имам страхова невроза от зъболекари,моля препоръчайтеми?

  • 3 620
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте на всички!Дано не ме мислите за луда ,но много ви моля понеже съм със страхова невроза от зъботехници-моляви от сърце и душа ако някой от вас е чувал някъде в бг,да се правят около 5-6пломби наведнъж с пълна упойка,и съответно име на стоматолог и начини чрез който мога да се свържа стакъв,моля да ми помогнете с отзивите си и най-вече ако някой е имал такава възможност и се е случвало-моля да ми сподели.Предварително ви благодаря Praynigще се моля някой по компетентен в тази област и най вече имащ подобна ситуация като моя случай да ми пише,може малко да пиша по несвързано но само мисълта че търся такива методи ,ме плаши до смърт.Аз съм на 22години и имам около 5-6 пломби за правене и 2-зъба за слагане понеже ги извадих преди години,и сега изглеждам доста зле,а и най-вече ме притеснява кариеса на горният ми ,преден,ляв зъм,ВЕЧЕ НЕМОГА ДА СЕ УСМИХВАМ ИЗОБЩО защото сее образувала една черна дупка на зъбът ми,и много ми е гадно.Наистина ще се моля с цялото си сърце ако някой се отзове по темата ми.- newsm45 newsm17 lovekiss Tired Face newsm51 smile3518 smile3525

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
не мога да ти помогна, но просто предложение-питай и в темата на Велико Търново (в подфорум по Градове).
Мен пък ме е бъз от инжекции и пълна упойка ми звучи като -Ще избягам от стола след като ухапя зъболекаря.
Все пак късмет!

# 2
  • Мнения: 4 978
И аз бях така на твоята възраст. До момента, в който разбрах, че болката от нелекуван зъб може да бъде доста по-силна и нетърпима от краткия престой на зъболекарския стол. Още повече, че като ти сложат упойка, няма да усетиш нищо.
Успех в борбата със страховете!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 880
не се страхувай толкова, ако ти сложат местна упойка ще ти изтръпне цялата страна и няма изобщо да те боли. говори със зъболекар, всички слагат такива упойки.

# 4
  • Мнения: 7 186
Пълна упойка за пломба никой няма да ти сложи. За сметка на това ще ти сложат местна, която е много добра, абсолютно никаква болка няма да усетиш. Ако имаш познат анестезиолог може да ти даде и малко Дормикум да изпиеш, но според мен вземи се стегни и отиди на зъболекар, не си малко дете. Peace
А по зъбите ти явно има доста работа, едва ли ще стане всичко наведнъж, но няма смисъл да отлагаш повече.

# 5
  • Мнения: 466
Страхът от страха е по-голям от страха.Така,че не се притеснявай аз редовно ходя на зъболекар и всеки път отивам със страх, но след това съм доволна, че съм отишла. Наистина по-добре навреме, отколкото късно. Могат да ти сложат местна упойка и нищо няма да усетиш.Не мисли предварително за да не се стресираш много. Първият път когато ми вадиха зъб, бях отишла уж за пломба, но понеже имах няколко криви зъба зъболекарката ми каза, че единия трябва да се извади. Казах и, че ме е страх, а тя беше една такава строга, и докато го кажа тя вече беше приготвила упойката. Само боцкането леко го осетих от там нататък - нищо.  Така, че отивай без притеснения и ще видиш , че всичко ще е наред.  Може да се съветваш предварително с лекар дали да вземеш нещо успокоително, но не знам как се комбинира с упойката. Успех!

# 6
  • Мнения: 46 484
Аз си ги правя с упойка, не пълна, местна, но не се усеща нищо.
Просто като отидеш на зъболекар, кажи, че искаш да ползваш тази услуга, нищо няма да усетиш  Peace

# 7
  • Мнения: 1 209
по отношение на зъболекарите съм страшна бъзла, не 4е умирам от болка , а подска4ам от нерви и стоматологът не може да си работи спокойно.
затова сядам само с упойка, ве4е си знам и коя най - ми харесва /понася и на отиване към кабинета си взимам една от аптеката- казва се убестезин форте, много добре ми понася така ми отнася половината глава, 4е ми извадиха мъдрец и ми оправиха един зъб с едно поставяне Simple Smile държи 4 4аса.
но,  разбира се,  трябва да се консултираш с лекар преди всякаква анестезия- не всяка понася на вси4ки, а има и алергии.
късмет

# 8
D-r Davidova- strahotna! posestavam ya ot 15 god. pone:) 0887841642

# 9
  • Мнения: 52
А тази д-рДавидова от кой град е,пиши ми ако можеш защото си ми написала само GSM-а

# 10
  • Мнения: 407
drob4o   аз съм също като теб.Имах един развален зъб който иставих на произвола към7-8 години и накрая не беше остнало нищо от него.Нямаше къде да се хване за да се изкара.Преди да тръгна за зъболекаря за да го вадят вече изсмуках няколко валидола и си поплаквах по улицата докато приятеля ми ме дърпаше към кабинета.Затова немога да те помисля за луда.Сложи ми месна упойка,но като я заби в небцето му хванах ръката и я избутах без да искам,много ме заболя.Цялата работа по изваждането траеше около 3-4 минути.След това говорих с него дали може да се поправят зъби с пълна упойка.Той ми каза че може,но не в частния му кабинет,защтото трябва да има и анестезиолог и не си заслужава за 2-3 зъба.
Сега пак имам един зъб който имам чувството че се разваля с дни заради бременноста и пак отлагам да отида на зъболекар.И аз немога да се справя със паническия ми страх.
Исках само да ти кажа,че съм сигурна,че е възможно,но не е много препоръчително.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Еее, момичета, не се шашкайте толкова.  И мен ме е страх, ама чак пък пълна упойка... ще ви се смеят докторите. Вече за секцио не слагат такава, вие за един зъб!

Наистина местните упойки са идеални. В началото на годината с 2 боцкания за упойка ми отвориха и умъртвиха 5 (пет!) зъба наведнъж. Нищо не усетих. Само после не можех да си усетя джуките още 2 часа  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 171
Преди години живеех в Търново и ходех при един много добър стоматолог, но за съжаление не си спомням името му. Правеше ми кариесите с местна упойка и не усещах абсолютно никаква болка. Това, което си спомням за него е, че имаше кабинет на бул."България", почти на края на булеварда, влизаше се в един двор и кабинета беше на края на двора. Работеше там заедно със съпругата си. Със сигурност имаше рекламна табела на самия булевард. Препоръчвам го горещо, в София такъв стоматолог така и не успях да намеря.

# 13
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Най-добрия за мен е д-р Хаджилиев. Страхотен специалист е, млад и работи много бързо и безболезнено /незнам как го постига newsm78/. Кабинета му е на Краков, срещу магазин В+. Няма да сбъркаш ако отидеш при него.

Общи условия

Активация на акаунт