаха Дуфастон, обаче на петия ден загубих бебето, така че според мен не е защото си го спряла. Най-добре е да не търсиш причини в себе си и да се чудиш какво не си направила както трябва. Аз вече за трети път губя бебе и все се чудех с какво съм му навредила, но в крайна сметка разбрах, че има неща, които не зависят от мен. Аз съм от скоро тук и не знам дали това ти е първи спонтанен аборт, но ако е първи, просто се успокой, изчакай месец-два и действай отново.

Общи условия

Активация на акаунт