Приключване на кърменето - малко въпроси от личен х-р

  • 1 404
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
 Wink
Спрях кърмата (почти) без хапове и пристягания (както съветваше джипито  Mr. Green)
Сега периодично проверявам да не стане някоя беля. Последният период на неизцеждане продължи 21 дена и на 21 ден се изцедих и количеството беше 20мл newsm78 сега въпроса е - да продължавам ли да увеличавам периодите на неизцежане (тръгнах от 1 ден и така постепенно увеличавам) - примерно месец да чакам и тогава пак да пробвам newsm78 - което ми се струва най-логично, или какво?
Да пия ли още чай от салвия и лецетин, защото доста отдавна не съм Thinking
Кажете или дайте инфо някъде да прочета, че аз не намерих Embarassed Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 524
За съжаление не мога да ти дам съвет, но ще следя темата с интерес , защото на мен ми предстои , а моето педи е една шматка. А ми е нужен съвет.

Стискам палци всичко да приключи благополучно. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 493
само не разбрах що изцеждаш? чувстваш ли гърдите напрегнати? ако не - то тогава е абсолютно безсмисленод а изцеждаш Simple Smile най-много да си продължиш периода на потискане на лактацията. Може да продължиш с чайовете, но пак не съм сигурна , че има смисъл. Ако гърдите ти са меки, нямаш бучки и не се напраягат не прави нищо... и въобще не ги мисли.

# 3
  • Мнения: 2 220
И аз мисля, че щом издържаш по 3 седмици без да кърмиш, е излишно да цедиш. Нормално е за това време вече да няма кърма... А с това цедене малко или много пак стимулираш лактацята. Аз чувствам, че само 2 дни да не кърмя, ще го отбия без проблем и без да ми се пълнят гърдите, но не искам все още и драпам за месец-два още кърмене.

# 4
  • София
  • Мнения: 830
И аз мисля че няма защо да цедиш. Ти ще имаш остатъчни капки още дълго време

# 5
  • Мнения: 1 006
Благодаря за отговорите  bouquet
всъщтост цедя, именно защото ме е страх да не застои кърма по каналите и да останат бучки Thinking знам, че така има опасност да предизвикам лактация, нодруго не мога да измисля....
всъщност ме е страх за едната ми гърда, защото там има една леко по-твърда област - не е като топче май newsm78 по-скоро като плоча Confused някаква newsm78, но по спомени отпреди кърмаческия ми период май  и тогава си го имаше Thinking
Кога ще е добре да отида на лекар и гинеколог ли да е newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 2 493
galq, ходи се на мамолог и то най-малко 6 месеца от отбиването. Гинеколога няма с какво да ти помогне. Ако мислиш, че имаш някакъв проблем, може да отидеш още сега (например за тази "плочка").
Според мен цеди само в случай, че усетиш напрежение и цеди докато гърдата/ите омекне/ат. Не докрая!

Моята кърма спря за около месец с едно единствено изцеждане на 2рия или 3тия ден след последното сукане. Някъде на 2-3 седмица излизаха все още струйка при сискане, но след около месец всичко се сведе до 2-3 капки. Ограничих се само в пиенето на течности. Това беше единственото, което направих.

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Цедиш само при препълване за да се предпазиш от бучки. Ако плочата те притеснява отиди на добър мамолог, а  ако те уплаши някой посредствен не му се връзвай!надявам се , че и така объркано е ясна идеята Simple Smile
спрях да кърмя и ни веднъж не съм цедила. Единствено преди отбиването бяхме стигнали до едно кърмене на ден.
После говорих с мамолог - ОК е така.

# 8
здравейте на всички! Simple Smile
съгласна съм с вас , че не трябва да се иэцежда ,ако гърдите не са напрегнати т.е. с намаляне на кърменията трябва да се намали лактацията.Но при мен не е така .Малката ми бубичка е на 6м. , кърмя е само сутрин и вечер , а усещам че имам повече мляко от преди ConfusedИ като се има пред вид , че съм намалила течностите и храна ... и мисля да я кърмя още месец...как да намаля лактасията

# 9
  • Мнения: 967
Недей да цедиш! Цеди се само ако гърдите ти се препълват и санапрегнати и то се цеди съвсем малко, колкото да почувстваш облекчение, а не до пълно изпразване. В твоя случай след като не си цедила/кърмила 3 седмици за какво препълване на гърди говорим Laughing Laughing Laughing Това, че като стиснеш зърното капват няколко капки кърма да не те тревожи - така може и да е с месеци, но това не е проблем. Остави организмът ти да се адаптира сам към новата ситуация.
Синът ми се отби доброволно на 1год и 4мес. Постепенно си намали броя на кърменията до 2, после до 1 на ден и една вечер просто ми отказа да суче. На следващата вечер (48часа след последното кърмене) гърдите ми бяха напрегнати и го помолих много настойчиво да суче, за да ме облекчи. Той сукна 2 пъти и отказа, но това беше достатъчно за да получаоблекчение (ако не иска детето да суче може и да изцедиш, но аз не съм много по цеденето Embarassed) Повече напрежение в гърдите не е имало. Не съм цедила, не съм пила чайове и т.н. за спиране на кърмата - организмът ми явно се е подготвял постепенно за този миг на отбиването докато моето пораснало кърмаче се е приготвяло постепенно за отбиването. Истината за отбиването е да се случи ПОСТЕПЕННО - а за разните чайове и хапчета само лоши неща съм чувала.

