Аз пак да досадя, ама имам нужда от съвет...

  • 2 394
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Имам следния проблем- нашия тати има сенна хрема и астма, която тази година е особено зле. Никак не помага факта, че цялата къща е в килими Confused, предполагам майките в Америка са виждали тези ужасни, подобни на мнооооого дебел мокет килими. Отогре на това те са залепени от край до край по цялата къща, т.е варианта да се вдигнат и изперат до няма. В Бг разкарахме всички такива неща от вкъщи и беше по-добре, но тук колкото и да го прахосмуча( няма как да сменим сега квартирата, а хазаите дума не дават да се издума да се махат килимите), просто е ужас някакъв. Искам да помогна на половинката да се чувства по-добре и искам да вземем перяща прахосмукачка...или такава с пара...или.....и аз не знам вече. Хазаите ми обясняват, как като сме извикали фирма да ги изпере с химикали нямало да има никакъв проблем, но като си спомня как миришеше от тези неща 6 месеца след като се нанесохме си мисля, че на астмата на мъжа ми хич няма да и се отрази добре. Мислим да ги изперем пак с машина, но не с химически препарати, а някакъв друг тип и аз още не знам какво.
Освен това искаме да си вземем и нова прахосмукачка, че нашата се счупи, за да ги поддържаме след цялостното пране. Ако имате някакво предложение за марка прахосмукачка, за която няма само да си дадем парите, но и ще върши работа ще съм ви много благодарна, защото в чудо сме се видяли последните дни. А искам да реша този проблем преди бебето да дойде.
Мислех си и за пречиствател за въздух, дали има някакъв ефект от тях?
Благодаря на всички, които ще ми отговорят!

# 1
  • Мнения: 810
Tandoori, ако фирма почиства килима не би трябвало да мирише. Има ли възможност да са боядисвали нещо и от там да мирише?
Аз имам перяща прахосмукачка и професионална-суха, ще те разочаровам, че нищо не помага...мокета си е мокет- отврат!

Пробвай с уредите за почистване на въздуха, в Costco има хубави. И си вземи прахосмукачка от рода на $100-150, на ебеи има професионални такива.

# 2
  • Мнения: 4 458
Мисля че ако ти изчисят килима от фирма могат да ползват специални препарати ако ги предупредиш за проблема.

За пречиствателя за въздух съм категорично ЗА нищо че не съм го ползвала.

Има и от тези препарати за мокети и мебели които убиват мирзмите и бактериите - има ги в изобилие....

# 3
  • Мнения: 920
Не може ли тая фирма да те изпере само с вода. Защото наистина има голяма разлика. И аз си мислех, че пера мокета с прахосмукачката, ама като дойдоха те, видях, че нищо не правя. Моя приятелка имаше подобен проблем и всеки ден минаваше всичко с парцал с вода и оцет. То ва в България, де. Но ти както с с корем и сигурно с доста голяма площ, не е много приемливо.

# 4
  • Мнения: 7 091
Tandoori, ако фирма почиства килима не би трябвало да мирише. Има ли възможност да са боядисвали нещо и от там да мирише?
Аз имам перяща прахосмукачка и професионална-суха, ще те разочаровам, че нищо не помага...мокета си е мокет- отврат!

Пробвай с уредите за почистване на въздуха, в Costco има хубави. И си вземи прахосмукачка от рода на $100-150, на ебеи има професионални такива.

Ние не се бяхме нанесли когато са го почиствали, така че не знам точно с какво са го почиствали ( по думите на хазаите е с това химическо пране), но определено от килима миришеше направо нетърпимо. Нанесохме се лятото, така че спяхме на отворени прозорци и не беше проблем, ама определено не ми се иска да повтаряме точно тази фирма. 
Ох колко е отвратителен мокета направо не ми се говори. Всичко друго в тази къща добре, обаче тези килими направо ще ни разболеят Sad
Иначе за прането то е ясно, че тези перящите няма да перат като професионалните големите, но поне като ги изперем сега лятото с такава голяма ( сигурно фирма ще викаме, но не химическо пране) искам после да ги поддържаме до следващото лято поне в приличен вид, а не като сега, че с обикновената просто нищо не става.
Хич ли нищо не перат? А после като перат сушат ли наистина или пак е влажно?Защото ако остава влажно, особено през зимата си представям ако се намокри мокета как ще мирише от него Sick

# 5
  • Мнения: 7 091
Не може ли тая фирма да те изпере само с вода. Защото наистина има голяма разлика. И аз си мислех, че пера мокета с прахосмукачката, ама като дойдоха те, видях, че нищо не правя. Моя приятелка имаше подобен проблем и всеки ден минаваше всичко с парцал с вода и оцет. То ва в България, де. Но ти както с с корем и сигурно с доста голяма площ, не е много приемливо.

Ами аз си мисля или само с вода или с някакъв обикновен прах за пране или нещо такова, което няма да ни натрови, че всичките сме едни алергичниииии...направо ме е страх да пробваме това химическото, а и ще е много скоро до бебето Confused
Иначе за минаването с вода и оцет е абсурд, това са 2 етажа(7 стаи, макар и не големи) от край до край с тези гадни килими, аз едвам с прахосмукачката успявам да почистя, после се простирам за цял ден Simple Smile.
Ако на мен оставаше, щях да метна с едно ножче за балатум и да разкарам всичките килими и да ги изгоря публично Laughing за назидание на всички дето искат да си тровят квартирантите Mr. Green, ама това е недостатъка да си под наем Sad. А пък не ми е напуска квартирата, много други преимущества има, които не знам дали ще ги намерим на друго място, но ако се налага, догодина може и това да направим.

# 6
  • Мнения: 4 458
Хич ли нищо не перат? А после като перат сушат ли наистина или пак е влажно?Защото ако остава влажно, особено през зимата си представям ако се намокри мокета как ще мирише от него Sick

Аз в България имам/х перяща прахусмукачка тип професионална и пере с препарат/шампоан, изплаква и суши.

Когато изсуши остава само леко влажно - като след центрофуга на пералнята. НЕ е мокро, може да се остави да доизсъхне за..... знам ли малко на отворено. Както оставяш дрехите след сушилнята да  поемат малко въздух да "изстинат"

# 7
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
купих си наскоро прахосмукачка, която пере и съм много доволна. пере много добре, но си е трудоемко. не е за теб сега. викнете фирма и после си поддържайте с нея.
и мъжа ми има алергия, която води до някакво гадно възпаление на синузита и е кошмар. не могат да разберат от какво е. тук рядко го хваща, но като дойде във България на 2-я ден я хваща Sad

# 8
  • Мнения: 1 630
Тандури,
много е неприятно това с алергиите. И моят е в същото положение алергии + астма
За качествена прахосмукачка не мога нищо да кажа.
Купих за майка, която е алергична към препарати, уред за почистване с пара от който тя е много доволна 
нещо от този род http://www.karcher.fr/grand_public/details/detail.asp?num_pro=17 … nettoyeurs_vapeur
почиства много добре, но не смуче, а само излиза гореща пара.
Ако мъжа ти е алергичен към акарии това би трябвало да помогне защото горещата пара ще ги убие. Няма да ти се разреши, обаче въпроса с праха и боклуците по пода. Не знам дали няма комбинирани, но тази на майка ми определено не е. Тя си чисти с нея теракота, банята, тоалетните (мисля че и мокета от време на време, но не съм сигурна)