# 10
  • Мнения: 967
здравейте на всички! Simple Smile
съгласна съм с вас , че не трябва да се иэцежда ,ако гърдите не са напрегнати т.е. с намаляне на кърменията трябва да се намали лактацията.Но при мен не е така .Малката ми бубичка е на 6м. , кърмя е само сутрин и вечер , а усещам че имам повече мляко от преди ConfusedИ като се има пред вид , че съм намалила течностите и храна ... и мисля да я кърмя още месец...как да намаля лактасията
Ами трудно ще отбиеш плавно бебе на 6 месеца. То си е твърде малко за отбиване. Ако имаш наистина основателни причини да не кърмиш то предполагам ще трябва да прибегнеш до някакви хапчета за спиране накърмата ли знам ли Thinking Имаш много мляко, защото организмът ти си знае, че това мъничко бебе има нужда от много кърма на ден, а ти като го кърмиш само 2 пъти адаптирано ли му даваш през другото време и защо Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 462
Аз, като личен опит мога само да кажа, че когато отбих синковец на 8 месеца въобще не съм се цедила и не съм имала никакъв проблем.

galq, ходи се на мамолог и то най-малко 6 месеца от отбиването. Гинеколога няма с какво да ти помогне.

Само че, май първо трябва гинеколога да ти даде направлвние (ако искаш да минеш безплатно). Поне аз така ходих - имах нещо твърдо и болезнено в гърдата (преди около 3 години) - отдавна бях отбила, примерно година. Личният лекар ми даде направление за гинеколог, а гинеколога - за мамолог. Там ме гледаха на мамограф. Лекарят каза, че вероятността да имам рак на гърдата на 25 години е толкова голяма, колкото и да стана кралица на Англия Simple Smile. А иначе имах мастопатия, което си било нормално и почти всички го имали, но е хубаво че съм кърмила - колкото повече кърмиш, толкова вероятността за рак се намалява. Е, при твоя случай виждам, че не става въпрос за такива притеснения - но разказвам какво ми каза докторът. Освен на мамограф може гърдите да се погледнат и на ехограф - това вече винаги си е платено. Тогава струваше 10лв. В този случай не е нужно да взимаш безплатните направления и можеш да си идеш директно при мамолога. Добре е първо да се консултираш и да разбереш къде има добър.

Притеснява те, че може да се задържи нещо в гърдите ти. Млякото което се задържа се абсорбира от организма и не е опасно. Ако го цедиш, разбира се, както са казали и останалите, ще предизвикваш да продължава да се образува.

Ами трудно ще отбиеш плавно бебе на 6 месеца. То си е твърде малко за отбиване. Ако имаш наистина основателни причини да не кърмиш то предполагам ще трябва да прибегнеш до някакви хапчета за спиране накърмата ли знам ли Thinking Имаш много мляко, защото организмът ти си знае, че това мъничко бебе има нужда от много кърма на ден, а ти като го кърмиш само 2 пъти адаптирано ли му даваш през другото време и защо Rolling Eyes

Присъединявам се също към Нели. Може би повече бихме ти помогнали, ако ни разкажеш как сега храниш бебенце.

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Недей да цедиш. Ако се притесняваш за гърдите, или ако стане някакво топче или се появи болка, налагай компреси от зелеви листа. Хем разнасят бучките, хем спират лактацията.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 493
Poli. а не може ли направо от Джи-Пито да си искаш нашравление за мамолог?
малко е офф ама да кажа, че ходих сега на частен лекар за едни проблеми с кръста. той каза че ми трябва рентгенова снимка и да отида да си направя по здравна каса. отидох при ДжиПито (с диагноза от частния) и тя директно си ми даде напралвение за рентген без да ме праща при невролог или ортопед по здравна каса... т.е. ти ако имаш проблем с гърдите и искаш да посетиш мамолог ми се струва безсмислено преди това да те пращат при гинеколога.... надявам се ми схванахте малко обърканата мисъл

# 14
  • Мнения: 462
Янче и аз това си мислех докато си писах постинга. Разказах как беше при мен. Предполагам, че ако си искаш директно... защо да не ти дадат. Ама знам ли... Може би трябва да е от специалист. Различните специалисти имат право да дават различни направления. А, бе който иска да пита и ще му кажат Simple Smile. Освен това не живея в България от година и половина Simple Smile. Хайде, на сполука!

Общи условия

Активация на акаунт