# 9
  • Мнения: 768
Миличка а вие под наем ли сте или е ваша къщата. Ако сте под наем мисля че можете да накарате хазяите да сменят покритието на пода с паркет или някакъв нетоксичен тип балатум(линолеум). Ако е ваша къщата можете сами да смените всичко, макар че е тежко да се правят такива ремонти, но заради бебенцето което скоро ще се появи ще е по-добре да няма такива покрития които събират прах. Естествено остава варианта ако имате хазяи да ви откажат. Тук във френско често има мокети - на нас половината квартира ни е така и то в спалните. А в предишната имаше мокет и в банята и тоалетната и ние ги махнахме без да питаме хазяите, те се поразсърдиха намекваха че може да не ни върнат залога който се дава при нанасянето ако причиниш щети, но после се оказа че мокета е залепен върху идеално запазени плочки и те склониха че добре сме направили че сме разкарали мръсния мокет.
Така че ако имате възможност махайте всички килими и мокети, че да не развият някаква алергия дечицата. Аз съм с такава алергия от малка защото винаги съм живяла в такива квартири с мокети и килими и ако някой ден имам собствена къща ще сложа само паркет или балатум, писнало ми е да имам постоянна хрема и вечер да кашлям нон стоп. Гледам че малката бебка също развива същите проблеми даже ходих на лекар заради постоянната кашлица и ми казаха че е заради подовото покритие и ако мога да го махна.

# 10
  • Мнения: 11 307
Tandoori, освен като изчистите сега с фирма, за понататък да си купиш прахосмукачка Rainbow, която чисти с воден филтър и всички гадости остават остават вътре. Имам приятелка с астма, която също живее под наем и имат мокет в едната стая, та специално си куми такава и е много доволна.
Понеже работи в лаборатория е вземала проба от филтъра след почистване и разправяше, че гледката под микроскопа и повредила апетита за седмица напред.
Успех!

# 11
  • Мнения: 934
Dyson знам, че са много добри. Но вие там в Щатите сигурно имате марки, които аз не съм ги и чувала. Знам, че има прахосмукачки, специално пригодени за хора с алергии - много по-ефективни, филтриращи и прочее. По-скъпи, естествено, но си струва. Защо не отидете в някой такъв магазин (за домашни уреди) и не разпитате, да ви препоръчат нещо.

# 12
  • Мнения: 7 914
купих си наскоро прахосмукачка, която пере и съм много доволна. пере много добре, но си е трудоемко. не е за теб сега. викнете фирма и после си поддържайте с нея.


Напълно съм съгласна! Иначе оправия няма smile3521

# 13
  • Мнения: 7 091
купих си наскоро прахосмукачка, която пере и съм много доволна. пере много добре, но си е трудоемко. не е за теб сега. викнете фирма и после си поддържайте с нея.
и мъжа ми има алергия, която води до някакво гадно възпаление на синузита и е кошмар. не могат да разберат от какво е. тук рядко го хваща, но като дойде във България на 2-я ден я хваща Sad


Ние точно така мислим да направим, сега ще извикаме фирма ( която явно ще трябва да пере с някакъв по-обикновен препарат, не с химии) и после ще поддържаме с другата.
А твоята прахосмукачка каква марка е?

# 14
  • Мнения: 7 091
Тандури,
много е неприятно това с алергиите. И моят е в същото положение алергии + астма
За качествена прахосмукачка не мога нищо да кажа.
Купих за майка, която е алергична към препарати, уред за почистване с пара от който тя е много доволна 
нещо от този род http://www.karcher.fr/grand_public/details/detail.asp?num_pro=17 … nettoyeurs_vapeur
почиства много добре, но не смуче, а само излиза гореща пара.
Ако мъжа ти е алергичен към акарии това би трябвало да помогне защото горещата пара ще ги убие. Няма да ти се разреши, обаче въпроса с праха и боклуците по пода. Не знам дали няма комбинирани, но тази на майка ми определено не е. Тя си чисти с нея теракота, банята, тоалетните (мисля че и мокета от време на време, но не съм сигурна)

Мерси, ще разгледам уреда, за който говориш!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт